שתף קטע נבחר

אולמרט לפרקליטות: רוצים לתאם איתי חקירה?

לאן מתקדמת חקירת הולילנד? ל-ynet נודע כי פרקליטו של רה"מ לשעבר פנה במכתב לפרקליט מחוז ירושלים, ותהה האם מרשו עומד להיחקר בקרוב: "מאז נפגשנו בביהמ"ש, לא נמסר לנו דבר וחצי דבר בקשר לצורך בחקירת מר אולמרט"

האם ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, ייחקר בקרוב? השאלה הזו עדיין מרחפת באוויר, והיום (א') - כפי שאנחנו מדווחים לראשונה - שיגר סנגורו של אולמרט, עו"ד אלי זהר, מכתב לפרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אלי אברבנאל. "כדי למנוע אי הבנה", כתב עו"ד זהר, "אבקש להודיעך כי עם שובו מחו"ל, יגיע מר אולמרט לכל חקירה אם יתבקש לכך, כפי שעשה פעמים רבות, הן כראש ממשלה והן לאחר מכן. אעריך אם תמצא לנכון לתאם איתי את הגעתו של מר אולמרט לחקירה, כפי שהיה נהוג בעבר".

 

פרשת הולילנד - עדכונים אחרונים ב-ynet:


ענן אבק מעל הולילנד, היום (צילמה ושלחה באימייל האדום: הילה מירושלים)

 

עו"ד זהר פנה לפרקליט מחוז ירושלים בעקבות הפרסומים אודות חקירה צפויה של מרשו, על רקע חשיפת "פרשת הולילנד" שבה מעורבים כמה ממקורביו. "בימים האחרונים שורבב שמו של מר אולמרט לחקירה המתנהלת על ידי משטרת ישראל, אשר אודותיה דווח בהרחבה בכלי התקשורת", כתב הסנגור. "מר אולמרט דוחה מכל וכל את ההאשמות המרומזות המיוחסות לפעילותו בעניינים שונים נשואי החקירה, שהודלפו לכלי התקשורת".

 

"דבר קיומה של החקירה נחשף על ידך בבית המשפט", ממשיך זהר. "מאז, נפגשנו בבית המשפט פעם נוספת ולא נמסר לנו דבר וחצי דבר בקשר לצורך בחקירת מר אולמרט או הכוונה לעשות כן. נתבקשתי להודיעך כי על פי תכנון נסיעתו, עתיד מר אולמרט להגיע חזרה ארצה בסוף השבוע, לאחר שיסיים את עיסוקיו בחו"ל שנקבעו זמן רב מראש". 

 

עוד דיון בהארכת מעצרו של אורי מסר

ממש באותה שעה, דן אחר-הצהריים בית משפט השלום בראשון-לציון בבקשת המשטרה להאריך בחמישה ימים נוספים את מעצרו של מקורבו של אולמרט, עו"ד אורי מסר, אחד החשודים המרכזיים בפרשת הולילנד. עו"ד מסר נעצר בשבוע שעבר למשך שישה ימים בחשד לעבירות של תיווך לשוחד, ומעצרו כבר הוארך פעם אחת ביום חמישי האחרון.

 

אולמרט עצמו התייחס אמש לראשונה לפרסומים שקשרו אותו לפרשה, לחשדות החמורים לשוחד ולספקולציות על האפשרות שייעצר. "הדיווחים בנושא הפתיעו וציערו אותי בו זמנית", אמר ל-ynet מספרד, רגע לפני שצפה מקרוב במשחק הכדורגל בין ריאל מדריד לברצלונה (ה"סופר קלאסיקו") - והכחיש את מעורבותו בפרשה, ששופט כבר קבע כי היא "אחת החמורות בתולדות המדינה". 

 

"בימים האחרונים ובחסות צו איסור פרסום מנסים לקשור את שמי לדברים ולמעשים שאין לי כל קשר אליהם, כפי שקרה בפרשיות קודמות בעבר, שגם בהן הופרכו חשדות וטענות קשות נגדי שלא היה להן בסיס. זה מה שקורה גם הפעם", הסביר אולמרט.

 

הוא הכחיש מכל וכל את החשדות ששמו נקשר בהם. "כפי שטענתי כל העת, ועד היום הוכח כי זו הייתה אמת מוחלטת, לא קיבלתי שוחד מימיי. למרות שעורכי הדין שלי נמצאים בקשר שוטף עם הפרקליטות במסגרת ניהול המשפט ואף פגשו אותם בבית המשפט ביום חמישי האחרון, אף אחד לא טרח לפנות אליי או אליהם כדי להגיד שיש צורך לחקור אותי".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ייחקר? אולמרט
צילום: גיל יוחנן
שלח מכתב. עו"ד אלי זהר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים