שתף קטע נבחר

אמה של ענת קם: היא ילדה חזקה, לא נשברת

הוריה של ענת קם מספרים כי מאז פרסום פרטי הפרשה בה היא נאשמת, זכתה בתם לתמיכה רבה מחברים ומכרים. "זה ברור שהשב"כ בנו סיפור ריגול מטורף", טוענת אמה

מעצר הבית הממושך, כתב האישום החמור והפרסומים בכלי התקשורת - כל אלה לא פגעו במצב רוחה של ענת קם, הנאשמת בפרשת הריגול החמורה במסגרתה גנבה מסמכים מסווגים. בני משפחתה של קם סיפרו הערב (שבת) ל-ynet כי בתם מעודדת מאוד מהתמיכה לה היא זוכה, ובטוחה בצדקתה.

 

"זה ברור שהשב"כ בנו סיפור ריגול מטורף. אני לא מעלה על דעתי שהעברת מסמכים לעיתונאי זה ריגול. זה פשוט לא נכון", אמרה הערב עדה גרישט, אמה של ענת. לדבריה, בימים שחלפו מאז פרסום פרטי הפרשה, שעלו לכותרות בישראל ובעולם כולו, זכתה בתה לשיחות תמיכה רבות בחברים ובני משפחה.


לא נשברת. ענת קם (צילום: עידו קינן, חדר 404 (cc-by-sa))

 

קם נאשמת כי גנבה למעלה מ-2,000 מסמכים סודיים, בהם פקודות מבצע, סדרי כוחות ועוד. את המסמכים אלה - כולם או לפחות חלקם - מסרה לעיתונאי בעיתון "הארץ", אורי בלאו. הוא ביסס עליהם כתבות שפרסם, בהן כתבת תחקיר בנושא חיסול מבוקשים שפורסמה לפני כשנה וחצי. למרות כתב האישום החמור, גרישט ממשיכה לטעון כי אין אמת בטענות נגד בתה. לדבריה, היא שומרת על מצב רוח טוב, ומעודדת מאוד מהתמיכה לה היא זוכה.

 

גרישט מספרת כי בתה היא "ילדה מאוד חזקה", שאינה נשברת מהפרסומים ומההליך הפלילי המתנהל נגדה. "התמונות שהופיעו בשערי העיתונים שימחו אותה, משום שהם בחרו תמונות טובות שלה", אמרה, והביעה תקווה כי בתה תשוחרר מתנאי מעצר הבית בהם היא נתונה כבר כמה חודשים. "עכשיו הכל בידיים של בית המשפט".

 

יגאל, אביה של ענת, הוסיף כי דמותה של ענת המצטיירת מפרטי הפרשה שהותרו לפרסום אינה משקפת את אישיותה האמיתית של בתו. "בן אדם שלמעט האירוע הזה, ב-23 השנים האחרונות לא היה מקרה שבו היא היתה לא בסדר. לא משנה אם זה היה ציון בתעודה, תמיד היה לה חשוב לעשות את הדבר הכי טוב", סיפר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התמונות בעיתונים שימחו אותה. קם
מומלצים