שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  41% עם נדודי שינה: סקר - השינה של הישראלים

  סקר חדש מגלה: 41% מהישראלים סובלים מנדודי שינה ומשלימים שינה בעיקר בסופ"ש. מחציתנו נרדמים מול הטלוויזיה, רובנו מעדיפים להירדם על הצד, ומי קם לילדים בלילה? ניחשתם, בעיקר הנשים. הרגלי השינה שלנו - וגם החלומות הנפוצים

  עוד לילה לבן עבר עליכם בנדודי שינה? אתם לא לבד: סקר חדש מגלה כי 41% מהנשאלים סובלים מנדודי שינה, ו-8% נעזרים בתכשיר כלשהו לשינה. הסקר נערך על-ידי חברת התרופות סאנופי אוונטיס לרגל השקת אמביין CR, תרופה חדשה לטיפול בבעיות שינה, וכלל 500 ישראלים מגיל 18 ומעלה.

   

  מהסקר עלה כי בימי חול הישראלים ממעטים בשעות שינה, עם ממוצע של 6.5 שעות שינה בלילה, כאשר רבע מהנשאלים מדווחים על חמש שעות שינה ואף פחות מכך. סוף השבוע הוא הזמן להשלמת שינה, אז קופץ מספר שעות השינה הממוצע ל-7.6, כשחלק מהישראלים ישנים תשע שעות ויותר.

   

  שהיא תקום

  עוד נמצא כי 52% מהנשאלים מנקרים מול הטלוויזיה, רובם מבוגרים. כ-30% נרדמים לאחר קריאת ספר - רובן נשים וכ-19% לאחר גלישה באינטרנט, מרביתם צעירים.

   

  לגבי השאלה מי קם בלילה לילדים, התשובה חד משמעית - הנשים (55%). זאת לעומת 13% בלבד מהגברים הטורחים לקום בלילה לטובת העניין. 29% טוענים שזה משתנה ואין משהו אחד קבוע שקם, ו-3% אומרים שאחד הילדים הבוגרים קם.

   

  נשים מתלוננות יותר מגברים על חוסר שינה, אך הן מפצות את עצמן בסוף השבוע, אז הנשים ישנות יותר מגברים (כ-7.8 שעות לעומת 7.3 בקרב הגברים).

   

  באיזו תנוחה מעדיף הישראלי להירדם? 57% נרדמים על הצד, 19% על הגב, ורק 17% על הבטן. גברים נרדמים יותר על הגב מאשר נשים. תנוחה זו אגב, היא התנוחה המגבירה את הסיכוי לנחירות אצל גברים.

   

  אשר לחלומות, הנושאים העיקריים העולים הם בני משפחה (38%), עבודה (21% ), רומנטיקה (15%), בריאות או מחלות (12%) וכסף (11%). גברים חולמים יותר על יחסים רומנטיים, בעוד שנשים נוטות לחלום יותר על בני משפחה ועל בריאות או מחלות. בנושאי חלומות אודות כסף ועבודה, אין הבדל בין הגברים והנשים.

   

  גם לגיל יש השפעה מעניינת על תוכן החלום: בגילאי 18-24 חולמים יותר על יחסים רומנטיים, בגילאי 25-34 על בריאות או מחלות, בגילאי 35-49 על עבודה ובגילאים מבוגרים יותר כבר נרגעים וחולמים על בני משפחה. 53% מהמרואיינים טוענים כי הם זוכרים את החלומות שלהם, רובם נשים. במרבית המקרים, אנשים זוכרים חלומות טובים (45%) לעומת חלומות רעים (19%) בלבד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קמות לילדים, בזמן שהגבר ישן
  צילום: index open
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים