שתף קטע נבחר

רייצ'ל קורי - ההמשך? האירים רוצים לשוב לעזה

זמן קצר לאחר שחברי ספינת הסיוע לעזה שהגיעה אחרונה לחופי ישראל שבו למולדתם, הצהירו מובילי המשט על כוונתם לצאת שוב להפלגה דומה - בהקדם האפשרי

האם אנחת הרווחה הייתה מוקדמת מדי? חמישה מפעילי ספינת הסיוע האירית "רייצ'ל קורי", שהוסטה ללא התנגדות מנתיבה המתוכנן לעזה, הודיעו הערב (יום ב'), מייד לאחר שובם למולדתם, על כוונתם לערוך הפלגה דומה נוספת לעבר חופי הרצועה - כבר "באופן מיידי".

 

הדי המשט לעזה - עדכונים אחרונים ב-ynet:

 

אחת ממובילות הצוות, כלת פרס נובל לשלום, מייריד מגוואייר, הביעה שביעות רצון לעשות שוב את דרכה בים לעבר חופי עזה, וקרא לממשלה בדבלין ולנשיא ארצות-הברית, ברק אובמה, "לעשות כל שביכולתו, בים ביבשה ובאוויר - כדי להביא את הישראלים לדון בבעיית המצור על עזה, שהיא סוגיה שניתנת לפתרון".


מגוואייר עם שובה לאירלנד. מוכנה לצאת לדרך (צילום: AP) 

 

לדבריה של מגוואייר הצטרף גם קברניט הספינה, דרק גרהם, שהצהיר כי הוא "נכון לצאת באופן מיידי" להפלגה נוספת לעבר הרצועה, ומחה על החזקת כלי השיט בידי ישראל. "האנייה נתפסה בלב המים הבינלאומיים. אנו לא נכנסו לתחום הימי של ישראל והקפדנו שלא להפר את החוק הישראלי", אמר.

 

חלק מפעילי הספינה האירית "רייצ'ל קורי" גורשו כבר אתמול לירדן דרך מעבר אלנבי ובטיסות שיצאו מנמל התעופה בן-גוריון, והאחרונים מביניהם עזבו את הארץ היום. כשחצו את הגבול לירדן, התקבלו שם בתשואות על-ידי האזרחים, שקראו לעברם "אללה הוא אכבר".

 

אחד הפעילים הביע אכזבה לנוכח תוצאות המשט, ואמר כי "אני יודע,

כמו העולם כולו, שלא יכולנו לשלוח את הסיוע לעזה. נכשלנו במשימה הזו. לעת עתה, אנחנו רוצים שכל הקהילה הבינלאומית תעמוד ותאמר את דברה - עצרו את החרם, עצרו את המצור, אפשרו לאזרחי עזה לחיות, כמו כל אדם אחר בעולם".

 

ההשתלטות על "רייצ'ל קורי" אירעה בשבת והושלמה כעבור חמש דקות, כאשר 19 הפעילים שהיו על סיפונה הובלו לנמל אשדוד בליווי אוניות חיל-הים. בכיר בצה"ל סיפר כי אנשי הספינה אפילו הורידו סולם ללוחמים, כדי לסייע להם להשלים את ההשתלטות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האנייה בנמל אשדוד. מי מנוחות
צילום: AP
בעלה של מגוואייר. באוויר - ובמים
צילום: AP
מומלצים