שתף קטע נבחר

מקורבי אולמרט: אם יש חשד - שרב-פקד יתקשר

כשבארץ הרוחות סוערות בעקבות חשיפת פרשת הולילנד, ראש הממשלה לשעבר ימשיך לשהות בחו"ל. מקורביו: "אם הם רוצים לחקור אותו, שיואיל בטובו איזה רב פקד להרים טלפון ולזמן אותו לחקירה אם צריך"

ממשיך לשהות בחו"ל - המקורבים מתייחסים בזלזול: קשירת שמו בעקיפין של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לפרשת הולילנד - מסעירה אמנם את התקשורת, אולם הוא שוהה עדיין בחו"ל - ולא מתכוון לשוב לארץ בימים הקרובים. על פי ההערכות, צפוי ראש הממשלה לשעבר לקיים כמה פגישות עסקיות בצרפת, וכן להשתתף בטקס לרגל יום השואה באושוויץ. באופן רשמי אמרו דובריו כי לא סביר שייעצר.

 

מקורבים לאולמרט מתחו הלילה (יום ו') ביקורת על המשטרה ועל הפרקליטות, ואמרו ל-ynet כי "עד כה, מתפרסמים דברים שונים

בתקשורת, אולם אף אחד במשטרה לא הרים טלפון, ולא זימן את אולמרט לחקירה. היחס כלפיו הוא בלתי נסבל".

 

גורמים ששוחחו עם אולמרט בימים האחרונים ציינו, כי "המשטרה רומזת שהפרשה נוראה, אבל אף אחד לא דיבר איתו מילה, חוץ מאנשי תקשורת שפנו ללשכתו. אם הם רוצים לחקור אותו, שיואיל בטובו איזה רב פקד להרים טלפון ולזמן אותו לחקירה אם צריך".

 

אולמרט עצמו וגורמים בסביבתו הכחישו כל קשר לאפשרות, כי יש לו נגיעה כלשהי לחשדות לכאורה לפיהן היה מעורב בקבלת שוחד. "אין לאולמרט מושג במה מדובר, ואין שום מערכת אכיפת חוק בעולם שמתנהלת באמצעות התקשורת".

 

אתמול התייחס יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, לפרשה. "לאור הפרסומים הבוקר, חשבנו שנכון לומר כמה משפטים במגבלות צו

איסור הפרסום. כולנו היינו בסרט הזה מספר פעמים". לגבי שאלה היפותטית, בדבר האפשרות שראש הממשלה לשעבר קשור בעצמו לפרשה וייעצר, אמר דן: "אנחנו לא מעלים על דעתנו שהמשטרה תעשה הצגה כזאת לשם ההצגה".

 

ביום רביעי הותר לפרסום כי עו"ד אורי מסר נעצר במסגרת פרשת הולילנד, שכונתה כ"מהחמורות בתולדות המדינה", בחשד לתיווך בשוחד. מעצרו הוארך באותו יום בשישה ימים ומעצרם של יתר המעורבים הוארך בשמונה. על רבים מפרטי הפרשה מוטל עדיין צו איסור פרסום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. פגישות עסקיות בצרפת
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים