שתף קטע נבחר

טכנופובי: שערוריית המסמכים הבינלאומית

כיצד תשפיע שערוריית המסמכים הגדולה שנחשפה על הטכנולוגיה, איך צורבים דיסק ממש מהר, פוליטיקאים מסתבכים עם פארמוויל, ועוד אירועים טכנולוגיים מהשבוע החולף

פרשת המסמכים שנחשפו

בשבוע האחרון התקשורת בארץ ובעולם עסקה בפרשה שבמרכזה, כמובן, מסמכים. עורך הארץ, דב אלפון, העיר בראיון בערוץ 2, ובצדק, שיש סוגים שונים של מסמכים בעידן הדיגיטלי. יש כאלה שנמצאים על דיסק, ויש מסמכים מודפסים.

 

בפרשה הענקית הזאת עוסקים גורמים בכירים ברחבי העולם, והיא מערבת לא מעט ארגונים גדולים, בעלי אינטרסים ומעוררת דיון על מה מותר ומה אסור, על כמה כוח נתון בידי הממסד, ועל התעלמות מהוראות מחייבות על ידי הגופים הגדולים והמשפיעים.

 

מעבר לכותרות בעיתונים, דיונים בבלוגים, בפייסבוק ובטוויטר, הפרשה הזו, שהתפרסמה זה מכבר, תביא לשינוי תפישה טכנולוגית - לא פחות מזה.

 

תפישה שבקצה שלה נגע אלפון. אנחנו בעצם ננסה לענות על השאלה - איך אנחנו מגדירים מסמך? איך אנחנו שומרים אותו? עניין זה יצטרך להתבהר על ידי הגורמים המוסמכים, על מנת לעשות סדר בפלונטר הענקי שנוצר בעקבות הפרשה.

 

כל המעורבים בפרשה, כמו כולנו, רוצים שהיא תסתיים מהר. בקרוב, כך יש לקוות, נדע בדיוק אם תקן OOXML לשמירת מסמכים, ישולב בגירסת אופיס הקרובה, כפי שאושר על ידי ועדת ISO או שמיקרוסופט תשלב תקן ביניים.

 

אגב, ובנימה רצינית, רבים תהו כיצד ניתן לצרוב כל כך הרבה מידע בלי שאף אחד ישים לב. ובכן, בסרטון הזה אפשר לראות איך צורבים דיסק בתוך פחות מחמישים שניות:

 

 

 

תיקון טעות

בטכנופובי הקודם, ייחסנו לאפל את נתוני המכירות של ה-iPad מהיום הראשון שלפיהם נמכרו 700,000 מכשירים, כאשר בפועל נמכרו רק 300,000. ובכן, ההערכה הגבוה ניתנה על ידי אנליסטים, ולא על ידי אפל, כפי שכתבנו.

 

כך או אחרת, כפיצוי, אני מוכן לתת טיפ חינם איך להעלות את המכירות מעבר למספר הזה. ראשית - תמשיכו למכור מכשירים לא רק ביום הראשון. שנית - תמכרו מכשיר שהוא לא רק צעצוע יקר.

 

בשולי החדשות

  • בקרוב, מבטיחים לנו, יהיו תקליטורי בלו ריי בנפח 100 גיגהבייט. מסמכים סודיים לא נשים עליו, זה אסור. מה שכן, נוכל לשים עליו את כל הסרטים שבהם השתתף ניקולאס קייג' פחות או יותר (ב-HD!) - ואז עיגול הפלסטיק הקומפקטי לא יתפוס הרבה מקום בפח. 
  •  גוגל מפרסמת סרטון על BUZZ שבו היא מציעה טיפים גאוניים "לשמור בפרטיות על מידע פרטי", ו"חשבו לפני שאתם מפרסמים". עצה שלנו לגוגל, ואנחנו מתנצלים שאין לנו אפשרות לעשות את זה באנימציה חמודה: חשבו לפני שאתם מוציאים מוצרים.
  • חברת AOL תסגור או תמכור את הרשת החברתית BEBO. למי שלא מכיר, BEBO היא רשת חברתית כמו פייסבוק, רק בלי גולשים. או כסף.
  • האייפד הוא מכשיר קצת מוגבל. ב-ZDnet מציגים דרך להריץ עליו יישומים של Windows או פלאש. אז בשביל דברים חושבים כמו פארמוויל, כל מה שצריך לעשות זה להדליק את המחשב בבית, לפתוח אותו לגישה מרחוק, להתקין יישום בשם Wyse על ה-iPad (בעלות 29.99 דולר בלבד!), להתחבר לאינטרנט, לפתוח מרחוק את המחשב דרך ה-iPad, ולהריץ את היישומים. אפשרות נוספת - לקנות ב-500 דולר PC, שמריץ פארמוויל בלי טובות.
  • פוליטיקאי בולגרי התמכר לפארמוויל ופוטר. הלקח? בפעם הבאה צריך להשקות את התירס בזמן.
  • אם משנים את הגופן, אפשר לחסוך בעלויות הדפסה, על פי בדיקה שפורסמה לאחרונה. במקביל, בדיקה שערך מכון המחקר "השמש זורחת", גילתה שאם שולחים דברים במייל במקום להדפיס, עלויות ההדפסה יורדות לאפס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כמה מסמכים וסרטים אפשר לשים בדיסק אחד?
צילום: Index Open
מומלצים