שתף קטע נבחר

דיווח: שלטי הטיילת ע"ש בן-גוריון בפריז נעלמו

לפי העיתון "לה-פיגארו" ראש העיר, שחנך את הטיילת, התלונן במשטרה ופועל להחלפתם. קבוצה אנטי-ישראלית שכינתה את בן-גוריון "פושע מלחמה" פרסמה סרטון המראה אחד מעמודי השלטים חשוף. מאות מפגינים מחו בשבוע שעבר על ציון זכרו

ונדליזם "בשם" המאבק הפלסטיני? שבוע בלבד לאחר שנחנכה הטיילת בפריז על שם ראש הממשלה הראשון, דוד בן-גוריון, בצל הפגנה של גורמים פרו-פלסטינים, השלטים המציינים את שמה של הטיילת על גדות נהר הסיין נעלמו. כך דיווח אמש (יום ד') העיתון "לה-פיגארו" מפי תושבי האזור.

 

משטרת פריז אישרה את הדיווח וכן לשכתו של ראש העיר, ברטרן דה לה נואה, שהשתתף יחד עם הנשיא שמעון פרס בטקס החנוכה של הטיילת. "גילינו שאכן השלטים עם שמו של בן-גוריון נעלמו", נמסר ממטה המשטרה בבירה הצרפתית. "ראש העיר החליט להתלונן על הדבר במשטרה", אמר לורן פרי, דוברו של דה לה נואה. "שלושה שלטים הוסרו. הצוותים בעיר יפעלו הלילה כדי להחליפם באופן מיידי".

 


הדגל הפלסטיני על כיכר הניצחון בפריז בשבוע שעבר (צילום: ראובן גרון)

 

לפי הדיווח בעיתון הצרפתי, קבוצה אנטי-ישראלית, שלא זוהתה בשמה פרסמה סרטון באינטרנט ובו נראה אחד העמודים שעליהם הוצבו השלטים - חשוף לגמרי. בהודעה שצורפה לסרטון נכתב כי "בבוקרו של יום רביעי השלטים לכבודו של פושע המלחמה בן-גוריון נעלמו מהטיילת!". לא ברור, עם זאת, האם הקבוצה שפרסמה את הסרטון נוטלת על עצמה את האחריות למעשה.

 

האופוזיציה בעיר: לא בלי יאסר ערפאת

מאות בני אדם הפגינו נגד ישראל במהלך טקס הסרת הלוט מעל השלטים, נשאו דגלים פלסטינים וקראו קריאות בגנות דה לה נואה והאשימו אותו בשיתוף פעולה עם "הרוצחים הישראלים".

המפגינים קראו קריאות בגנות ישראל וטענו כי ממשלת נתניהו ממשיכה במדיניות ההרג והנישול. כמה מהם טיפסו על שער הניצחון ותלו את דגל פלסטין.

 

גורמים באופוזיציה במועצת העיר פריז הביעו התנגדות לכינוי הטיילת על שמו של בן-גוריון, מבלי לכנות אתר בעיר על שמו של יאסר ערפאת.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות אתר הכנסת
במקביל לערפאת? דוד בן-גוריון
באדיבות אתר הכנסת
מומלצים