שתף קטע נבחר

הצעה: לשלול הצבעה מיגאל עמיר ומטרוריסטים

ועדת השרים לחקיקה תדון מחר בהצעת חוק לשלול מרוצח רה"מ זכות הצבעה, וגם בהצעות להגביל את שכר עובדי הציבור ולהגביל את זמן ההמתנה בטלפון לשלוש דקות

אחרי שבשב"ס ניסו למנוע ממנו להתחתן ולהתייחד, כעת מנסים למנוע בחקיקה מיגאל עמיר, רוצח ראש הממשלה יצחק רבין, להצביע בבחירות. ועדת השרים לענייני חקיקה תדון מחר (יום א') בהצעת החוק של ח"כ משה (מוץ) מטלון מישראל ביתנו לשלול את זכות ההצבעה בבחירות מאדם שהורשע ברצח ראש ממשלה.

 

בשנת 2001 אישרה הכנסת את "חוק יגאל עמיר" לפיו ועדת שחרורים לא תוכל להמליץ על חנינה או קיצור מאסר של רוצח ראש ממשלה. את ההצעה יזם ח"כ אבשלום וילן ממרצ. כמו כן, אישרה הכנסת ב-2008 בקריאה טרומית הצעת חוק הקובעת כי לא תחול התיישנות על עבירות של רצח ראש ממשלה, ועל העבירות הנלוות לרצח. כעת, כאמור, מבקשים בכנסת למנוע מעמיר את הזכות להצביע.

 

הצעת החוק מבקשת גם למנוע את זכות ההצבעה מאנשים שהורשעו בלקיחת חלק בפעילות טרור, שרצחו או שלחו מפגעים לרצוח באזרחי המדינה החפים מפשע.

 

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי "לצד העונש שאותם אנשים קיבלו על ידי שופטי בית המשפט, לקיחת זכות זו תהווה כהודעה נוספת שאינם חלק עוד מהחברה הנורמטיבית, ובעצם הוצאו אל מחוץ לגדר".

 

בנוסף, תדון ועדת השרים בהצעת החוק של ח"כ חיים אורון ממרצ המציע להגביל את שכר עובדי הציבור. על פי הצעת החוק, עובדי הציבור השונים לא ירוויחו יותר מאשר מה שמרוויח נשיא בית המשפט העליון או פי חמישה מהשכר הממוצע במשק.

 

ועדת השרים אף תדון בהצעת החוק של ח"כ איתן כבל מהעבודה המציע להגביל את זמן ההמתנה לקבלת מענה טלפוני אנושי לשלוש דקות לכל היותר.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוק פרטי? רוצח רה"מ, יגאל עמיר
צילום: חגי אהרון
מומלצים