שתף קטע נבחר

גואל רצון יישאר במעצר: "סירס את אישיותן"

השופטת חיותה כוחן החליטה כי רצון יישאר במעצר עד תום ההליכים נגדו, וכתבה: "בדרכו הפתלתלה והנלוזה, בשליטתו המוחלטת בכל תחום בחייהן של הנשים, הוא אמלל אותן והרס את חייהן. נבזותו ושפלותו מרקיעות שחקים בכפיית יחסי מין"

יישאר מאחורי הסורגים: גואל רצון, הגורו שחי עם 32 נשים ועשרות ילדים והואשם בעשרות סעיפי אונס, מעשי סדום, מעשים מגונים, החזקה בתנאי עבדות ומרמה - יישאר במעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. כך קבע היום (ג') בית המשפט המחוזי בתל-אביב.

 

השופטת חיותה כוחן הגדירה את רצון, "נבזה ושפל ובעל אישיות חולנית ופרברטית". היא כתבה בהחלטתה: "אישיותו הפרוורטית, החולנית וההרסנית באה לידי ביטוי ועוברת כחוט השני בשלל העדויות. בדרכו הפתלתלה והנלוזה, בשליטתו המוחלטת

 בכל תחום בחייהן של הנשים, הוא אמלל אותן והרס את חייהן. הוא עיוות את מחשבתן, סירס את אישיותן, עד כי איבדו כליל את רצונן האישי. נבזותו ושפלותו מגיעים לשיאים ומרקיעים שחקים ביחסי מין שכפה עליהן".

 

בהמשך החלטה, כתבה עוד השופטת על נשותיו של רצון: "הנשים אותן אסף לחיקו, ברובן נשים חלשות, פגועות, ובעיקר צעירות ותמימות ועל כן היתה קלה עליו המלאכה לטעת בהן אמונה, שהעולם שיצר סביבו הינו עולם שכולו טוב לעומת העולם החיצון שכולו רע ומושחת".

 

השופטת כתבה עוד, כי "תקצר היריעה מלפרט ולתאר כיצד הצליח לשלוט בנשותיו ולהתעמר בהן ובדרך זו לשחק בהן ולהפוך אותן לשפחותיו". עם זאת, השופטת התייחסה לכך ששטף את מוחן של הנשים ונטע בהן את האמונה הבלתי מסויגת כי מי שתקיים איתו יחסי אישות "תזכה לגן עדן".

 

היא התייחסה גם לפולחן האישיות שיצר סביבו, במסגרתו כולן סגדו לו וסרו למרותו ואף הושיבו אותו על כסא מיוחד כשהוא לובש בגדי מלך. "כמו כן הוא השליט משטר

 של טרור ופחד, ומי שלא עשה כרצונו נענש באופן מכאיב ומשפיל, תוך שהוא משתמש במניפולציות ובדרכי ענישה קשות". כמו כן השופטת מתייחסת לכללי התנהגות ביזאריים, שכללו בין היתר איסור לדבר ולהסתכל על גברים אחרים ו"מי שתעבור על כך, תישחט". "הוא חייב אותן להתלבש בלבוש צנוע ולעבוד אך ורק במשק בית, כאשר אסור היה להן להתעכב ללא רשותו, גם לא להיכנס למכולת לרכוש מים. רצון מעולם לא עבד והנשים הן אלה שסיפקו לו את כל צרכיו ומחסורו. לדוגמה, הן רכשו עבורו בתים, מימנו עבורו טיולים לחו"ל ודברי מותרות ככל העולה על רוחו".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רצון. "שלט בנשותיו"
צילום: ירון ברנר
מומלצים