שתף קטע נבחר

זקן משתפת פעולה; "אולמרט ייחקר תוך ימים"

מנהלת לשכתו של רה"מ לשעבר משיבה לחוקרים, ואישרה כי הוא נפגש בעבר עם עד המדינה בפרשת הולילנד, אך לא מסרה פרטים על תוכן הפגישות. גורמים בכירים אמרו ל-ynet כי יש ראיות כבדות משקל נגדה ואולמרט, אך "החקירה תהיה קשה"

בהארכת מעצרה של ראש לשכתו, שולה זקן, חשפה המשטרה כי היא חושדת שראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, קיבל שוחד בפרשת הולילנד. כעת הגיע תורו להשיב לשאלות, ולדברי בכירים במערכת אכיפת החוק, "בימים הקרובים הוא צפוי להיחקר". הם לא שוללים גם את האפשרות שייעצר. השאלה הראשונה שלה יצטרך אולמרט לתת תשובה נוגעת לטיב הפגישות בינו לבין עד המדינה בפרשת הולילנד, ולפי "יומני שולה זקן" - היו כמה וכמה כאלה.

 

נחיתה קשה לשולה זקן - הסיקור המלא ב-ynet:

 

גורמים במערכת אכיפת החוק, המעורים בפרטי החקירה, אמרו הלילה (יום ג') ל-ynet כי אולמרט יזומן למסור את עדותו רק בתום חקירתה של זקן, שלפי שעה משתפת פעולה עם החוקרים ומשיבה לשאלותיהם. לדברי הגורמים, אם יתגלו סתירות בין זקן לאולמרט, ייתכן שאף ייערך ביניהם עימות. עד לזימונו, אמר גורם אחד, "ניתן לו להתבשל קצת עם עצמו".

 

השאלה החשובה ביותר כעת בעיני החוקרים היא לשם מה נפגשו אולמרט

ועד המדינה בפרשת השחיתות הגדולה. למשטרה יש אינדיקציות ברורות למפגשים בין השניים, וזקן עצמה אישרה את דבר קיומם, אך טענה כי לא ידוע לה מה אירע בהם.

 

מי שמחבר את אולמרט לפרשה מלבד זקן הוא עורך דינו ומקורבו לשעבר, אורי מסר, ויחד הם מהווים משולש מפתח. לפי חוקרי המשטרה, זקן הפעילה את היזמים להעביר את כספי השוחד באופן מוסווה באמצעות מסר לאולמרט. מסר עצמו שיתף פעולה עם חוקריו, וטען שקיבל כספים כשר טרחה עבור הייעוץ בפרויקט.

 

"שולה מרכזית, אך אולמרט הקודקוד"

עם זאת, למשטרה ברור כי העבודה שמצפה לה מול שולה זקן לא פשוטה. "צריך לזכור שהיא אשת אמונו של אולמרט כבר שנים, ובטח לא תיתן לנו על מגש של כסף את ראשו. החקירה תהיה קשה, ואנחנו מקווים שזקן תספר את האמת, גם במחיר הפללתו של אולמרט", אמר גורם אחד.


אולמרט וזקן בבית המשפט. בקרוב העימות? (צילום: אמיל סלמן, "הארץ")

 

בידי מערכת אכיפת החוק יש מסמכים, עדויות וראיות כבדות משקל נגד השניים, וכעת הציפייה היא שראש לשכתו לשעבר של אולמרט תסייע לסגור את הקצוות כדי לעמת אותו עם העובדות. "זקן היא אמנם ציר מרכזי בפרשה, תיווכה בין אנשי עסקים ויזמים שונים לאולמרט, וקיבלה בעצמה שוחד, אבל צריך לזכור שהקודקוד הראשי שבעלדיו שום תוכנית לא הייתה מאושרת הוא אולמרט עצמו", אמרו גורמים הבקיאים בנושא.

 

למרות החשדות החמורים נגד ראש הממשלה לשעבר, לפי שעה הוא טרם קיבל זימון לחקירה, ובסביבתו שבו והדגישו

הערב כי הוא אינו מודאג ובטוח בחפותו. "הוא כבר הודיע בצורה הברורה ביותר שמעולם לא לקח שוחד, לא במישרין ולא בעקיפין, ושום דבר לא ישנה את זה", אמרו מקורביו.

 

כך או כך, אחרי 21 יום של חקירות גלויות, מתברר שחוקרי המשטרה עדיין מצליחים להפתיע ולהניח דו"חות סודיים על שולחנו של השופט אברהם היימן, שמלווה את הפרשה מקרוב. גם אתמול הם הציגו בפניו חומר חסוי, שבו ראיות לכאורה לכך שזקן קיבלה שוחד כדי לקדם את פרויקט הולילנד. השוחד התקבל לטענת החוקרים באמצעות כסף ממשי או טובות הנאה בשווי כסף, כמו הנחות על נכסי נדל"ן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. המקורבים: "הוא חף מפשע, וזה לא ישתנה"
צילום: AP
זקן. "לא תתן את אולמרט על מגש של כסף"
צילום: דודו אזולאי
מסר. עוד צלע במשולש השוחד לכאורה
צילום: דודו אזולאי
מומלצים