שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "הטלוויזיה צריכה אנשים וולגרים ותחמנים"
  מה הקשר בין מדונה, הרבי מלובביץ', מלכת היופי ו"ג'רזי שור"? דורון אופיר, המלהק הכי עסוק בהוליווד. בראיון מיוחד ל-ynet הוא מספר על התוכניות העדתיות שלו, קובר את "אמריקן איידול" ומנתח את הטעות שנקראת מעיין חודדה

  "חוף ג'רזי". הגרסה הפרסית בדרך, ומה עם הישראלית?

   

  מה משותף לתוכניות הטלוויזיה "חוף ג'רזי", נבחרת הדראגיסטיות של "Rupaul's Drug Race", ה-BFF של פריז הילטון וטלי גיאת, זוכת התוכנית "More To Love"? מאחורי כל הצלחות הריאליטי האלה, עומד המלהק הישראלי דורון אופיר, שבימים אלה כבר נמצא בעיצומי ליהוק העונה השנייה של "חוף ג'רזי" וכמו גם של הגרסה הפרסית, הזוכה להתעניינות רבה בתקשורת בארצות הברית. במילים אחרות, דורון אופיר הוא הפּנים של הריאליטי באמריקה.


  אופיר. "כבר מילדות היה לי את הניצוץ הזה" (צילום: David M. Harris)

   

  "כשבאו אלי עם הרעיון ל'חוף ג'רזי', מיד קפצתי על זה", מספר אופיר בראיון ל-ynet. "זה גם היה לי קל, כי גדלתי ממש קרוב לשם. אם חשבנו מההתחלה שמדובר בלהיט? לא. אם חשבתי שזה יהיה מעניין? בהחלט כן. אני חושב שההיסטריה גדלה בזכות הבאזז השלילי שהתוכנית זכתה לו. אם האיטלקים לא היו מפגינים נגד התוכנית, לאף אחד לא היה אכפת. זה יצר עניין. הדמויות האלה היו כיפיות לצפייה, בעיקר כי לא היה להן אכפת מכלום. מה שהיה חשוב לי זה למצוא אנשים שלא מתנצלים על מי שהם. ככה, אגב, גם אני חייתי את חיי".

   

  סיפור חייו של אופיר (38) שזור בעולם הזוהר, כמעט מגיל אפס. הוא נולד בניו-יורק להורים ישראלים, בבית דיברו רק עברית. יום אחד הטלפון צלצל, ועל הקו היה הרבי מילובביץ'. הוא ביקש שאבא של דורון יהיה הפיזיותרפיסט שלו, לאחר שזה לקה בשבץ.

   

  "לא היה לי שום רקע דתי, אבל אז הגיעה השפעת הרב, ואני קצת מאמין שהמשפחה שלי בורכה" הוא אומר. הם עברו לגור בירושלים למספר שנים ולאחר מכן חזרו למנהטן, אז הצטרפה אליהם גם בת דודתו של דורון, אורית קופר, כשהיא מחזיקה בתואר "מלכת היופי של ישראל".

   

  "More To Love". אופיר ליהק את טלי גיאת, הישראלית שזכתה בריאליטי

   

  "אורית היתה חוזרת הביתה כל פעם ומספרת איזה לילה היה לה ב'סטודיו 54'. היא הסתובבה הרבה עם רינה מור והן הפכו לחברות הכי טובות שלי. היא גרה בקומה מעליי וכל הזמן שמעתי סיפורים על חיי הלילה של ניו-יורק ועל סלבריטיז. אפשר לומר שכבר מילדות היה לי את הניצוץ הזה".

   

  כוכבי אל.איי 

  כשהתבגר, התחבר דורון באופן טבעי אל חיי הלילה של ניו-יורק, ובהמשך גם של מיאמי. "עבדתי בהרבה מועדונים, הייתי הפנים של המסיבות של מדונה, כריס פצ'לו ואינגריד קאסארה ב'ליקוויד' בניינטיז", הוא משחזר. "זה פתח לי הרבה דלתות ונתן לי הרבה קשרים לסלבריטאים. משם עברתי לפלורידה וניהלתי את יחסי הציבור של 'וורנר', ומשם כבר המשכתי ללוס אנג'לס".

   

  אז היה לך קל מאוד להתברג בהוליווד.

   

  "אז זהו, שלא. כשעברתי ללוס אנג'לס הייתי בטוח שאמצא תוך שניה עבודה, אבל זה לא קרה. רצו לתת לי עבודה כעוזר הפקה, הייתי בן 32 וזה כבר לא התאים לי. באותו זמן, הריאליטי בדיוק התחיל לתפוס תאוצה, חיפשו כל הזמן אנשים מעניינים לתוכניות, ופתאום גיליתי שיש לי אפשרות להביא אותם כי הכרתי מהבסיס את כל עולם המועדונים והאנשים הצבעוניים שמגיעים לשם. אז בשבילי זה היה להגיד 'אתם צריכים זוג טוב למירוץ למיליון?', 'אתם צריכים מישהו להישרדות?' ידעתי להתאים בדיוק את מי שצריך, וככה התחלתי".


  מדונה. הקלאברית והפרטנרית ל"סטודיו 54" (צילום: Getty Images)

   

  היום, כשחברת ליהוק רגילה בהוליווד מונה חמישה אנשים, הצוות של דורון אופיר ו"פופולאר פרודקשנס" מונה 42 איש, והם למעשה חברת הליהוק הגדולה ביותר בתעשיה. "אני עובד עם כמה ערוצים שונים", הוא מסביר. "כולם חותמים חוזה סודיות, ככה שהכל נשמר בסוד. קורה גם שאני נותן את השירות לכמה אנשים במקביל. אני יוצר קמפיין ויראלי ושיווקי שיוצא מהמועדונים, כי אני מתמחה בלמצוא אנשים בשטח".

   

  וכשאתה רואה שדמות שליהקת גוררת כותרות שליליות, אתה אומר לעצמך "הצלחתי"? נגיד, כמו במקרה של סנוקי ב"חוף ג'רזי"?

   

  "העניין עם סנוקי לא היה קשור לליהוק. הם ישבו בבר, היה שם מישהו שיכור, היא אמרה לו תתרחק מאיתנו והוא נתן לה אגרוף לפרצוף. אני חושב שזו היתה טעות שהם צינזרו את זה. אני חושב שאנשים היו צריכים לראות את זה. אין לזה שום קשר לליהוק, שום קשר לאיטלקים ושום קשר לכלום. זה פשוט גבר שיכור שישב בבר.


  "Jersey Shore". "זה דוקומנטרי"

   

  "במקום לצאת נגד הסדרה, היו צריכים להכריז שהאלימות הזו נגד נשים לא מקובלת. באותו זמן היתה גם התקרית של ריהאנה. ריאליטי הרי אמור להעלות נושא סוציאלי לשיחה בציבור. אז אנשים אמרו שזה לא חינוכי לפני שבכלל ראו את זה. זה דוקומנטרי, זה מה שקרה באמת, לא שלחנו את הבחור לדפוק לה אגרוף בפרצוף".

   

  ואפרופו ליהוקים שנויים במחלוקת: מעיין חודדה אצלנו - גם היתה טעות?

   

  "אני לא חושב שזו טעות של מנהל הליהוק. אפשר להגיד שזו טעות של ההפקה, שהחליטה להביא מישהי שבפוטנציאל יכולה לעבור על החוקים של הבית. בשנה שעברה ב"אח הגדול" בארצות הברית גם העיפו מישהי בגלל שהיא הורידה את המיקרופון ולא הסכימה להחזיר אותו. יש חוקים לתוכנית, ואחד מהם הוא עניין צורת הדיבור, אז אם אתה לא יכול לשמור על הפה שלך ברמות כאלה - מגיע לך לעוף".

   

  סבתא שלך פרסית

  בימים אלה, דורון עובד כאמור על ליהוק כוכבים ממוצא פרסי, לספין-אוף של "חוף ג'רזי". במקום איטלקים, הפעם יהיו כאן איראנים-אמריקאים. "כולם מדברים עכשיו על הספין של ג'רזי, וזה בכלל לא ספין", הוא אומר. "אנחנו הולכים לעקוב אחרי שלושה דורות של אמריקאים-פרסים שחיים את החלום האמריקאי בלוס אנג'לס.

   

  חודדה. טעות של ההפקה, לא של המלהק (צילום: רונן אקרמן)

   

  "זו קבוצה שהיגרה לכאן עם הרבה כסף ועם חינוך ברמה גבוהה, חלקם נוצרים, חלקם מוסלמים, חלקם יהודים. הם ברחו מהשלטון האיראני ובאו למקום שהם חשבו שהוא החופש. הם לא הגיעו עניים ומיד נכנסו לשכונות העשירים ובנו פה תעשייה שלמה. בהמשך נולדו להם ילדים שגדלו לתוך העושר הזה וחיים את החיים האלה. אז במבט לאחור, נבדוק אם החלומות של הסבתות שלהם מתגשמים דרך אותן חמש או שש משפחות. זה יהיה משהו כמו הקרדאשיאנס".

   

  כשאתה מתאר את זה, זה נשמע כמעט תוכנית חינוכית.

   

  "ולא הכל חינוכי? מה למדת על ה'גווידוז' האיטלקים ב'חוף ג'רזי'? אני למדתי שבג'רזי יש איטלקים שמגדירים את עצמם לפי התרבות שלהם, ושפיתחו חגיגה מעניינת וסטריאוטיפית של התרבות הזאת. זה לא שונה מג'ון טרבולטה הולך ברחוב ב'סאטרדיי נייט פיבר' ב-1978. הוא גם היה 'גווידו'".

   

  הכל אודות גאגא

  אבל הסטריאוטיפים אינם נחלתן הבלעדית של תוכניות הטלוויזיה בארצות הברית. גם כאן אצלנו, בישראל, תמיד יהיה את "ההומו", "השמאלני", "הדתי" או "הערביה". לדברי אופיר, הוא דווקא לא מלהק טייפקאסטים לתפקידים השונים.

   

  גאגא בהופעה בישראל. כוכבים על הקצה (צילום: רותם פלדנר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "תראה, הומו לא יגיע אצלי לתוכנית כי הוא הומו. הוא צריך להיות קודם כל בן אדם מדהים ומעניין. זה שהוא גם הומו זה שולי. כל אחד שאני מלהק זה לא לפי טייפקאסט אלא לפי אישיות. הם חייבים להיות מעניינים. עוד לא ליהקתי את 'האח הגדול', אבל אם הייתי מלהק שם הייתי מוצא אנשים וולגרים אבל גם חכמים ותחמנים. בשבילי הכל מתחיל ונגמר בפסיכולוגיה וסוציולוגיה. מה קורה לאנשים תחת לחץ ואיפה הגבול שלהם".

   

  מה אתה מחפש בכוכב ריאליטי?

   

  "כדי להיות כוכב אתה צריך להיות כל הזמן בשיא שלך. להיות מלא תשוקה או קיצוני לגבי מה שאתה או איך שאתה חי את החיים שלך. תחשוב על אנשים שחיים את החיים שלהם בגדול. האוורד סטרן, מדונה, ליידי גאגא, טום קרוז שקופץ על ספות.

   

  קאוול מתקוטט עם סיקרסט בשידור. לא כמו בעבר (צילום: Getty Images)

   

  "אלה אנשים שנולדו עם משהו אקסטרה. כולנו מכירים אותם גם מחיי היומיום. תחשוב על כל האנשים שפגשת בחיים ואמרת לעצמך 'אני בחיים לא אשכח את הבן אדם הזה'. זה הילד הקטן שלא מוכן להיפרד מהכובע של הקאובואי כשהוא בן שבע. האנשים עם הדמיון הרחב, אלה שלא מצליחים כל כך בבית הספר או נזרקים ממנו, אלה שמקניטים אותם ויש להם חיים קשים כילדים כי הם שונים, עד שהם לומדים שהשוני גורם להם להיות מיוחדים, שנורמלי הוא לא סטטוס קוו. זה בעצם ליידי גאגא".

   

  אולי תעזור לנו בסוגיית "אמריקן איידול". גולשי ynet, כמו רבים בתעשיה, חושבים שהעונה הנוכחית גרועה יחסית לקודמות . האם זו בעיית ליהוק?

   

  "לא, זו בעיית שופטים לדעתי. סיימון השנה הוא לא סיימון. הוא נחמד מדי. יחסית למה שהיה, הוא הרבה יותר רך ועדין. אלן? אני אוהב אותה, אבל היא לא בשביל זה. קארה דיאגוורדי, כל מה שהיא אומרת נכון אבל היא מרגיזה, ורנדי זה רנדי. לחשוב שאני אחרי שש שנים שאני רואה את התוכנית הזאת ורנדי שהיה לא פה ולא שם - עכשיו הוא הכי מעניין? זו בעיה.

   

  "לגבי המועמדים, מה שהיה מעניין בשנה שעברה היה אדם למברט. כל השאר היו בסדר. חוץ ממנו הליהוק לא היה שונה, תמיד אותם איידולים יפים כמו לי עם העיניים הכחולות או הבלונדיני הזה שמתאים לילדות קטנות. קריסטל באוורסוקס בטח תזכה, אבל הם לא הביאו אקט פופ אמיתי. זאת מכונה, אבל אני חושב שנגמר להם הסוס. זה נראה כבר כמו תחרות קריוקי".

   

  את מי היית מלהק לשופט במקום סיימון?

   

  "אם זאת היתה התוכנית שלי. הייתי שם את האוורד סטרן, כי הוא קשה ומחוספס. לא יודע אם הוא היה מסכים בכלל לעשות את זה אבל הוא יכול להתאים שם.

  הייתי מחזיר גם את פאולה עבדול. האמת שאני לא יודע אם 'איידול' תשרוד עוד עונה, במיוחד בגלל ש'אקס פאקטור' מגיע".

   

  תרצה לעבוד מתישהו בישראל?

   

  "תראה, קיבלתי טלפון לפני שנתיים מ'קשת', הם רצו לעשות 'The Next Jewish Boy'.  רצו שאביא להם מישהו יהודי אמריקאי מדהים, שיביאו לו עשר ישראליות מהממות והוא יתחתן עם אחת מהן ויעבור לישראל.

   

  "אמרתי להם שבטוח שאפשר למצוא מישהו שירצה לעשות את זה, אבל זה אף פעם לא המשיך משם. לא יודע אם בסוף עשו את התוכנית הזו. אני יודע שריאליטי בישראל נהיה משהו גדול. אני יודע שאם הייתי עושה את התוכניות שאני עושה פה הייתי מפוצץ את המסך. כי אני יכול לעשות גם בישראל את 'חוף ג'רזי', רק שבמקום 'ג'רזי שור' יקראו לזה 'צ'חצ'ח שור'".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""הטלוויזיה צריכה אנשים וולגרים ותחמנים""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים