שתף קטע נבחר

חולדאי לסגנו שהורשע: שוב לתפקידך

עוד לא יבשה הדיו מהרשעתו של סגן ראש העיר תל-אביב, נתן וולוך, באחת הפרשות שהסתעפו מ"פרשת החניונים", ובעיריית תל-אביב לא מבזבזים זמן ומתכוונים להחזירו לתפקיד מספר 2 בעירייה. "אין במעשיו קלון, אין סיבה שלא ימשיך בפעילותו"

בבוקר מורשע, בצהריים בלשכה: למרות שהורשע הבוקר (יום ה') בכך שסייע להכניס לישראל במרמה תושבת מולדובה - נתן וולוך, סגן ראש העיר תל-אביב לשעבר, צפוי לקבל בקרוב בחזרה את תפקידו כממלא מקום ראש העיר. וולוך הושעה מתפקיד ממלא המקום בסמוך להגשת כתב האישום נגדו לפני כשנתיים, אך כעת הוא צפוי לקבל את התפקיד הרם. הסיבה היא שאין קלון בעבירה שביצע.

 

בית משפט השלום בתל-אביב גזר הבוקר על וולוך 200 שעות לתועלת הציבור, לאחר שהרשיע אותו בסיוע לראובן גרוס ז"ל - האיש שזכה לכינוי "מלך החניונים" - להכניס לישראל במרמה תושבת מולדובה לפני כעשור. וולוך עשה זאת לאחר שטען כי האשה מגיעה להשתלמות במערכת החינוך בתל-אביב, למרות שכלל לא היו השתלמויות כאלה בעירייה. הוא עשה זאת באמצעות פרסום מכתבי המלצה רשמיים של העירייה.

 

לאחר הבחירות המקומיות בנובמבר 2008, נמנע חולדאי מלמנות סגן חמישי. זאת, כדי לשמור לוולוך את התפקיד הרם של מספר 2 בעיריית תל-אביב. כעת, עם החלטתה של השופטת גיליה רביד כי הפרת האמונים של וולוך אינה נושאת בחובה קלון - מתכוון חולדאי ככל הנראה להחזיר לו את התפקיד.

 וולוך בן ה-73 יישאר בלשכת ממלא המקום (אותה מעולם לא נטש), ישוב לשאת בתואר המכובד (על אף שזה מעולם לא נלקח ממנו בחלק מפרסומי העירייה) ויוחזרו לו המשכורת והרכב הצמוד.

 

בתגובה לשאלת ynet נמסר מעיריית-תל אביב: "קיבלנו את החלטת בית המשפט ואנו לומדים אותה. ראש העיר שמח על כך שבית המשפט פסק כי אין במעשיו של וולוך קלון, ולכן ואין כל מניעה שהוא יחזור לפעילות ציבורית וימשיך בעשייתו העירונית רבת השנים". נתן וולוך, יו"ר סיעת הגמלאים בתל-אביב, מכהן במועצת העיר מזה 38 שנה וכסגן ראש העיר מאז 1983.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בוא הביתה. חולדאי
צילום: אורן אהרוני
וולוך. חוזר לעניינים
מומלצים