שתף קטע נבחר

שוברי מצור: יהודים מגרמניה מתכננים לשוט לעזה

"הקול היהודי למען שלום" יוביל ביולי משט לרצועה. "יהודים הגיעו לעזה בעבר, והתנהגו כלפיהם בידידות", אמרה ל-ynet אחת המארגנות, שטוענת כי היא חוששת מישראל ולא מחמאס

האם נוסעי הספינה הבאה שתנסה לשבור את המצור יהיו יהודים מגרמניה? הארגון הגרמני-יהודי, "הקול היהודי למען שלום במזרח התיכון", מתכנן בימים אלה משט של יהודים לכיוון חופי עזה. חברת הארגון, קייט לייטרר, אמרה היום (א') ל-ynet: "אנחנו מתכננים לצאת בסביבות חודש יולי. כרגע יש לנו אונייה אחת קטנה, בה יהיו בין 12 ל-16 נוסעים, מרביתם יהודים".

 

לייטרר היהודיה החברה בארגון הפרו-פלסטיני סיפרה, כי יש ביקוש רב להצטרף למשט: "הוצאת ספינה נוספת כרוכה בהוצאה נוספת, ואנו דנים בכך. בשל המקום המצומצם, על הספינה יהיה ציוד לבית הספר, ממתקים, ובעיקר

 ציוד מוזיקלי, שכן על הסיפון יהיו מוזיקאים שיגיעו על מנת ללמד את ילדי עזה. הם צריכים לדעת שהיהודים הם לא כפי שהם מציירים בעיניהם".

 

היא התייחסה לאירוע המשט, בו השתתפה ה"מרמרה", וטענה כי ישראל ביצעה פשעים בהתנהלותה, "נשיא אונרר"א פנה לעולם בבקשה שישלחו אוניות בהיעדר אספקה חשובה לעזה. בכך שישראל עצרה את המשט היא פשעה, אסור לכם להתנהג כמו פיראטים".

 

ליטרר הסבירה כי הפעילים מפחדים, אבל לא מהחמאס. "יהודים כבר הגיעו לעזה בעבר, והתנהגו כלפיהם בידידות. כך גם שוחחנו עימם לאחרונה והם מאוד מעוניינים שנגיע. אנחנו דווקא מפחדים ממה שקרה על רקע אירועי ה'מרמרה', אבל אם אתה מחויב לדברים טובים ולמעשים טובים, אתה חייב לפעול. גם במאבק נגד הפאשיזם נהרגו אנשים".

 

היא דוחה את החשש הישראלי שנשק יוברח לעזה דרך ספינות הסיוע: "לא שמענו שעל האוניות במשט האחרון היה נשק, ואנשים נורו ונהרגו שם. פנינו אל גורמים ישראלים והודענו שהם מוזמנים לערוך ביקורת על הספינה, אך נבקש להגיע לעזה. אלו המים של עזה, ואסור לכם לשלוט בהם".

 

"לפתוח חלון בין ישראל לעזה"

אדית לוץ, יהודיה גרמניה, המשתייכת גם היא לארגון הפרו-פלסטיני, סיפרה ל-ynet כי האונייה כבר עוגנת במימי הים התיכון, וכי הארגון קיבל פניות רבות של יהודים ולא יהודים המבקשים להצטרף למשט "התחלנו בגרמניה, אך התקשרו רבים

 מאנגליה, שבדיה, וארצות-הברית. יחד עם זאת ייתכן שתלווה אותנו אונייה נוספת ובה יהיו אנשי תקשורת בעיקר".

 

לוץ הסבירה כי המשט היהודי מבקש להעביר מסר: "להסיר את המצור. לצד כך, הספינה שלנו יכולה לפתוח חלון בין ישראל ליושבים בעזה. לפני שנתיים הייתי חלק ממשט של אירגון free gaza וענדתי מגן דוד, הילדים אמרו 'תראו היא יהודיה', וכולם קיבלו אותי יפה מאוד. כאשר פגשנו את איסמעיל הנייה, וסיפרו לו עליי, הוא פנה אלי ואמר כי אין להם כלום נגד יהודים או נגד ישראל, רק נגד הכיבוש".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ה"רייצ'ל קורי", שניסתה להגיע בסוף השבוע לעזה
צילום: רויטרס
מומלצים