שתף קטע נבחר

אולמרט: תמכתי בהולילנד. השינויים, אחרי תקופתי

ראשי העיר לשעבר מפילים את תיק הולילנד זה על זה. בהצהרה מיוחדת, התייחס אהוד אולמרט לראשונה לכוונה לחקור אותו בפרשת השוחד בפרויקט הנדל"ן הענק. הוא טען כי מעולם לא הוצע לו שוחד, העביר את האחריות ללופולואנסקי וטען לרצח אופי. "אני כאן! אני מוכן להיחקר בכל שלב ובכל רגע", אמר

לפני החקירה במשטרה - הצהרה לתקשורת. אחרי חרושת השמועות, סיפק הערב (יום ה') ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, תגובה ראשונה בנוגע למעורבותו בפרשת הולילנד. הוא כינס מסיבת עיתונאים - ללא כתבים - כדי למסור הצהרה לתקשורת, שבה הכחיש כל מעורבות בפרשה. "נעשה כאן ניסיון לרצח אופי שאין לו תקדים בהיקפו ובעוצמתו", טען לפני מצלמות התקשורת.

 

מוקדם יותר הותר לפרסום כי אולמרט צפוי להיחקר בימים הקרובים באזהרה, בפרשה שבמרכזה העברת תשלומי שוחד תמורת אישור פרויקט הנדל"ן הירושלמי. ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) חושדים כי בתמורה לשוחד הוגדל פרויקט הולילנד בכ-1,200 אחוזים מעבר לתוכנית המקורית. במשטרה חושדים, כי אולמרט - העומד בימים אלה למשפט על שלוש פרשות אחרות - שלשל לכיסו מאות-אלפי שקלים מאנשי עסקים, יזמים ובעלי אינטרסים.

 

"תמכתי בפרויקט הולילנד מראשיתו כאשר הוא כלל שלושה בתי מלון לחיזוק התיירות בירושלים, באמצע שנות ה-90 ולקראת שנות החמישים של מדינת ישראל, וכן יחידות דיור לאוכלוסייה הלא חרדית שרצינו להביא למרכז העיר.

התוכניות שונו לגמרי לאחר שחדלתי להיות ראש העיר. אין לי שום יד בשינויים שהתחוללו לאחר מכן", אמר אולמרט אחרי שאתמול ניסה אורי לופוליאנסקי לגלגל את האחריות לכיוונו.

 

"אני מודיע באופן הנחרץ ביותר, כפי שאמרתי בעבר - כי מעולם לא הוצע לי שוחד, ומעולם לא קיבלתי שוחד מאדם, בשום עניין, בשום דרך, בין במישרין ובין בעקיפין", אמר והצהיר כי הוא מוכן לחקירת המשטרה. "אני כאן! אני מוכן להיחקר בכל שלב ובכל רגע שבו תחליט המשטרה שהיא רוצה לחקור אותי". אולמרט ביקש להתאזר בסבלנות ו"לא לתת יד לשיבוש החקירה על ידי פרסומים והדלפות מגמתיים שאין להם בסיס".

 

הוא טען כי לא היתה כל פנייה אליו, מלבד הודעה שמסר לו פרקליטו, עו"ד אלי זהר. "ברצוני להבהיר: בשנים האחרונות, בעודי עוסק בעניינים הגורליים ביותר של מדינת ישראל, נפתחו נגדי שש חקירות משטרתיות פליליות על שוחד - וכל שש החקירות הללו שהתמקדו בשוחד- נסגרו", אמר, "כל התהליך הזה גרם למצוקה לא מועטה, אך לרגע לא העלתי בדעתי שלא לשתף פעולה עם חוקרי משטרת ישראל".

 

בשבוע שעבר שהה אולמרט בחו"ל - משם שב הלילה.

זה לא היה צירוף מקרים: ל-ynet נודע כי צווי המעצר לששת החשודים כמעט חיכו להמראתו, והחוקרים "קפצו" על ההזדמנות. החשדות בדבר קשר של אולמרט לפרשה עלו כאמור בעת שהותו בחו"ל - והביאו לחרושת שמועות בדבר ה"אישיות הבכירה" ששמה נאסר לפרסום בהוראת בית משפט.

 

במקביל, היו גם פעולות שנעשו בידי גורמים עלומים - כמו למשל שלטי ה"מבוקש" עם תמונתו שנתלו במקומות רבים בירושלים ובתל-אביב. אולמרט בירך על הסרת צו איסור הפרסום. "ממילא שמי הופיע בכל אמצעי התקשורת ולא היה ספק לאדם מי הוא אותו א.א. שכולם מדברים עליו", אמר. "פגעו בי, בבני משפחתי, ברעייתי ובילדי. הפיצו שמועות חסרות שחר שאין בהן אבק של אמת".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט בסופר-קלאסיקו בשבת
צילום: ANGEL MARTINEZ
מודעות ה"מבוקש"
צילום: ירון ברנר
מומלצים