שתף קטע נבחר

הפגנות נמשכות בעולם: "סולידריות זה לא טרור"

בפריז ובברלין, בלונדון ובדבלין, בסידני ובמלבורן, באיסטנבול ובאלכסנדריה המשיכו אלפים להפגין במחאה על יירוט המשט והמצור על עזה. בפריז השתתפו בהפגנה כ-100 יהודים: "מתביישים בממשלת ישראל"

גלי ההדף העולמיים של מרחץ הדמים על סיפון ה"מרמרה" לא פוסקים. על רקע ההשתלטות השקטה של חיל הים על ה"רייצ'ל קורי" האירית הבוקר, נמשכות ההפגנות ברחבי העולם, במחאה על המצור הישראלי על רצועת עזה ועל התוצאות העגומות של יירוט המשט.


מפגינים היום בפריז (צילום: AFP)

 

אחת ההפגנות הבולטות התקיימה בפריז בירת צרפת, שם התאספו אלפי בני אדם באזור הבסטיליה, נופפו בדגלים פלסטיניים.

בהפגנה השתתפו, לצד מוסלמים רבים, גם כ-100 יהודים מקומיים, שהתקבצו מאחורי כרזה של "האיחוד היהודי-צרפתי למען שלום". אחד מהם צולם כשהוא נושא שלט שבו כתב: "אני יהודי, ומתבייש בממשלת ישראל".

 

בהפגנה השתתפו גם פעילים שהיו במשט. אחד מהם, יוסוף בן-דרבאל, מוסלמי צרפתי, אמר: "אם אתה מביע סולידריות עם הפלסטינים, זה לא אומר שאתה טרוריסט".

 

הפגנה התקיימה גם בדבלין בירת אירלנד, נמל הבית של ה"רייצ'ל קורי". מאות אנשים נאספו במרכז העיר. הם צעדו לעבר משרד החוץ האירי, והביעו מחאה על קריאתה הרשמית של ממשלת אירלנד לאוניה להישמע להוראות חיל הים ולהימנע מניסיון להגיע לעזה. "באתי להביע מחאה נגד חטיפת אזרחינו על ידי ישראל", אמר אחד המפגינים.


ההפגנה בברלין (צילום: AFP)

 

"להביא למשפט צדק את כל שרשרת הפיקוד"

גם בלונדון הפגינו אלפים, רבים מהם עם חולצות עם הכיתוב "לשחרר את עזה". הם צעדו בתחילה לעבר מעון ראש הממשלה ברחוב דאונינג, ולאחר מכן לשגרירות ישראל. בברלין בירת גרמניה, נשאו מפגינים שלטים עם הכיתוב: "לסיים את המצור, חופש לעזה". 


20 אלף איש הפגינו באלכסנדריה (צילום: AFP)

 

בצדו השני של הגלובוס, באוסטרליה, התקיימו היום שתי הפגנות אלפים - מול בית האופרה בסידני, וסמוך לספרייה הלאומית במלבורן,

שם הצטיידו המפגינים במטריות ומעילים עקב הגשמים העזים. בהפגנות הושמעו נאומי גינוי חריפים לישראל, מפי ראשי הקהילה הטורקית באוסטרליה. "יש להביא למשפט צדק את כל אלו שהורו על התקפת המשט וביצעו אותה", אמר אחד הדוברים, "את כל שרשרת הפיקוד".

 

אחת ההפגנות הגדולות נערכה אתמול בערב באלכסנדירה שבמצרים, בהשתתפות כ-20 אלף בני אדם. מאחורי ההפגנה עמדה תנועת האחים המוסלמים, שאירגנה גם הפגנות קטנות יותר בערים נוספות, בין היתר באל-עריש שבסיני. גם בטורקיה נמשכו ההפגנות, כמו לכל אורך השבוע, בין היתר באיסטנבול - שם צעדו 10,000 בני אדם. רבים מהם נשאו דגלי חמאס, וקראו: "עין תחת עין - נקמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דבלין. צעדה לעבר משרד החוץ
צילום: AFP
אלכסנדריה. בארגון האחים המוסלמים
צילום: AFP
צילום: AP
איסטנבול. 10,000 איש קראו לנקמה
צילום: AP
יהודי בפריז, מתבייש בממשלת ישראל
צילום: AFP
לונדון. "פיראטים ישראלים"
צילום: רויטרס
מפגין בדבלין, עם סיכה של רייצ'ל קורי
צילום: AFP
מומלצים