שתף קטע נבחר

קצין השריון שנורה השבוע בידי "גולני" סיכל פיגוע

מאז התקרית אמש שבה נהרגו סמג"ד ולוחם בגולני - עסקו כוחות צה"ל באזור כיסופים בסריקות. בסיכול פיגוע נוסף אמש השתתף מפקד מחלקת טנקים בגדוד שריון - שמוקדם יותר השבוע היה מעורב בתקרית "אש על כוחותינו", שבה נהרג אחד מפקודיו

"ארוע רודף ארוע". יממה מתוחה ברצועת עזה לאחר התקרית אמש על גדר המערכת סמוך לכיסופים שבה נהרגו רב-סרן אלירז פרץ וסמל-ראשון אילן סביאטקובסקי מגדוד 12 של גולני. גם בצד הישראלי של הגדר לא היה שקט ורקטה התפוצצה הבוקר ליד יישוב במועצה האזורית שער הנגב. טרם פורסמו מועדי הלוויות של שני ההרוגים.

 

במשך שעות הלילה (שבת) עסקו דחפורים של צה"ל בליווי טנקים בסריקות שטחים בצד הפלסטיני של הגדר, בעיקר במטרה לאתר מטענים וממצאים נוספים בשטח. בנוסף, הוסרו שיחים רבים באזור, במטרה לנקות את שדה הראייה בסמוך לגדר.

  

תקרית דמים ליד כיסופים - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

בתוך כך, נודע כי קצין שריון שהיה מעורב בתקרית "אש על כוחותינו" מוקדם יותר השבוע - פיקד אמש על ירי טנקים שמנעו הנחת מטענים נוספים ליד הגדר, כשעתיים לאחר תקרית הירי הקטלנית בכיסופים.

 

מפקד מחלקת טנקים בגדוד 77 היה הקצין שהוביל ביום שני את שני לוחמיו להסתער לעבר מסתננים פלסטינים - הסתערות שבמהלכה הם נחשדו בטעות כמחבלים ונורו בידי כוח מגדוד 12 של גולני. בתקרית החמורה נהרג סמ"ר גבריאל צ'פיץ', אחד מפקודיו של אותו קצין.

  

"זה רק מבהיר את האינטנסיביות של הפעילות ברצועה, ארוע רודף ארוע. גם מי שמעורב בארוע אחד מוצא עצמו מהר מאוד במקום אחר, תוך שעות או ימים. הקצין תפקד אמש באופן מרשים, זוהתה פגיעה בשני מניחי המטענים וסוכל ארוע נוסף", אמר ל-ynet גורם צבאי.

 

במהלך הסריקות הלילה נורתה אש לעבר הכוחות, אך לא היו נפגעים. לאחר התקרית החמורה ביום שישי, הונחו הכוחות על ידי אוגדת עזה לשמור על עירנות גבוהה, מחשש כי אירגוני הטרור ינצלו את המצב לבצע פיגועים נוספים.

 

"כנראה משהו השתבש בקרב"

באוגדת עזה ממשיכים לתחקר את האירוע, שתוצאותיו הקשות נבעו ככל הנראה מטעויות טקטיות בשטח - ולא מתקלות מבצעיות. "מדובר בחוליית מניחי מטענים, שכמוה היו רבים ובמרבית הפעמים ידם של כוחות צה"ל הייתה על העליונה. אתמול כנראה השתבש משהו בקרב מול שני המחבלים, ולפעמים סטייה קטנה במיקום או בעיתוי הירי יכולה לקבוע גורל של קרב", אמר ל-ynet גורם צבאי.

 

מהתחקיר עולה כי מפקד הפלוגה המסייעת של גדוד 12 בגולני הבחין במחבל

שירה לעבר סגן מפקד הגדוד, רס"ן אלירז פרץ. המ"פ ירה לעברו והרג אותו. לפי שעה נראה כי בארוע, לפחות בשלב הראשון, לא השתתפו מחבלים נוספים מעבר לשניים שהגיעו סמוך לגדר.

 

במהלך הלילה נמנע צה"ל מלהגיב על התקרית, עם זאת ההערכה היא כי התגובה תגיע בזמן הקרוב, ועשויה להיות חמורה, על מנת להעביר מסר לחמאס וליתר אירגוני הטרור. בצה"ל ריימות תכניות מגירה רבות באשר לפעילות ברצועה, פועל יוצא של ההערכות מקיפה שהוביל אלוף פיקוד הדרום, יואב גלנט, מאז סיום מבצע "עופרת יצוקה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צה"ל על גבול הרצועה
צילום: AFP
צילום: אלעד גרשגורן
רס"ן אלירז פרץ. נהרג בתקרית
צילום: אלעד גרשגורן
סמ"ר אילן סביאטקובסקי. הלוחם שנהרג
חיילים על גבול הרצועה
צילום: צפריר אביוב
מומלצים