שתף קטע נבחר

חשד: כלאה עובדות זרות והעסיקה בתנאי עבדות

תושבת ירושלים חשודה שהביאה במרמה ארצה שתי עובדות זרות כדי שיטפלו באביה, החרימה את דרכוניהן, והעבידה אותן מסביב לשעון מבלי לשלם את השכר שמגיע להן. את הבית היא רישתה במצלמות כדי שלא יברחו

המשטרה עצרה היום (ו') תושבת ירושלים בת 51, בחשד שהעסיקה בתנאי עבדות שתי עובדות זרות. למרבה המזל, אחת מהן הצליחה להשיג טלפון סלולרי, יצרה קשר עם המשטרה, וקראה: "תצילו אותנו".

 

בעקבות קבלת ההודעה איתרה היחידה הכלכלית של המשטרה את הבית שבו הוחזקו שתי הנשים,

ושחררה אותן. בצהריים האריך בית משפט השלום בפתח-תקווה את מעצרה של החשודה בארבעה ימים.

 

מחקירה ראשונית עולה כי האישה הביאה את שתי הנתינות הזרות במרמה לישראל לפני כמה חודשים, במטרה לסעוד את אביה. אלא שבפועל הן הפכו למעין משרתות, המועסקות בתנאי עבדות. הן נכלאו בתוך ביתה של האישה, שדאגה לרשת אותו במצלמות אבטחה כדי לוודא שהן אינן יוצאות.

 

שתי הנשים המנוצלות נדרשו לעביב "מסביב לשעון", הן במתן עזרה לאב והן בעבודות השוטפות של הבית. לא שולם להן השכר שמגיע להן, ודרכוניהן נלקחו מהן. רק לפני כמה ימים הצליחה אחת העובדות ליצור קשר עם המשטרה בעזרת

הטלפון הסלולרי.

 

מפלג סער, בראשותה של ניצב-משנה דורית בן-מאיר, שאחראית לנושא העושק והעבדות בנוגע לעובדים זרים, איתר את הבית, והבוקר פרצו אליו שוטרים, שחררו את השתיים, ועצרו את בעלת הדירה. החשודה קשרה את עצמה לאירועים, אך הכחישה כי התעללה בעובדות. היא חשודה בכליאת שווא, החזקה בתנאי עבדות וסחר בבני אדם לצורך העבדה בכפייה.

 

"מדובר במקרה מזעזע של ניצול עובדים זרים", אמרו אחר הצהריים ביחידה הכלכלית. "אלמלא התושייה של העובדת הזרה שהצליחה ליצור קשר, הן היו ממשיכות לשמש כמשרתות בתת-תנאים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
"אלמלא תושיית העובדת, זה היה נמשך" (אילוסטרציה)
צילום: שאול גולן
מומלצים