שתף קטע נבחר

חקירת אולמרט: "לא רוצים מופע, אוספים מידע"

עדיין לא ברור מתי ייחקר אולמרט, וייתכן כי הוא יתייצב במשטרה רק אחרי יום העצמאות. "אנחנו כל הזמן אוספים ראיות להשלמת התמונה הכוללת", אמר ל-ynet גורם המעורה בחקירה

"המשטרה והפרקליטות צריכים להיות זהירים, כי עדיין לא ניתן לדעת בוודאות מה יקרה בפרשה", כך אמר הערב (יום ה') ל-ynet גורם בכיר המעורה בחקירת פרשת הולילנד. "אנחנו כל הזמן אוספים ראיות נוספות כדי להשלים את התמונה הכוללת ולגבות אותה".

 

לדבריו, רשויות אכיפת החוק מעוניינות בחקירתו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, ויזמנו אותו לחקירה - אולם לא לפני שיאספו יותר מידע, וייתכן שהחקירה תתקיים רק אחרי יום העצמאות. "כל הזמן זורם אלינו מידע אולם אנו חייבים להתנהג בזהירות רבה בנוגע לאולמרט".

 

גורם נוסף המעורה בחקירה אמר ל-ynet כי לא היתה כוונה לעצור את אולמרט עם נחיתתו. "אנו לא רוצים להקדים את המאוחר ולתת 'שואו' לכלי התקשורת. יש לזכור שאולמרט היה ראש ממשלה ומעצר שלו או זימונו לחקירה מיד עם נחיתתו היה לא רציני".

 

הוא הוסיף, כי "המטרה שלנו היא להגיע לחקר האמת ולא לתת מופע כזה או אחר. אנחנו נזהרים ונזמין אותו לחקירה שהדברים יתבהרו ונוכל לעמת אותו מול מסמכים ועובדות". בנוסף, מחכים במשטרה ובפרקליטות לחזרתה מחו"ל של שולה זקן בשבוע הבא כדי להזמין גם אותה לחקירה. ל-ynet נודע כי עורך דינה, מיכה פטמן, טס לארה"ב, ככל הנראה כדי לפגוש את זקן.

 

את צוות המשטרה החוקר את הפרשה מלווה צוות מיוחד מהפרקליטות שכולל פרקליטים מפרקליטויות שונות הן מפרקליטות מיסוי וכלכלה, הן מהמחלקה הכלכלית והן מפרקליטות מחוז ירושלים. מעל לכולם עומד פרקליט המדינה, משה לדור, המתעדכן מדי יום בחקירה ומקבל מידע מהמשטרה ומהפרקליטות.

 

לדור מעודכן בתיק מתחילתו והמשא ומתן עם עד המדינה ששמו עדיין אסור לפרסום נערך בלשכתו במשך מספר שבועות. בנוסף, התקיימה היום פגישת עדכון בהשתתפות היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, אולם בפגישה לא נדונו הנושאים הקשורים לאולמרט, משום שהיועץ מנוע מכך מתוקף הסדר ניגוד עניינים עליו הוא חתום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט, הערב
צילום: ירון ברנר
מומלצים