שתף קטע נבחר

ש"ס: חולדאי מעדיף ילדי זרים על ילדים חרדים

במפלגה זועמים על דבריו של ראש העיר ת"א, שקרא לשקול מרד נגד השתלטות החרדים על החינוך. ח"כ זאב: "חולדאי איבד את הכיוון, שיטפל בפשיעה". ח"כ גפני מיהדות התורה: זו קריאה לאנרכיה והפרת חוק

הדת, המדינה ועתיד החינוך ממשיכים להוביל למלחמת מילים - והחרדים משיבים אש. בש"ס וביהדות התורה תקפו הערב (יום א') את ראש העיר תל-אביב, רון חולדאי, שאמר כי "חרדים מטפחים בורות", וקרא לשקול התמרדות אזרחית. בש"ס טענו ש"חולדאי מעדיף ילדי זרים על ילדים חרדים, במסווה גזענותו בניתוח כאילו אקדמי".

 

בש"ס כינו את הדברים שאמר חולדאי בכנס תל-אביב לחינוך מתקדם, "הסתה פרועה עטופה בסטיגמות רדודות", והוסיפו:

 "גזענות חולדאי לא מפתיעה. ההסתה מתאימה לאבירי מפלגת שינוי, שנזרקו לפח ההיסטוריה הציבורית".

 

ח"כ נסים זאב מש"ס הציע לראש העיר תל-אביב במה לעסוק: "אני חושב שחולדאי צריך לטפל בפשיעה בתל-אביב ולא בנושאים הקשורים לשר החינוך. הוא מדבר על הרוב הדומם? מי זה, הציבור החילוני? אני חושב שתל-אביב היא עיר שרועשת וגועשת לא דוממת. היא רועשת בפשעיה, ויש הרבה מה לטפל בעיר הזו, כולל בעיית העובדים זרים.

 

"קיימת תחרות של הסתה פרועה בין נציגי ציבור, שלוקחים את הציבור החרדי כאובייקט לחבוט בו", הוסיף זאב. "כל אחד מרים את קולו ואת שופר התעמולה נגד החרדים, וחושב שקונה לעצמו איזה תעודה. גם חולדאי, שנחשב למתון ומיושב, איבד את הכיוון".

 

"החילונים לא יודעים כלום ביהדות"

ח"כ משה גפני מיהדות התורה מאשים את חולדאי בקריאה לאנרכיה ובעידוד הפרת חוק. לטענתו, מדובר בדברים חמורים הנאמרים לראשונה מפי "אישיות מרכזית במערכת הציבורית והשלטונית בישראל". 

 

"קיימת לאחרונה תחרות גלויה מי מסית חזק יותר כנגד הציבור החרדי", טען גם גפני, "טוב שאנחנו קיימים, אחרת היו צריכים להביט במראה ולהתמודד עם הנתונים והמחקרים הבינלאומיים העגומים המוכיחים כי מערכת החינוך הכללית בישראל נמצאת בשפל חסר תקדים בכל התחומים".

 

חולדאי אמר היום בכנס ש"חייבת לבוא התפכחות, ואולי אף התמרדות, בקרב הרוב האזרחי הדומם - שתשיב לדמוקרטיה הישראלית את זכותה ויכולתה להתערב ולקבוע באותן סוגיות שהן בנפשה". לדבריו, החינוך החרדי הבדלני מסכן את עתיד החברה בישראל.

 

גפני, שהשתתף גם הוא באותו אירוע, אמר בדיון קודם לכן: "התלמיד בישיבה לומד על רבי יהודה הלוי, לא על ביאליק. אנחנו לא נלמד ביאליק. מדוע זה מפריע למישהו שאנחנו מלמדים את מה שאנחנו רוצים? הרי הילד היהודי בחינוך הממלכתי, בסוף לימודיו, לא יודע דבר ביהדות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
ח"כ זאב. הוא איבד את הכיוון
צילום: זום 77
גפני. קריאה לאנרכיה
צילום: גיל יוחנן
חולדאי. מזהיר מסכנה
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים