שתף קטע נבחר

מאחורי הסורגים: פולארד ומיידוף חברים בכלא

העיתון "דיילי ניוז" דיווח כי המרגל לטובת ישראל והאיש שעומד מאחורי הונאת הענק הפכו לידידים טובים בכלא. בנוסף מיידוף התחבר עם ראש משפחת פשע, עבריין סמים ופדופיל

ג'ונתן פולארד הוא אחד מידידיו הקרובים של ברנרד מיידוף, בכלא באטנר בצפון קרולינה - כך עולה ממסמכים שהוגשו היום (ד') לבית המשפט העליון במנהטן, על חייו החדשים של האיש, שהותיר אחריו חובות של יותר מ-50 מיליארד דולר.

 

מסתבר שמיידוף, אשר נידון ל-150 שנות מאסר, ושרף אחריו את הגשרים עם העולם שבחוץ, מסתגל לעולם החדש שמאחורי הסורגים. העיתון "דיילי ניוז" בניו-יורק אינו מפרט את מערכת היחסים של מיידוף עם פולארד, המרצה עונש מאסר עולם על ריגול לטובת ישראל, רק מציין אותם כשני ידידים טובים.

 

מדובר בשני יהודים שלא עשו שם טוב לקהילה. מקרה פולארד הפך עובדי מדינה יהודים רבים לחשודים בנאמנות כפולה. מיידוף גרם לגל אנטישמיות בארה"ב.

 

החבר השני הקרוב של מיידוף בכלא, על-פי הפרסומים, הוא קרמיין פרסיקו, ראש משפחת הפשע קולומבו המרצה מאז שנות ה-70 מאסר עולם. מיידוף הסתגל מהר למעבר מיאכטות ומטוסי מנהלים, לחיים בכלא. לפי התביעה הוא נוהג להעביר זמן רב בלילה בהליכה במסלול ההליכה.

 

חולק תא עם עבריין סמים

מיהם חבריו האחרים של מיידוף בכלא? הוא חולק תא יחד עם עבריין סמים, כאשר הוא ישן במיטה התחתונה, ואוכל פיצה שמכין עבריין מין שהורשע על ביצוע מעשים מגונים בילדים.

 

ממסמכים שהוגשו לבית המשפט בתביעות האזרחיות נגד מיידוף, נטען עוד כי הוא ניהל באמצע שנות השבעים משרד שהיו בו כל כך הרבה סמים, שהכינוי שלו היה "הקוטב הצפוני". בתביעה שהוגשה לבית המשפט העליון במנהטן נטען כי מיידוף העסיק בתשלום שני עברייני רחוב, כדי להבטיח אספקה שוטפת של קוקאין למשרד שלו.

 

התביעה מתארת את המטה של מיידוף כ"בית חיות", שבו היתה תרבות של גירויים מיניים וקיום מסיבות סמים, שבהן הסתובבו מלצריות חשופות חזה כשלגופן חוטיני בלבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיידוף. 150 שנה בכלא
צילום: AFP
פולארד. נידון למאסר עולם
צילום: איי פי
מומלצים