שתף קטע נבחר

מטה שליט: הצענו לתמוך במשט, שסירב לסייע

בני משפחתו של החייל החטוף ביקשו שמארגני המשט יתמכו בדרישה שארגונים בינלאומיים יוכלו לבקר אותו ושיוכלו להעביר לו מכתבים וחבילות - בתמורה לתמיכתם. התשובה היתה שלילית. "המשט הוא פרובוקציה והבעת תמיכה בארגון טרור"

סיוע הומניטרי למתגוררים ברצועה - אך לא לגלעד שליט: בני משפחתו של החייל החטוף, גלעד שליט, הציעו לתמוך במשט המחאה לעזה, אם אנשיו ידרשו מחמאס לאפשר להיפגש עם החייל החטוף ולהעביר לו מכתבים וחבילות ממשפחתו. כך מסרו היום (ה') אנשי מטה המאבק לשחרור החייל. מארגני המשט סירבו להצעה. 

 

עו"ד ניק קאופמן, שפנה בשם המשפחה לארגון "FREE GAZA" מיוזמי המשט, אמר ל-ynet כי הציע למארגנים את תמיכת משפחת החייל החטוף למשט כולו, בתנאי שבמקביל "לדרישתם

 להסיר את המצור מעזה יפעלו גם מול חמאס בדרישה לאפשר לארגונים בינלאומיים להיפגש עם גלעד שליט ולהעביר לו מכתבים וחבילות מבני משפחתו".

 

לדברי עו"ד קאופמן, הוא הופנה ליועצת המשפטית של הארגון, וזו סירבה להצעה. "אני חשבתי שהארגון הזה תומך בזכויות האדם, כפי שהוא מצהיר על עצמו, אבל על-פי התגובה הזו נראה כי הוא מעוניין לעשות פרובוקציה ולהביע תמיכה בארגון טרור וזכויות אדם ממש לא מעניינות אותו".

 

מהמטה לשחרור גלעד נמסר עוד, כי הפנייה הייתה לאחר תיאום עם הגורמים הרשמיים בישראל. "משפחת שליט מצירה על העובדה שמארגני המשט לעזה סירבו להצעתם לשיתוף פעולה על בסיס הדדיות וסירבו להושיט סיוע הומניטרי בסיסי גם לגלעד בנה שמוחזק בעזה על-ידי חמאס כבר ארבע שנים בניגוד לחוק והאמנות הבינלאומיות".

 

בינתיים, נערך צה"ל למשט המתקרב לחופי הרצועה. צה"ל הודיע כי

 על פי החלטות הדרג המדיני, הוא יעביר התרעות לספינות המשתתפות במשט, בטווחים שונים, בהן יקרא להן לחזור על עקבותיהן. עוד נאמר כי אם הספינות המתקדמות לעבר רצועת עזה ימשיכו בהפלגתן - אזי חיל הים ישתלט עליהן, האנשים שיהיו על סיפון האוניות יובאו לחופי ישראל ובתום טיפול של משרד הפנים ורשויות ההגירה יוחזרו למדינות שמהן הגיעו. ומה ייעשה עם המטען? ההחלטה היא כי אם אכן יהיו שם מוצרים המיועדים לרצועה - הם יגיעו ליעדם לאחר בידוק ביטחוני.

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,432 ימים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחת הספינות בדרך לעזה
צילום: רויטרס
מומלצים