שתף קטע נבחר

בפתח מאיימים: "נגביר את המאבק העממי"

על רקע מעצרו של חבר הוועד המרכזי, שיגרו בכירי הרשות הצהרות לוחמניות ואיומים להחריף את מאבקם בישראל. "יש למאבק שלנו מחיר, ואנו מוכנים לשלם אותו"

בעוד שבממשלה ובוושינגטון מקווים לפתוח את השיחות בין ישראל לפלסטינים בהקדם האפשרי, שיגרו אמש (יום ג') בכירים בפתח וברשות מסר מאיים, בו קראו להחרפת "המאבק העממי", דוגמת העימותים הקבועים בנעלין ובבלעין, גם אל תוך ירושלים. בכיר הרשות, ג'יבריל רג'וב, תיאר את המצב ככזה שבו "כל האופציות האחרות נמצאות על השולחן".

 

במסיבת עיתונאים ברמאללה, אמר חבר הוועד המרכזי של פתח, מחמוד אל-עלול, כי ארגונו מתכוון להסלים את דרכי המאבק נגד ההתנחלויות, גדר ההפרדה ומה שהגדיר "ייהוד ירושלים", בהתאם להחלטות הוועידה השישית של התנועה.

 

"אנו מודעים לכך שהישראלים החליטו להשתמש בכוח אכזרי יותר כדי לדכא את ההפגנות העממיות שבאחד מהן נעצר אחינו זכי. הם רואים שיש השתתפות אמיתית של ההנהגה ושהמאבק הולך העממי הולך להסלמה רצינית. יש למאבק שלנו מחיר, ואנו מוכנים לשלם  אותו בהתאם להחלטות שקבלנו שדורשות הקרבה".

 

להצהרות הלוחמניות הצטרף גם חבר הוועד המרכזי של הארגון, ג'יבריל רג'וב, שהבהיר כי למרות ההחלטה להפוך את "המאבק העממי" למדיניותו המוצהרת של פתח, "אין הדבר אומר שכן האופציות האחרות נפלו. כעת יש להמשיך באותה הדרף כדי לגייס תמיכה ציבורית רחבה ככל הניתן, כשמאוחר יותר הכוונה היא להרחיב את אותו המודל".

 

חבר הוועד, ד"ר נביל שעת, מסר באירוע כי הוועד המרכזי של פתח ומוסדותיו השונים החליטו פה אחד כי על הארגון להוביל את החמרת המאבק. "אנחנו נהיה בכל מקום, הנהגת פתח שאתם ראיתם כבר בבלעין ובבית לחם תמשיך להיות בכל המקומות, כך אנו מתחייבים".

 

אירועי יום האדמה הוציאו פלסטינים רבים לאירועי המחאה. ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, התייצב עם מחרשה וסוס בכפר קראוות בני חסן. הוא קרא לסיום הכיבוש ומחה על מניעת הגישה לאדמות בידי צה"ל והמתנחלים.

 

"זה סמל של דחייה מוחלטת של תוכניות המתנחלים ושל נחישות עמנו להחזיק באדמותינו ולטפח אותן", אמר פיאד, "עמנו נטוע כאן". בעודו חורש את האדמה, אמר כי "זו הגרסה שלנו לקביעת עובדות בשטח, עובדות חיוביות, העולות בקנה אחד עם זכות העם הפלסטיני למדינה משלהם. אנחנו נחושים יותר מבעבר להשלים את זה בזמן שהגדרנו לעצמנו", רמז לתאריך היעד שקבע - אמצע 2011 - להקמת מוסדות המדינה הפלסטינית.


פורסם לראשונה 30/03/2010 22:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רג'וב. עוד אופציות
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
שעת. נהיה בכל מקום
צילום: רויטרס
מומלצים