שתף קטע נבחר

הולילנד: רבין שותק, זקן נשאלה מי שיפץ אצלה

ה"מתווך" בפרשה הפסיק לשתף פעולה עם חוקריו, וללא אישור מיוחד מהיועץ המשפטי לממשלה - תאלץ המשטרה לשחררו לביתו כבר בעוד שבוע. חקירת זקן תופסת תאוצה

יומיים אחרי מעצרה של שולה זקן וההתפתחויות שמקרבות את החקירה יותר ויותר ל"רגע האמת" שבו יזומן גם ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, לתת את עדותו בפרשת הולילנד - יובא הבוקר (יום ד') אחד החשודים המרכזיים וה"מתווך" בעסקאות, מאיר רבין, לדיון רביעי במספר בהארכת מעצרו. רבין עצור כבר 23 ימים, ועל-כן יוכל להישאר מאחורי הסורגים בבית המעצר רק עוד שבוע בלבד - אז תממש המשטרה את מלוא תקופת המעצר המותרת בחוק.

 

בעוד שלאחר הירגעות הרוחות סביב מעצרה המתוקשר החלה זקן להשיב לשאלות שלהן נדרשה, 

בחר רבין דווקא להפסיק לשתף פעולה עם חוקריו, ובימים האחרונים הוא אינו משיב לשאלותיהם, כשברקע השמיעו לו החוקרים שיחות שקיים עם עד המדינה בפרשה והקולטו על-ידי האחרון מביניהם.

 

במשטרה חוששים כי שחרורו של רבין יאפשר לו לשבש את החקירה יחד עם גורמים נוספים שטרם זומנו לתת את עדותם. "הוא עדיין לא מסר גרסה על כל החשדות נגדו" הסבירו בצוות החקירה. עקב הנסיבות, תצטרך המשטרה להציג לבית משפט השלום בראשון-לציון אישור מיוחד מטעם היועץ המשפטי לממשלה, שהוא המוסמך להאריך את מעצרו של רבין למשך תקופה ארוכה מזו שנקבעה בחוק.

 

על רקע הדברים, צפויה חקירתה של זקן לעלות היום מדרגה נוספת. אתמול התמקדו החוקרים בגביית גרסתה הראשונית לחשדות המיוחסים לה,

ובין היתר היא נשאלה על הקשרים שניהל אולמרט על עד המדינה ועל הסיוע שהעניק לכאורה ליזמי הולילנד.

 

בהתאם להתנהלות המקובלת, טרם הוצגו לזקן ראיות ממשיות הקושרות אותה לקבלת שוחד בפרשה. עם זאת, היא נשאלה האם קיבלה שוחד בדמות שיפוץ ביתה על-ידי מי מיזמי הולילנד, בהתאם למידע על-כך שהעביר עד המדינה. הדבר בא לידי ביטוי גם בבקשת המעצר שהעבירה המשטרה לבית המשפט, ובה ציינו החוקרים כי השוחד המדובר לזקן התקבל הן בכסף והן בהטבות שוות-ערך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאיר רבין. ילך הביתה?
צילום: עופר עמרם
שולה זקן. הדבר האמיתי מתחיל
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים