שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בעלה רצה להישאר, היא העדיפה אשה אחרת

  ע' וה' הכירו באתר היכרויות לנשים, כשה' עוד היתה נשואה באופן רשמי, אם כי הנישואים שלה לא היו נישואים מאושרים. היום הן חיות יחד ומגדלות את ארבעת ילדיהן מחייהן הקודמים

  ה', בת 38, נרשמה לאתר shedate כשהיתה עדיין נשואה באופן רשמי. היא ובעלה היו נשואים כתשע שנים ולהם שני ילדים, אבל ה' החליטה לפרק את החבילה כי לא היתה מאושרת.

   

  לפני שהתחתנה היו לה אמנם התנסויות עם נשים, אבל היא בחרה המסלול שנחשב בעיניה כנורמטיבי - להתחתן עם גבר ולהקים משפחה. כעבור שנים שאלה את עצמה: "על מי אני עובדת", ובגיל 36 החליטה שמספיק.

   

  היא שלחה לבעלה תביעת גירושים, אבל הוא ביקש לתת לחייהם המשותפים עוד צ'אנס. מבחינת ה' זו היתה הזדמנות לפתוח את מה שהיתה תיבת פנדורה מבחינתה ולעמת את בן זוגה עם תחושותיה ועם חלק חשוב ממנה אליו התכחשה.

   

  היא אמרה לבעלה שמבחינתה היא מוכנה להמשיך, אם הוא ירשה לה לצאת עם נשים. הוא הסכים. עם זאת, אחרי שהבין שהיחסים שנרקמו בינה לבין ע' הרבה יותר רציניים ממה שתיאר לעצמו שיקרה, הוא לא קיבל אותם. הגירושים עלו שוב על הפרק, והפעם הגיעו לגט.

   

  כנראה שמה שסתם את הגולל על נישואיה של ה' היתה מערכת היחסים שהתפתחה עם ע'. לפני שהכירו, גם ע' בת ה-39 התגרשה מבעלה, יותר בשל אי התאמה מאשר בשל נטייה מינית. אחרי הגירושים היא חיתה עם בן זוג אחר לאורך כמה שנים, ורק לאחר מכן הבינה שמשהו חסר לה, והם נפרדו.

   

  הגרוש שלה סיפר לאביה על יחסיה עם אשה

  השתיים הכירו בשידייט שבועות ספורים אחרי שנרשמו לאתר. ה' סיפרה שהיא זו שפנתה לע'. כשראתה את התמונה שלה באתר, אמרה לעצמה שהיא משיגה את האשה הזו לא חשוב איך.

   

  ע' לא הקלה עליה: ה' עדיין היתה נשואה, וע' לא ששה לשתף פעולה עם מישהי שעדיין נמצאת במערכת יחסים אחרת. ה' התעקשה, פנתה אליה שוב, עד שע' הסכימה לחזור אליה. הן החלו לדבר, ומרגע שנפגשו פנים אל פנים האהבה פרחה.


   

  אחרי שהזוגיות התבססה, ה' רצתה לצאת מהארון בפני משפחתה הקרובה. היא פנתה קודם כל לאמא שלה, אבל שם חיכתה לה הפתעה: אמה כבר ידעה, כי אחותה כבר סיפרה לה. לטענתה של ה' אחותה ידעה עליה כל השנים, אבל לא דיברה איתה על הנושא.

   

  אחד אחרי השני סיפרה ה' לכל בני המשפחה, שקיבלו את הבשורה בצורה יפה. רק מול אביה התעכבה, ובסופו של דבר הוא שמע על כך דווקא מהגרוש שלה. הוא הגיע אל ביתם במחשבה שיצליח לשכנע את ההורים של ה' לא לעזוב את הבית, וגילה לאביה שבתו יוצאת עם אשה.

   

  אביה מאוד התרגז כשגילה, בעיקר מהאופן שבו הדברים סופרו לו ולא מעצם הגילוי עצמו. למרות שע' הציעה לה' לעזוב את בית הוריה עד יעבור זעם, ה' בחרה להישאר, ואכן אחרי התערבות של אחיה ששוחח עם האב, הוא קיבל את השינוי בברכה.

   

  הגננת הסבירה לילדים שיש יותר מרק אמא ואבא

  היום מעידה ה' שהמשפחה החדשה שהיא וע' בנו יחד מאוד אהובה גם על ידי אביה וכן על ידי כל שאר בני המשפחה. הן מגדלות יחד את ארבעת ילדיהן, שני הצעירים יותר של ה' (מתחת לגיל עשר), ושני המתבגרים של ע'.

   

  בחצי השנה הראשונה של יחסיהן הרבתה ה' לבוא לבקר את ע' גם עם ילדיה, כדי שירכשו חברים בשכונה ויתרגלו לעבור לגור במקום חדש. הן החליטו שה' תהיה זו שתעבור, כדי לא לעקור את ילדיה הגדולים יותר של ע' מבית הספר והחברים. היום גרים כולם יחד בבית גדול בו לכל ילד יש חדר משלו. בעוד לצעירים קל יותר והם אינם מסתירים מהסביבה את התא המשפחתי הייחודי בו הם חיים, למתבגרים קצת יותר קשה להסתגל למצב החדש, והשתיים מקבלות זאת בהבנה.

   

  ה' נזכרת שביום המשפחה ביקשה הגננת להביא תמונה של אבא ואמא מהחתונה. היא סירבה להביא תמונה, מפני שהיא הרבה יותר גאה בזוגיות הקיימת שלה, ולא ראתה טעם להציג תמונה מחתונה עם אדם ממנו התגרשה לפני שנים. הגננת הבינה, ואמרה לילדים שיש גם משפחות שיש בהם לא אבא ואמא, אלא אבא ואבא, או אמא ואמא - וזה בסדר, וגם הזמינה את הילד להציג את הסיפור הייחודי של שתי האמהות שלו מול ילדי הגן.

   


   

  השתיים מגדירות את עצמן כמוצהרות לחלוטין כלפי סביבתן (שמותיהן מוסתרים בגלל הילדים). ה' ממליצה לכל מי שמתביישת ללכת עם הנטייה שלה בגלל פחד מנידוי חברתי או סיבה אחרת להתגבר על החששות ולעשות את הצעד.

   

  היא אומרת שלא נתקלה אפילו בתגובה עוינת אחת מאז שהחליטה להצהיר על עצמה כלסבית, ובחסות האינטרנט בכלל ואתרים כמו shedate בפרט, ניתן להכיר עוד נשים במצב דומה תוך שמירה על דיסקרטיות ובלי הכרח להיחשף, עד שיגיע הרגע המתאים.

   


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: index open
  הבינה שמשהו חסר לה
  צילום: index open
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים