שתף קטע נבחר

השר אהרונוביץ' נגד "הספינים הזולים" של ברק

הביקורת שמתח שר הביטחון על עמיתיו שהתבטאו באופן "מתלהם" בנושא ירושלים עוררה את חמתו של השר לביטחון פנים. מלשכתו נמסר כי "מעציב לראות גורמים פוליטיים המנצלים את שלטון החוק לספינים פוליטיים זולים"

שר הביטחון מתח ביקורת על "התבטאויות מתלהמות ופרובוקטיביות" בנוגע לירושלים - ובישראל ביתנו מורידים את הכפפות: "מעציב לראות גורמים פוליטיים המנצלים את שלטון החוק לספינים פוליטיים זולים", נמסר בצהריים (יום ה') מלשכת השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', שהודיע אתמול כי בימים הקרובים ייהרסו בתים שנבנו באופן לא חוקי במזרח ירושלים.

 

מלשכתו של אהרונוביץ' נמסר כי "המשטרה תבצע את כל אשר ניתן לה על-ידי בתי המשפט בישראל. המשטרה לא הורסת בתים, אלא מאבטחת על פי החלטת בית המשפט את התהליך. שלטון החוק הוא לא כלי לדיון גיאו-אסטרטגי במזרח התיכון. אנו כפופים לאישור היועץ המשפטי שאישר את המהלך, ועל פי החלטתו נפעל".

 

שר הביטחון אהוד ברק הוציא מוקדם יותר הודעה בה הוא "מציע לכולם, גם לנו וגם לפלסטינים לנהוג באחריות, ולהימנע מהתבטאויות מתלהמות ופרובוקטיביות". הדברים נאמרו לאור מה שהוא הגדיר כ"התקפות שרים בכירים בממשלת ישראל, נגד הניסיונות של ארה"ב להניע את התהליך המדיני".

 

דבריו של ברק נאמרו בין היתר על רקע ציטוטים מדברים שאמר שר הפנים, אלי ישי, לביטאון "מיום ליום" של תנועת ש"ס. "אין, לא הייתה הקפאת בנייה בירושלים, וגם לא תהיה כזאת", הבהיר ישי, "נבנה בכל מקום בירושלים, בירת מולדתו של העם היהודי לנצח נצחים, וזאת הבהרתי גם לעמיתינו וידידינו האמריקנים".

 

נושא מעמדה של ירושלים - והמחלוקת סביב המשך הבנייה במזרח העיר - שב ועלה לכותרות לאחר שהשליח אמריקני המיוחד לשיחות הקירבה, ג'ורג' מיטשל, הודיע כי אלה ייפתחו על בסיס הבטחה ישראלית שלא להמשיך את הבנייה ברמת שלמה.

 

בנוסף, בימים האחרונים נרשמה שורת התבטאויות בנושא, על רקע יום ירושלים.

"לעולם לא נחלק את ירושלים", הצהיר אתמול ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בנאום בגבעת התחמושת. "אנחנו נמשיך לבנות ולהיבנות בירושלים. אנחנו נמשיך לתכנן, לפתח וליצור".

 

שר החוץ אביגדור ליברמן שוחח אתמול עם כתבים ביפן והדגיש אף הוא: "אין שום הסכם על הקפאת בנייה במזרח ירושלים והחיים הנורמליים בירושלים יימשכו כמו בכל עיר אחרת בישראל", והשר משה (בוגי) הצהיר אמש ש"הדיבורים על חלוקת ירושלים הם כאבק פורח וכחלום יעוף". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהרונוביץ'. יפעל לפי החלטת היועמ"ש
צילום: גיל יוחנן
הציע להימנע מפרובוקציות. ברק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים