שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קדימה מגיבה ליעלון: אין בושה לשולחי החיילים
  ב-ynet נחשף כי המשנה לראש הממשלה אמר ש"מישהו לא פעל לפי נוהל קרב" בפרשת המשט, ובקדימה סבורים כי התקיף את צה"ל. ח"כ יואל חסון: "המשימה נועדה מראש לכישלון, עכשיו מפילים אחריות על גיבורי השייטת". ח"כ מולה קרא לנתניהו לפטר את יעלון

  ביקורת חריפה נמתחה הערב (יום ג') חברי כנסת מקדימה, להתבטאות של המשנה לראש הממשלה משה (בוגי) יעלון על אירועי המשט. יעלון הודה כי במבצע ההשתלטות על האונייה "מרמרה" אירעה תקלה. "במקום שיש לתת צל"שים, כנראה שמישהו לא היה בסדר", הוא פסק בדברים שפורסמו לראשונה ב-ynet. "כנראה מישהו לא פעל לפי נוהל קרב".

   

  בקדימה פירשו את דבריו של המשנה לראש הממשלה כהטלת אחריות על צה"ל, למרות שאחרים ראו בדברים מתקפה על שר הביטחון, אהוד ברק, ויעלון גם ציין ש"הלחימה על הסיפון היתה בתנאים בלתי אפשריים ונעשתה בגבורה". הוא ציין גם שהתריע על תקלות בתכנון ובביצוע לפני האירוע. 

   

  יושב ראש הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ יואל חסון, אמר בתגובה ש"כנראה מישהו לא פעל לפי נוהל קרב, כי מי ששלחו את חיילי צה"ל למשימה שנועדה מראש לכישלון, ללא שום תהליך קבלת החלטות ראוי, אינם מתביישים עתה להפיל את האחריות על גיבורי השייטת".

   

  יו"ר סיעת קדימה, ח"כ דליה איציק, אמרה כי נשקלת האפשרות להגיש הצעת אי-אמון נגד הממשלה בעקבות דבריו של יעלון. איציק אמרה ל-ynet כי יעלון "כבר מכין את האליבי לוועדת החקירה".

   

  לדברי ח"כ זאב בוים, "היינו מצפים מהשר יעלון, רמטכ"ל לשעבר, למעט יותר צניעות - במיוחד נוכח הביצועים הבעייתיים של צה"ל במלחמת לבנון השנייה, המעידים על מוכנות לקויה של הצבא בתקופתו. מוטב ליעלון להמתין בסבלנות לסיום התחקירים המקצועיים".

   

  לביקורת הצטרף גם ח"כ מגלי והבה שאמר: "בוגי יעלון הוא רק סימפטום לממשלה יהירה, שאף פעם לא מוכנה להודות בטעות ואלופה בגלגול האחריות על הכפופים לה. מי שאשמים בכשלים הם יעלון וחברי פורום שבעת הגמדים, שלא שאלו שאלות

   ולא העלו תהיות, והיום מנסים להתחמק מאחריותם ולהטיל את האשמה על לוחמי השייטת שעשו כל שביכולתם בכדי לצאת ממצב הביש שיעלון וחבריו הכניסו אותם אליו".

   

  גם ח"כ שלמה מולה מתח ביקורת על המשנה לראש הממשלה ואף קרא להדיחו מתפקידו: "השר יעלון מנסה להתחמק מוועדת חקירה ובמקום לקחת אחריות מנסה להטיל אותה על חיילי צהל. צה"ל אינו מתווה מדיניות - הוא מבצע פקודות, ועל הדרג המדיני לדעת לעמוד מול ההאשמות ולהסביר מבלי להשליך רפש על צה"ל. אני קורא לראש הממשלה לפטר את השר יעלון כדי להציל את צה"ל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יעלון. מתקפה מקדימה
  צילום: הרצל יוסף
  חסון. מי אחראי?
  צילום: גיל יוחנן
  איציק. מכין אליבי
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים