שתף קטע נבחר

בקצב המטוטלת

ציפי מאיר פיתחה את שיטת "ביו באלאנס תרפי". בעזרת מטוטלת היא מתחברת למקורות גבוהים של ידע, ועוזרת דרכם למטופלים שלה. עכשיו היא גם מלמדת אחרים את השיטה

עד לפני עשרים וחמש שנה הייתה ציפי מאיר מורה לחינוך גופני, שהרגישה שיש לחיים הרבה יותר מה להציע לה. מאחר שבילתה זמן רב בחצר בית הספר, סבל עור פניה מנזקי השמש. לכן החליטה, אחרי שמונה שנים במקצוע, לעשות הסבה מקצועית ולהיות לקוסמטיקאית רפואית. אבל הרעב לידע נשאר חזק, ומסע החיפוש אחרי הייעוד שלה לא פסק. ציפי השתלמה בעשרות קורסים של רפואה משלימה, ולבסוף מצאה את שביקשה נפשה.

 

ציפי מאיר בגרסת 2010 אינה רק קוסמטיקאית בעלת מכון מצליח ברעננה. ב־13 השנים האחרונות היא מטפלת בשיטת "ביו באלאנס תרפי", פרי פיתוח שלה (השיטה אף רשומה על שמה), מנחה קבוצות ללימוד השיטה, לטיפול באחרים וכדרך להתפתחות עצמית, ויותר מכול – אישה שמחוברת לעצמה.

 

שיטת "ביו באלאנס תרפי", לפי ציפי, משלבת אבחון וטיפול פיזי ורגשי, בעזרת מטוטלת – המאפשרת להגיע למקור הבעיות מהעבר ומההווה. "השיטה עובדת על חיבור גבוה מאוד אל העל־מודע", מסבירה ציפי. "במפגש של אחד על אחד אנחנו יכולים להיכנס אל דפוסי החשיבה של האדם, לחוויות מעברו, לראות איפה הוא נמצא היום ומה מניע או תוקע אותו.

 

"המטוטלת היא חברתי לחיים. פנס מוליך. אני לא מתייעצת איתה בכל מה שאני עושה, אבל היא מאפשרת לי כמטפלת להתחבר לארגז כלים גדול יותר, למשטח רחב יותר של עבודה. המטוטלת היא כלי שמאפשר לתודעה הגבוהה של המטופל להתחבר לתודעה הגבוהה שלי, ולהעלות לנו את המידע שאנחנו צריכים בשביל הטיפול. עוד לא קרה לי שעשיתי למישהו 'באלאנס' (כך היא מכנה את הטיפול שלה), והמטופל אמר 'המידע הזה לא מתאים לי'. מה שלא יכול לשרת את המטופל, לא יעלה. עולים רגשות ואירועים מהעבר באופן שהמטופל יכול להתמודד איתם ללא הצפה, ובקצב המתאים לו.

 

סמל הפרפר נגלה בחלום 

"יש היום המון שיטות טיפול, שאת חלקן הגדול למדתי או התנסיתי בהן. השיטה שלי אינה נוגדת אף שיטה אחרת, אלא מאפשרת למטפל להשתמש בכלים שרכש באופן יעיל יותר", היא מצהירה.

 

אל שיטת ה"ביו באלאנס תרפי" הגיעה ציפי מאיר לאחר התמחות בבעיות עור וגוף, והמשך לימודים מעמיקים בתחומים נוספים. בין היתר השתלמה באירידיולוגיה (תורת גלגל העין), דיקור, שיאצו, רפלקסולוגיה, קבלה, מודעות ותקשור, שחזור גלגולים, הילינג, קינסיולוגיה, ביו־תרפיה, רפואת האלף השלישי, ייעוץ פנג־שווי, סוגי עיסויים ועוד. "כל שיטה למדתי לעומק, כאילו זה התחום שבו אעסוק, משום שכל הזמן חיפשתי", היא אומרת. "היום אני מבינה שהרגשת החוסר והצורך הסקרני שלי בלימודים, היו השלבים הראשונים שהביאו אותי לקבלת תמונה רחבה של עבודה אנרגטית. הרקע הלימודי שלי נועד לאחד בין הסביבה האנרגטית בה אנו חיים, לבין הזרימה האנרגטית בגופנו, ולטפל בהשלכות של חוסר איזון בזרימה הזו על הבריאות שלנו. שיטת ה'ביו באלאנס' מוצאת את המקומות החסומים בגופנו שיוצרים תקיעות, הן רגשית והן פיזית, ומחפשת פתרונות לריפוי".

 

  • איך הגעת אל המטוטלת?

"אל המטוטלת נחשפתי לפני 13 שנה. הרגשתי שאני צריכה לפתח שיטה משלי. כבר אז עסקתי בתקשור, והתחלתי לקבל מידע פנימי על שיטה חדשה. באחד הבקרים קמתי וראיתי מול עיניי צורה של פרפר סכמאטי, שמצויר בקו אחד. התחלתי לצייר את הפרפר, והבנתי שקיבלתי מטריקס ממש אדיר. עם השנים, ככל שפיתחתי ועבדתי עם השיטה, אני מבינה כמה היא חכמה. הסמל של הפרפר שנגלה אליי, מעין שתי אותיות האות B הפוכות וצמודות, הן ראשי התיבות של 'ביו באלאנס'. הסמל שקיבלתי מרפא ועושה אינטראקציה לכל חלקי הגוף, ומשמש ככלי טיפולי מאזן. אני מציירת את הפרפר על דף, והוא משמש כתבנית בסיסית שלתוכה אני מכניסה את האינפורמציה. כל תבנית של פרפר היא השתלשלות של מידע שמתקבל, שמבקש הבנה ופתרון. השיטה משמשת כיום כלי לשינוי משמעותי בחיי התלמידים והמטופלים שלי".

 

כאשר השתלמה בביו־תרפיה בסלובניה, פגשה מדען שעסק ברפואת תדרים ועבד עם מטוטלת. המדען לקח אותה ואת מלוויה אל ראש החוג לקיברנטיקה ואנרגטיקה באוניברסיטת לובליאנה, ושם קיבלה הסבר על עבודת המטוטלת. זה העניק לה גושפנקא לעבודתה עם הכלי הזה. "הייתי צריכה להגיע עד לשם כדי לסמוך על המטוטלת", היא מחייכת.

 

כל אחד יכול ללמוד את השיטה 

כדי להדגים איך ניתן לבדוק רמה אנרגטית של חפצים או אנשים, שולפת ציפי טבלאות אנרגטיות (שנתן לה המדען הסלובני), ומבקשת ממני להניח עליהן חפץ כלשהו או תכשיט ששייך לי. בחרתי להניח את טבעת הנישואים שלי. בעזרת המטוטלת בחנה ציפי את רמת האנרגיה של הטבעת, גילתה שהיא לא תורמת ולא מזיקה, והכניסה אותה – בהנחיית המטוטלת, אל בטנה של אבן קריסטל גדולה, כדי להגדיל את רמת האנרגיה שלה. "כל דבר ביקום רוטט בתדר ספציפי, הקשור למבנה המולקולרי שלו ומייחד אותו", הסבירה. "כשאנחנו בודקים תדר של תכשיט, נוכל לראות אם הוא מעצים, מחליש או ניטרלי בעבור מי שעונד אותו. אם הוא התקבל בירושה, הוא ספג אנרגיה, ואם הוא לא טוהר, הוא לא יתאים למי שעונד אותו היום. חוסר איזון אצל אדם יכול להיגרם גם ממזונות לא מתאימים, מרעלים סביבתיים, מדפוסי מחשבה שליליים או מאנשים שאינם מהדהדים באנרגיה שמתאימה לנו".

 

בהמשך עשינו גם "באלאנס": היא שרטטה בעבורי פרפר, שאלה שאלות, והמטוטלת סימנה על טבלת מילים שני ביטויים שעליי להתייחס אליהם. ציפי כתבה אותם על צדו האחד של הפרפר. בהמשך לקחה אותי המטוטלת אל נקודות מסוימות בחיי, שהתחברו אל שני הביטויים, ומאיר הובילה אותי אל הצרכים הנוכחיים והעתידיים שלי כאדם מאוזן יותר.

 

  • את מדריכה ומטפלת בשיטה גם בקבוצות. איך זה עובד מול יותר מאדם אחד?

"אני מלמדת את השיטה בקבוצות. כל אדם יכול ללמוד את השיטה. מול קבוצה אני מראה איך שדה תודעה קבוצתי מאפשר לנו לקבל הדרכה מדויקת שמתאימה לכל חברי הקבוצה, ולהעצים כל משתתף בדרכו שלו. עבודה בקבוצה עוזרת למשתתפיה לעשות דרך של שינוי והתפתחות אישית משמעותית מאוד, ומראה ליחיד את החיבור האנרגטי לעצמו ולקבוצה כולה".

  


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ציפי מאיר. קיבלתי מטריקס ממש אדיר
צילום: עדי אדר
לאשה בפייסבוק
מומלצים