שתף קטע נבחר

עיסאם מח'ול: הפרשה החדשה - איום ישיר לכולם

הח"כ לשעבר, הקשור לגורמים המעורבים בפרשה הביטחונית האסורה לפרסום, אמר ל-ynet: "מה שקורה צריך להדאיג כל אדם שאכפת לו ומבקש לחיות במדינה נורמלית". בחיפה ובמקומות נוספים בארץ ייערכו היום הפגנות מחאה

ההדים סביב הפרשה הביטחונית החדשה - שבדומה לפרשת ענת קם, אסורה לפרסום בישראל למרות שפרטיה נחשפו בכלי תקשורת זרים וברשת - התפשטו מאז הפרסום ב-ynet כאש בשדה קוצים, במיוחד במגזר הערבי. היום (ב') ייערכו בחיפה ובמקומות נוספים הפגנות במחאה על המתרחש ועל ההשתקה.

 

אתמול העבירו ארגונים חברתיים ועמותות שונות הודעות בקריאה לפרסום הפרשה. גופים שונים הפיצו הודעות אודותיה באינטרנט, וכך היה גם בקבוצת הפייסבוק של ח"כ אחמד טיבי מרע"מ-תע"ל, שם התקבצו מסרים מרחבי העולם שביקשו לגייס תמיכה במעורבים.

 

"לאחרונה, הפך הכלי של איסורי הפרסום להיות נדוש", אמר טיבי. "כל העולם שומע, ורק כאן בארץ רשויות הביטחון מונעות דיון ציבורי דמוקרטי על ידי כלי אנטי-דמוקרטי".

 

תגובה קשה מסר חבר הכנסת לשעבר מחד"ש, עיסאם מח'ול, שקשור לגורמים המעורבים בפרשה. "מה שקורה צריך להדאיג כל אדם שאיכפת לו ומבקש לחיות במדינה נורמלית. טירוף המערכות הופך להיות איום ישיר על המרחב הדמוקרטי ועל זכויות האזרח. השיטות שאותן כינה בגין בשנות ה-70 כפשיסטיות הופכות לנורמה בהתנהלות השב"כ והמשטרה, כאשר מדובר באדם או במנהיג".

 

מח'ול ציין כי הוא "קורא ומצפה מהקולות השפויים בקרב היהודים להרים עכשיו קול זעקה, כי אין להם ברירה - לפני שיהיה מאוחר. זהו מאבק אמיתי על הדמוקרטיה, על החירויות ועל זכויות האדם".

 

דברים ברוח דומה אמר יו"ר חד"ש, מוחמד ברכה, שגרס כי "יש דברים שיכולים לקרות פעם אחת בהיסטוריה, אך כשזו חוזרת על עצמה זה כבר לא פארסה אלא פאשיזם מסוג חדש".

 

עוד בהתייחסו לפרשה, אמר ברכה כי בכוונתו לפעול בכנסת באשר להתרחשויות בה. "למרבה הצער, הפאשיזם נמצא בדלת הבית. החקיקה בכנסת, נטילת זכויות מעצורים, אישי ציבור שנשפטים, כמוני למשל, והבאת מנהיגים ערבים לבתי המשפט בגין פעילותם הפוליטית מאותתת על כך שמישהו צריך להתעורר. אי אפשר יהיה לעשות את זה בעוד עשור ולהגיד שלא ראינו או שמענו". 

פורסם לראשונה 09/05/2010 23:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
עיסאם מח'ול. "שיטות פשיסטיות הפכו לנורמה"
צילום: חגי אהרון
ח"כ ברכה. "מישהו צריך להתעורר"
צילום: ירון ברנר
מומלצים