שתף קטע נבחר

אולמרט: ניסו לסחוט. המשטרה: את זה קצב אמר

העימות סביב פרשת הולילנד מגיע לשיא. בעקבות הפרסום הבוקר ב"ידיעות אחרונות" על כך שאולמרט אמר למקורביו שהיה קורבן לנסיון סחיטה, הגיב גורם בכיר במשטרה: "קשה להבין למה לא התלונן. גם קצב והירשזון אמרו דברים דומים, ותראו לאן הגיעו הפרשות שלהם"

אולמרט והמשטרה, ראש בראש: במשטרה החליטו להסיר את הכפפות בעימות המתפתח עם ראש הממשלה לשעבר. הבוקר דיווח "ידיעות אחרונות" כי אולמרט אמר למקורביו שאיש מפתח בפרשת הולילנד ניסה לסחוט אותו. "גם קצב והירשזון טענו דברים דומים כשנחקרו, ותראו איפה הסתיימו הפרשות שלהם", אמר גורם בכיר מאוד במשטרה.

 

במשטרה העדיפו עד כה להבליג על דברים של סניגוריו של אולמרט בבית המשפט, ועל הודעתו של אולמרט מספרד בכל הקשור למעורבותו בפרשת השוחד (הוא טען כי "לא קיבל שוחד מימיו"). אולם בעקבות הפרסום הבוקר, השתיקה תמה.

 

"קשה להבין איך אדם כה בכיר שטוען כי נסחט, לא פנה למשטרה", אמר הגורם הבכיר. "אם היה אירוע שכזה ודאי הוא היה מעלה את זה במהלך השנים, או במהלך אחת החקירות שהיו לו - ועובדה שלא עשה כן. מצד שני אנו מזכירים שגם השר אברהם הירשזון, וגם הנשיא קצב טענו טענות דומות לסחיטה, ובסוף הסיפור שלהם הסתיים עם כתב אישום".

 

כזכור, הפרשה שבמסגרתה הואשם הנשיא לשעבר משה קצב באונס "התפוצצה" לראשונה כשקצב התלונן אצל היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כי הוא נתון לנסיון סחיטה על רקע מיני. שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון, היושב בכלא על גניבת מיליונים, טען בזמנו כי מאיימים עליו ומנסים לפגוע בו ובמשפחתו כדי לסכל רפורמות.

 

לפי הפרסום הבוקר ב"ידיעות אחרונות", אולמרט טען באוזני מקורביו כי איש מפתח בפרשה ניסה לסחוט אותו, באמצעות אדם אחר. כן ניסה אותו איש לסחוט חשודים נוספים בפרשה בטענה שיש לו מידע מפליל אודותיהם, בנוגע להליכים לאישור פרויקטים שהתנהלו לכאורה בניגוד לחוק.

 

"הנחקרים מסתבכים"

מעבר לסוגיית אולמרט, במשטרה מביעים ביטחון בהתקדמות התיק בפרשת הולילנד. שישה ימים לאחר שהחקירה הפכה גלויה, אומרים שם כי חלק מהנחקרים סיבכו את עצמם בחקירה, והעצימו את החשדות נגדם.

 

מלבד עד המפתח שמסר למשטרה חומר חקירה רב הקושר את מרבית המעורבים, הצליחו החוקרים בחקירה כלכלית להגיע לכספים הרבים ששולמו על פי החשד כ"דמי שוחד" -

 בין אם במסמכי בנק או בדיווחים כוזבים לכאורה לרשויות השונות.

 

"זה טוב שכולם נמצאים כעת בערפל. הם לא מבינים מה באמת יש לנו ביד", התעקשו במשטרה. אחרי שאתמול החליט בית המשפט להשאיר את מקורבו של אולמרט לשעבר, עו"ד אורי מסר, במעצר, אחר הצהריים אמורה היחידה הארצית לחקירות הונאה לבקש את הארכת מעצרם של שאר החשודים בפרשה, בבית משפט השלום בראשון לציון.

 

עוד נודע כי במהלך הימים הקרובים אמורים להיחקר אנשי מפתח בעיר ירושלים, שעל פי החשד היו מעורבים באישור פרויקט הולילנד - "מפלצת הנדל"ן", כפי שכינה אותה השופט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים