שתף קטע נבחר

ריבלין ביקר בבית אלירז פרץ: "ברק, לא להרוס"

יו"ר הכנסת ביקר את אלמנתו של רב-סרן אלירז פרץ שנפל בחילופי האש בעזה, וקרא לשר הביטחון שלא להרוס את ביתה שנבנה באופן בלתי חוקי: "השכונה נבנתה כדין ולכן יש למצוא פתרון הולם". האלמנה שלומית: החזרת פולארד תנחם אותנו

יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, ביקר היום (ה') את שלומית פרץ, אלמנתו של רב-סרן אלירז פרץ ז"ל שנפל בחילופי אש ברצועת עזה, וקרא לשר הביטחון שלא להרוס את הבתים בשכונת גבעת היובל בהתנחלות עלי, בה היא מתגוררת, כפי שהורה בג"ץ.

 

"אני קורא לשר הביטחון, בתחינה ובדרישה: שכונת היובל לא תיהרס. אפשר להכשירה ואנחנו נכשירה", אמר ריבלין במהלך הביקור, "איננו מבקשים להשתמש בסחטנות רגשית או בשיקולים אמוצינליים, יש לצרף זאת למכלול השיקולים. השכונה נבנתה כדין ולכן יש למצוא פתרון הולם".


"שכונת היובל לא תיהרס. אפשר להכשירה" (באדיבות לשכת יו"ר הכנסת)

 

הוא הבהיר כי השכול הכפול שפקד את השכונה, "כששני גיבורי ישראל התגוררו בה - רב-סרן רועי קליין ורב-סרן אלירז פרץ זכרם לברכה", איננו הסיבה לבקש את ביטול צווי ההריסה, "גם אם יש להביא בחשבון את תרומת הנופלים וקורבן המשפחות עבור הכלל".

 

"כשאנו אומרים 'כל ישראל ערבים זה לזה', אנו מתכוונים שגם הכלל צריך לעיתים להיות ערב לגורלו של הפרט", הוסיף יו"ר הכנסת, "מדובר במציאות בלתי הגיונית ובלתי מוסרית, שעל משפחותיהם של גיבורי ישראל שמסרו את נפשם למען חייהם של ישראלים רבים, מרחפת סכנת גירוש מבתיהם. גיבורי ישראל אלו לא באו לבנות את ביתם כאן, מתוך רצון

להתריס בפני החוק או בפני גורם כלשהו, אלא מתוך אהבת הארץ והמדינה, ובליווי סיוע ממשלתי של משכנתאות מדינה. הם מצאו עצמם פתאום מעורבים בהליכים משפטיים בבחינת 'ייקוב הדין את ההר'".

 

מלשכת יו"ר הכנסת נמסר כי האלמנה סיפרה לריבלין כי "בראש מעייניו של אלירז עמד הרצון לתרום לכלל. הוא תמיד אמר שלא משאירים פצועים בשטח. לכן, אם אפשר יהיה להחזיר הביתה את יונתן פולארד, זה יהיה עבורנו סוג של נחמה, זה אחד הדברים שהוא הכי רצה שיקרו. ראינו את העם היפה הזה כשחיזק אותנו במצב הקשה שלנו. אני סומכת על העם הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ריבלין בעלי
באדיבות לשכת יו''ר הכנסת
צילום: אלעד גרשגורן
רב-סרן אלירז פרץ ז"ל
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים