שתף קטע נבחר

אולמרט יישאל: מה היה בפגישות עם עד המדינה?

אהוד אולמרט יגיע היום לחקירתו הראשונה בפרשת הולילנד, במשרדי יאח"ה בלוד. החוקרים צפויים להציג לראש הממשלה לשעבר את עדותו של עד המדינה, שמסר כיצד הועברו כספי השוחד. ייתכן שהשניים אף יתעמתו בחדרי החקירות. החוקרים אומרים כי בכוונתם לזמן אותו למספר ימי חקירה אינטנסיביים

טיב היחסים עם "איש המסתורין" צפוי להיות חלק מרכזי בחקירה. הגעתו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, למשרדי יאח"ה בלוד - תהיה חלק מסדרה של חקירות שיעבור בפרשת הולילנד. כך העריכו אמש (יום ב') גורמים במשטרה. במהלך החקירות ייתכן שהוא יעומת עם עד המדינה בפרשה, שזהותו עדיין אסורה בפרסום. הוא ייחקר בחשד לקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים וגם על עבירות של הלבנת הון.

 

החקירה של אולמרט תהיה באזהרה. בתחילת החקירה יציגו לו החוקרים שאלות בנוגע לחשדות לקבלת שוחד, באמצעות שולה זקן ואורי מסר בפרשת הולילנד.

 

במשטרה חושדים כי אולמרט, בזמן כהונתו כראש העיר ירושלים, תמך בתוכנית הקמת פרויקט הולילנד וקידם אותה בצורה גסה. בתמורה לכך הוא קיבל כספים, אם כי לא בצורה ישירה, מידי היזמים. במשטרה חושדים כי הכסף הגיע באמצעות שולה זקן ואורי מסר. חלק מהכספים, כך חושדים במשטרה, הועברו לאחיו של אולמרט, יוסי, שנמצא כעת בחו"ל. זו הסיבה שהחוקרים ביקשו לבצע חיקור דין בחו"ל.

 

החוקרים צפויים להציג לאולמרט את עדותו של עד המדינה. העד מסר גירסה מפורטת ומסמכים המתארים לכאורה כיצד קיבל אולמרט, כך על-פי החשד, את כספי השוחד. אולמרט עצמו יצטרך להסביר בראש ובראשונה מה קרה בפגישות עם עד המדינה, שנערכו בלשכתו. בידי החוקרים עדויות על כך שהשניים אכן נפגשו בלשכתו של אולמרט. שולה זקן, שנחקרה גם היא בנושא, אישרה את דבר הפגישות, אולם היא טענה כי לא ידעה על מה השניים דיברו.

 

בסביבתו של אולמרט הזכירו כי בעבר הוא טען שעד המדינה ניסה לסחוט אותו והגיע הזמן שיוסר צו איסור הפרסום על שמו של העד, על-מנת שהציבור כולו יוכל להתרשם על איזה אדם מבססת המשטרה את החקירה שלה.

 

לא נשללת האפשרות למעצר בית

במשטרה אמרו כי בכוונתם לרכז מספר ימי חקירה אינטנסיביים לאולמרט, וייתכן שהוא אף יעומת עם עד המדינה כבר בתחילת החקירות. כחלק מטקטיקת החקירה, השאירו החוקרים את ראש הממשלה לשעבר כנחקר האחרון בפרשה, למרות שאינו החשוד המרכזי בה.

 

יש שטוענים כי במשטרה עשו זאת על מנת שלא יצטרכו לעצור את אולמרט, כמו שעשו ליתר החשודים האחרים בפרשה,

שכן כעת אין לו כבר עם מי לשבש חקירה. יחד עם זאת, לאור התשובות שאולמרט עצמו ימסור לחוקרים, הם יחליטו כיצד לנהוג עימו. במשטרה אמרו בעבר כי לא ישללו על הסף לשלוח את אולמרט למעצר בית, אם הדבר יצריך זאת. הכוונה של המשטרה היא לסיים במהירות את החקירה. "זה תלוי בצורה שבה הוא יתנהג", אמרו גורמים במשטרה.

 

יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, אמר כי החקירה מתחילה "לאחר שישה שבועות של הדלפות מופרכות וחסרות בסיס". הוא הזכיר כי אולמרט הבהיר יותר מפעם אחת כי מעולם לא הוצע לו שוחד ומעולם לא לקח שוחד. "עצוב מאוד, שהמשטרה מדליפה את עצם ההזמנה לחקירה והופכת את העניין כולו להצגה", אמר היועץ לאחר שנודע על דבר החקירה.


פורסם לראשונה 24/05/2010 22:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. לא חקירה אחת
צילום: AP
זקן. סיפרה על פגישות עם העד
צילום: אבי מועלם
מומלצים