שתף קטע נבחר

יומיים אחרי שנעצר: מנהיג הכת התאבד בתאו

שי אברהמוף, החשוד שהנהיג את הכת האלימה "איתקה", התאבד בתלייה בבית המעצר הדרים בשרון. לכת השתייכה בין היתר המורה החשודה בהתעללות והרעבת בנה. בבדיקה שנערכה עם כניסתו למעצר נקבע כי אינו מצוי בסיכון אובדני

שי אברהמוף, החשוד בהנהגת הכת האלימה "איתקה", אליה השתייכה בין היתר "המורה המרעיבה" החשודה בהתעללות בבנה, התאבד הלילה בתלייה בבית המעצר הדרים שבשרון. אברהמוף היה חשוד כי עודד את מאמיניו להתעלל בילדיהם, ואף נטל בעצמו חלק במעשים הקשים.

 

אברהמוף נעצר ביום רביעי, ויממה לאחר מכן הוארך מעצרו בשבוע. אתמול נחקר במשטרה, וכשנקלט בכלא

עבר בדיקות ושיחה עם עובד סוציאלי, ולא נמצא כי הוא מצוי בסיכון אובדני וזקוק להשגחה. הוא נכלא בתא יחד עם שני אסירים נוספים, שבעת המעשה ישנו ולא הבחינו בדבר.

 

מבדיקה ראשונית של שירות בתי הסוהר עולה כי קצין המשמרת ערך הערב סיור בין התאים, והבחין באברהמוף כשהוא תלוי על סורג החלון. הוא נכנס לתא, וחתך באמצעות סכין יפנית את השרוך שהיה כרוך סביב צווארו. הוא היה כבר מחוסר הכרה.

 

חובשי הכלא, בסיוע הסוהרים, החלו לבצע בו החייאה, ובמקביל הוזעק למקום צוות מד"א ירקון - שקבע לבסוף את מותו. "לא היה מה לעשות, וקבענו את מותו במקום", סיפר הפרמדיק אהרון גוליברודצקי. משירות בתי הסוהר נמסר כי הוקמה ועדת חקירה לבדיקת נסיבות מותו של אברהמוף.

 

אברהמוף נעצר יחד עם רעייתו, אחרי ימים ארוכים שבהם חיפשה המשטרה אחר השניים. השניים נחשדו כי היו מעורבים בהתעללות בילדיה של המורה. אברהמוף גם חשוד שהתעלל במורה עצמה.

 

אדם המכיר את פעילות הכת ואת הפרשה, כינה את אברהמוף "אליאור חן של החילונים".

במשטרה חשדו כי אברהמוף פעל בנתניה, בכרמיאל ובאילת, שם ייתכן שהצליח להיכנס אל תוך בתי משפחות והשפיע עליהם לבצע מעשים דומים.

 

זו ההתאבדות הרביעית בבית כלא מתחילת השנה. בתחילת החודש התאבד עציר חולה איידס בבית המעצר באילת. כשבוע לפני כן התאבד נאשם ברצח בבית המעצר ניצן. אלו הצטרפו לשורה של התאבדויות מתוקשרות בתאי מעצר בשנה שעברה - בין היתר של דודו טופז, שהואשם בהזמנת תקיפות של אישי תקשורת, של אסף גולדרינג, שהואשם ברצח בתו הפעוטה נעה, ושל אמרה טמיגסין, שנחשד ברצח אשתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אברהמוף. התאבד בתלייה
צילום: אבי מועלם
"המורה המתעללת"
צילום: אבי מועלם
מומלצים