שתף קטע נבחר

איתן והגמלאים בקאמבק: "לא שמו על המבוגרים"

השר לשעבר רפי איתן יכריז ביום רביעי על שובה של המפלגה שנמחקה בבחירות האחרונות. בשיחה עם ynet אמר המנהיג הבלתי נלאה: "המבוגרים חייבים לקחת חלק בניהול המדינה"

ה"סינדרלה" של בחירות 2006 עושה דרכה חזרה לפוליטיקה. אחרי יותר משנה ללא נוכחות בכנסת, ייכנס ביום רביעי הקרוב השר לשעבר רפי איתן מסיבת עיתונאים שבה יודיע על חידוש פעילותה הפוליטית של מפלגת הגמלאים - הפעם תחת השם "מפלגת הגמלאים החדשה".

 

בשיחה עם ynet סיפר איתן כי בתבניתה החדשה, צפויה המפלגה לעבור שינויים מבניים במוסדותיה. "לקח לנו שנה להתארגן אחרי הבחירות. אני רואה בנושא הזה שליחות. המבוגרים, שבעבר לא שמו עליהם במדינה, צריכים וחייבים לקחת חלק פעיל בניהול עצמם ובניהול המדינה". עדיין לא ברור מי יחבור למנהיג הבלתי נלאה בנסיון הקאמבק שלו.

 

הגמלאים, שנחשבו להפתעה הבלתי-מעורערת של מערכת הבחירות ב-2006 כשגרפו שבעה מנדטים, הצליחו לספק בימיה של הכנסת הקודמת שלל שערוריות ופרשיות מביכות. הם סיימו את דרכם כשהם מפולגים ומסוכסכים, אך זכורים בעיקר כאכזבה גדולה לציבור בוחריהם.

 

אחרי התבוסה בבחירות 2009, הודה איתן בראיון כי "ציפו מאיתנו שנהווה דוגמא לצעירים ולצערי אכזבנו. בגלל חבורה כזו או אחרת שפעלה מסיבות אינטרסנטיות ובגלל התקשורת שאוהבת סקופים וסנסציות, ברחוב הישראלי נתפשה התחושה שלא עשינו כלום, שאנחנו לא שווים כלום".

 

לא מעט שערוריות, כאמור, נקשרו בשמם של הגמלאים במהלך כהונת הכנסת הקודמת. חיפוש בארכיונים יעלה יותר כתבות על סיקור שערוריות מעשייה פרלמנטרית.

 

"מרגע שנבחרו, התקשורת התייחסה אליהם כאל גימיק חולף, מבלי להבין שיש סוגיות מהותיות על הפרק", טען אז מנהל קמפיין הגמלאים, יוני קורן.

 

לדברי קורן, "הציבור, שאין לו דרך לבדוק דברים, למעט מה שהוא למד מהתקשורת, חש שהגמלאים עוסקים כל הזמן בדברים שלא קשורים לעשייה, עבורה נשלחו לכנסת. זה נכון שבמידה רבה, הגמלאים קנו את זה ביושר בגלל המריבות הבלתי פוסקות, אבל הם גם עשו רבות ולא קיבלו על כך את הקרדיט".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רפי איתן. חוזר לקדמת הבמה
צילום: ירון ברנר
מומלצים