שתף קטע נבחר

כלא 6: "מלווה מלכה" לחיזוק אסירי הר ברכה

כאלף פעילי ימין קיימו במוצאי שבת סעודה מול הכלא הסמוך לעתלית, והביעו תמיכה בשלושת חיילי ישיבת הר ברכה הכלואים במקום. באירוע השתתפו רבנים שהשמיעו דברי תורה - ואחד הכלואים הודה לקהל בשיחת טלפון מתאו

כולנו הר ברכה: כאלף פעילי ימין קיימו במוצאי שבת סעודת "מלווה מלכה" מרכזית מול שערי כלא 6 הצבאי הסמוך לעתלית – הפגנת תמיכה בשלושת חיילי ישיבת הר ברכה הכלואים במקום. בין המשתתפים גם ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) ורב העיר צפת שמואל אליהו, שבאו לחזק את ידי החיילים בעימות האידיאולוגי מול צה"ל.

  

האירוע, שתואם עם המשטרה וזכה בשבוע האחרון לפרסום גדול בעיקר ביישובי יש"ע, משך אליו משתתפים רבים שהגיעו למקום בכעשרה אוטובוסים ועוד עשרות כלי רכב פרטיים. אל מול שערי הכלא הם מקיימים סעודת מצווה של מוצאי שבת, מלווה בשירה וריקודים וכן בדברי תורה מפי רבנים וראשי ישיבות. גם אחד החיילים הכלואים נאם והודה לקהל הגדול על מפגן התמיכה – זאת באמצעות הטלפון, היישר מתאו. 

 

אחד המשתתפים באירוע הוא חברם של החיילים, אריה ארבוס, שבעצמו הודח משירות בצה"ל בעקבות הנפת שלט הסרבנות בגדוד שמשון. לקראת חצות אמר ל-ynet: "נראה שכיף לחבר'ה פה וזה כנראה יימשך עוד הרבה זמן. הגיעו אנשים מכל הארץ – רעננה, ירושלים והרבה מהצפון, וממש לא רק מיהודה ושומרון. האירוע מפתיע ברמת הגיוון שלו, ממש צבעוני, מה שמלמד על התמיכה הציבורית שיש לחיילי הר ברכה".

 

כזכור, ישיבת הר ברכה הודיעה באחרונה כי לא תנסה לשנות את החלטת שר הביטחון ותתאמץ לשוב למסגרת ההסדר בצה"ל ותאפשר לאלה הרוצים להמשיך במסלול לעבור לישיבה אחרת. מהישיבה נמסר כי "נוכח מסע האיומים והלחצים של משרד הבטחון על תלמידי ישיבת הר ברכה, החליטה הנהלת הישיבה לסייע לתלמידים להירשם בישיבה אחרת הקרובה ברוחה, כדי שיוכלו לסיים בהצלחה את מסלול ההסדר בצה"ל".

  

הנהלת הישיבה החליטה שמעתה ואילך מסלול הלימודים בישיבה יהיה כבכל הישיבות הגבוהות שלומדים בהן תוך כדי דחיית השירות במתכונת החרדית,

"והננו שלמים עם עמדתנו הציבורית למרות המחיר הכבד שהישיבה משלמת. אנו בטוחים שהקשר האמיץ עם התלמידים לא ייפגע והם יבואו לבקר, ללמוד ולשאוב מרוחה של הישיבה ומאור תורתה. הם כולם אהובים ורצויים בבית מדרשנו". בהר ברכה הודיעו אז כי "אותם התלמידים שהחליטו שלא לקבל את הפתרון שהוצע על ידינו ולהישאר בישיבה תוך נכונות להקרבה במאסר ממושך, מקדשים במעשיהם שם שמים, ואשריהם שהם נתפסים על דברי תורה, ואשרינו שיש לנו גיבורים צעירים כאלה. הם עתיד האומה. אנו מקווים שעם הזמן, יתחלפו האישים במשרד הביטחון או שישובו בתשובה, ואז תוכל שוב ישיבת הר ברכה להציע לתלמידיה לשאת בגאון את השירות הצבאי גם במסלול ההסדר". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארבוס. "יש תמיכה ציבורית"
צילום: יואב זיתון
מומלצים