שתף קטע נבחר

סוף סוף מול השוטרים: אולמרט התייצב לחקירה

ראש הממשלה לשעבר, החשוד בקבלת שוחד בפרשת הולילנד, הגיע למתחם משרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלוד. הוא נכנס ברכבו עם הנהג האישי ומאבטחי השב"כ לתוך המתחם, ולא אמר דבר. במרכז השיחה צפוי לעמוד עד המדינה

ראש הממשלה לשעבר בחדר החקירות: כמעט שבעה שבועות מאז התפוצצה ברעש גדול פרשת הולילנד, "מהחמורות בתולדות המדינה" לפי בית המשפט, התייצב הבוקר (יום ג') לחקירה החשוד הבכיר ביותר בפרשה על ספיחיה הרבים - ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט.

 

אולמרט, שזומן אתמול, הגיע לחקירה באזהרה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלוד. הוא נכנס ברכבו עם הנהג האישי ומאבטחי השב"כ לתוך המתחם, ולא אמר דבר.


"עצוב שהמשטרה עושה מזה הצגה" (צילום: עופר עמרם)

 

אחרי כמה שיחות נימוסין, בתחילת החקירה יציגו לו החוקרים בין היתר שאלות בנוגע לחשדות לקבלת שוחד, באמצעות מנהלת לשכתו לשעבר שולה זקן ומקורבו, עו"ד אורי מסר. 

 

בתום החקירה ישקלו החוקרים באילו תנאים מגבילים לשחררו, אך אולמרט אינו צפוי להיגרר לבית המשפט להליכי מעצר - מאחר שבמשטרה כבר לא חוששים משיבוש חקירה. כל החשודים כבר נחקרו, ואולמרט הוא האחרון במצעד. 

 

מה היה בפגישות עם עד המדינה?

במשטרה חושדים כי אולמרט, בזמן כהונתו כראש העיר ירושלים, תמך בתוכנית הקמת פרויקט הולילנד וקידם אותה בצורה גסה. בתמורה לכך הוא קיבל כספים, אם כי לא בצורה ישירה, מידי היזמים. במשטרה חושדים כי הכסף הגיע באמצעות שולה זקן ואורי מסר. חלק מהכספים, כך חושדים במשטרה, הועברו לאחיו של אולמרט, יוסי, שנמצא כעת בחו"ל. זו הסיבה שהחוקרים ביקשו לבצע חיקור דין בארה"ב. 

 

החוקרים צפויים להציג לאולמרט את עדותו של עד המדינה. העד מסר גירסה מפורטת ומסמכים המתארים לכאורה כיצד קיבל אולמרט, כך על-פי החשד, את כספי השוחד. אולמרט עצמו יצטרך להסביר בראש ובראשונה מה קרה בפגישות עם עד המדינה, שנערכו בלשכתו. בידי החוקרים עדויות על כך שהשניים אכן נפגשו בלשכתו של אולמרט. שולה זקן, שנחקרה גם היא בנושא, אישרה את דבר הפגישות, אולם היא טענה כי לא ידעה על מה השניים דיברו. 

 

בסביבתו של אולמרט הזכירו כי בעבר הוא טען שעד המדינה ניסה לסחוט אותו,

 והגיע הזמן שיוסר צו איסור הפרסום על שמו של העד, על-מנת שהציבור כולו יוכל להתרשם על איזה אדם מבססת המשטרה את החקירה שלה.

 

יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, אמר כי החקירה מתחילה "לאחר שישה שבועות של הדלפות מופרכות וחסרות בסיס". הוא הזכיר כי אולמרט הבהיר יותר מפעם אחת כי מעולם לא הוצע לו שוחד ומעולם לא לקח שוחד. "עצוב מאוד, שהמשטרה מדליפה את עצם ההזמנה לחקירה והופכת את העניין כולו להצגה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. אחרי הנימוסין, לענייני השוחד
צילום: גיא אסיאג
רכבו של אולמרט בכניסה ליאח"ה
צילום: עופר עמרם
מומלצים