שתף קטע נבחר

טכנופובי - משהו משהו משהו iPad

קרה משהו עם איזה מוצר בשם iPad, חברות האינטרנט הגדולות דואגות לפרטיות שלנו, איך לאבטח את המחשב עם עפרון, וורנר יוצאת לצוד פיראטים ועוד דברים שקרו השבוע בעולם הטכנולוגי

משהו לא חשוב אבל עם המילה iPad

בסוף השבוע האחרון בלה בלה בלה בלה iPad! בלה בלה מחשבון טיפים' בלה בלה בלה תורים משתרכים, ידה ידה שקי שינה. בלה בלה בלה בלה 16 גיגה, מסך מגע שטוח, בלה בלה בלה מקלדת. "בלה בלה בלה מ-6 בבוקר, כבר יום לפני", ידה ידה חובב אפל מושבע.

 

בנוסף, בלה בלה בחנויות, בלה בלה משטרה, ואף בלה בלה באמבולנס. בלה בלה בלה בלה עברית ידה ידה ישראל? "בלה בלה בלה מאמצים להביא כל מוצר לכלל הצרכנים בהקדם", בלה בלה בלה בחברת אפל.

 

בשבועות האחרונים, ידה ידה ידה ידה ידה מה-iPad. ידה ידה, חברות מתחרות, ידה ידה ידה ידה ידה אפליקציות, ספרים ועיתונים. עוד נודע כי ה-iPad ידה ידה ידה ידה, בלה בלה בלה.

 

שמועות עיקשות טוענת ידה ידה ידה ידה. בלה בלה בלה סוללה, ככל הנראה. בלה בלה בלה תקלות. בלה בלה בלה בלה תלונות, ידה ידה ידה בפורומים העוסקים בנושא. ידה ידה ידה, בלה בלה, פלטה חשמלית לחימום ספלי קפה.

 

אנליסטים מעריכים כי בלה בלה בלה, שוק המחשבים והגאדג'טים, בלה בלה עד 2012. סטיב ג'ובס, ידה ידה, את הקהל, ידה ידה סלולרי, ידה ידה Etch a Sketch, בלה בלה בלה בלה של דגמי ה-iPad.

 

בלה בלה שמועות ממקורות המקורבים לנושא, 128 גיגה, בלה בלה, ידה ידה. בלה בלה בלה iPed, ידה ידה, או שמא iPud, בלה בלה בלה? יתכן מאוד, אך החברה שוב שומרת על חשאיות.

 

משהו משהו משהו משהו של אפל? בלה בלה בלה ידה ידה הייפ הייפ הייפ.

 

דואגים לנו

ארגוני זכויות הפרט בארצות הברית, כמו ה-ACLU וה-EFF קוראים לרפורמה בחוקי הפרטיות משנת 1986.‬ אז לא היה אימייל-סלולרי-פייסבוק. אם הממשלה האמריקנית רצתה לעקוב אחרי האזרחים, היא הייתה צריכה לשלוח סוכנים בחליפות שישימו ציוד האזנה בבית, וימתינו בחוץ ברכב מסחרי שנראה תמים למראה כי יש עליו לוגו של פיצריה/חברת פרחים.

 

היום יש אינטרנט. כבר לא צריך את הרכב המסחרי הזה, אלא אם מישהו רוצה כמות בלתי הגיונית של פרחים ו/או פיצה - ואז אולי כן צריך לעקוב אחריו, כי זה חשוד. בכל מקרה, את כל המעקב אחרי אנשים אפשר לעשות כיום בקליק של עכבר, ולשלוף אותו מתיבת המייל או הטלפון הסלולרי בלי לזוז מטר מהמתקן הממשלתי.

 

אז מה לוקח לארגונים כל כך הרבה זמן לפעול? קשה מאוד להשפיע על וושינגטון ועל החקיקה, במיוחד אם מדובר בארגונים פרטיים. צריך הרבה זמן וכסף, צוות לוביסטים וקשרים אצל המחוקק האמריקני  - כולם דברים שיש לחברות גדולות. יחד איתן, אפשר ליצור קואלציה חזקה.

 

מכיוון שהמטרה של כולם היא שמירת הפרטיות חשוב גם שיהיה מדובר בחברות שלא עוקבות אחרי הגולשים בשביל להפיק יותר רווחים מפרסום, שלא חושפות את אנשי הקשר של הגולשים שלהן, שלא יכולות בקלות לדעת עלינו הכל. חשוב שהחברות הללו לא יחשפו פרטים של הגולשים שלהן.

 

 

טוב שארגוני הפרטיות חברו דווקא לגוגל, למיקרוסופט, ל-AOL ולחברות טכנולוגיה נוספות בקואליציה למען פרטיות. הממשלה האמריקנית הגדולה והמרושעת - היא זו שרוצה לעקוב אחרי כולם ולקחת מאיתנו את טיפת הפרטיות שנשארה לנו בעולם הדיגיטלי.

  

בשולי החדשות

  • אתר חדש מכעיס גולשים כי הוא מאפשר לכל אחד לכתוב דברים על כל אחד אחר ולהשמיץ באופן אנונימי. לאתר הזה, אגב, קוראים "האינטרנט". ברוכים הבאים.
  • חברת האחים וורנר מגייסת סטודנט למלחמה בפיראטים. כל מה שצריך לעשות אם אתם נתקלים בו, זה להגיד שעכשיו זה עונת הארנבים ובמידת הצורך - קישרו לו קשר פרפר ברובה והסתלקו מבלי לעורר חשד.
  • פייסבוק מחליפה את כפתור "מעריץ", ב"מחבב". על פי הערכות בקרוב תחליף את "אוהב" ב"דלוק" ותיכנס לחדר השני לשבע דקות בגן עדן.
  • חברת אבטחה גילתה שהסרת הרשאות מנהל ב-Windows, מונעת את מרבית פרצות האבטחה. כמו כן, שימוש במחברת ועפרון.

 

.

  • מנכ"ל אפל ומנכ"ל גוגל נפגשו לקפה! ואולי אפילו מיץ תפוזים. נמשיך מכאן את השידור באולפן פתוח עד שכתבנו יגלה כמה סוכר היה בקפה של כל אחד מהשניים. 
  • ועוד הערת- iPad לסיום: סטיב ג'ובס צדק כשטען שהמחשב קסום - אחרי שהתפארה שמכרה 700 אלף חתיכות ביום הראשון, הצליחה אפל לחתוך את המספר הזה לפחות מחצי כשהודיעה למחרת שבעצם, מכרה רק רק 300 אלף. אם זה לא קסם, אני לא יודע מה כן. הבמה שלך, מר סיינפלד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מישהו מחזיק איזה מחשב
צילום: AFP
הדגם הבא?
צילום: אהוד קינן
מומלצים