שתף קטע נבחר

בשביל מי עובד ברקת?

האם תוכנית סילוואן היא הדבר הדחוף ביותר שיש לעשות בירושלים? נדמה שראש העיר מתעקש להיכנס להיסטוריה כמי שתוקע מקלות בגלגלי הממשלה, בעידוד עמותות הימין

ניר ברקת שוב הצליח להבעיר את ירושלים, בעזרת הקואליציה הימנית-חרדית שלו, כשהעביר את תוכנית ההריסה בסילוואן, לתפארת מדינת ישראל. שוב מתברר כי בראשות עיריית ירושלים עומד פירומן סדרתי, שעובד בשביל עמותות הימין ורק בשבילן. 

 

האם תוכנית סילוואן היא הדבר הדחוף ביותר בעיר? התשובה היא כמובן שלא. ברקת לא הצליח לפתור את בעיית ההגירה השלילית מהעיר, את עובדת היותה עיר עניה, את המראה המוזנח של חלקים ניכרים ממנה, את המבנה הכלכלי הרעוע שלה. מה שדחוף לו לעשות זה להרוס בתים בסילוואן.

 

ברקת מתעקש להיכנס להיסטוריה כמי שתקע מקלות בגלגלי ראש הממשלה. את זה אוהבים חבריו בימין הקיצוני. לאומנים מסוגו אינם יכולים להיישיר מבט אל האמת ולכן הם משתמשים במסך עשן. פארק? הצחקתם אותי. בסילוואן לא יקום פארק תיירותי. כמנהג המקום קודם יהרסו את בתי הערבים, אחר כך יפלשו המתנחלים בברכת ברקת וחבריו, ואחר כך נראה. 

 

הפארק הוא בסך הכל תירוץ הנשמע טוב כדי להרוס עוד כמה בתים של ערבים. בסופו של דבר המטרה היא לגרש כמה שיותר מהם, ולהכניס כמה שיותר יהודים לתוך איזור נפיץ המאוכלס בצפיפות עצומה בערבים. האם ירושלים חייבת לקדם את ההתנחלות הזאת? התשובה ברורה: לא. מי חפץ בכך? לאומנים שכל רצונם למנוע כל אפשרות להסדר.

 

אם ברקת מנסה לספר כי הוא דואג לתושבי השכונה, מדוע לא ינהג בפשטות ויכשיר את עבירות הבנייה שנעשו שם מחוסר ברירה? התשובה היא כמובן שזאת לא מטרתו. הוכחה לכך אפשר למצוא בפסיקת בית המשפט העליון לפיה יש לאטום את בית יהונתן. האם איש החוק ברקת עשה מה שציווה עליו בית המשפט? הצחקתם אותי. הוא מצפצף עליו ציפצוף ארוך, ומוכיח שוב ושוב שכלל אינו עובד עבור תושבי ירושלים.

 

אם ברקת היה באמת דואג לתושבי ירושלים כולה, הוא היה דואג ברצינות להכשרת כיתות בבתי ספר במזרח העיר, להכנת תשתיות ביוב וכבישים. תשכחו מזה. זה בכלל לא נמצא על סדר היום שלו. פארק כן. בתקציב העירוני המתגבש עכשיו ושברקת יהיה חתום עליו שוב, יראו כיצד ראש העיר מתייחס למזרח העיר או לכל הפחות לחלק שבו גרים פלסטינים.

 

אם ברקת היה באמת דואג לתושבי הבירה, הוא היה מנסה למנוע את התחרדות העיר. במעשיו הוא פותח את הדלת בפני החרדים על חשבון כלל האוכלוסיה. המאבק של תושבי שכונת קריית היובל שזכה לכתף קרה מצידו, הוא דוגמה בולטת לעיוורון הפוליטי שהוא חי בו.

 

רשימת המשרות בלשכת ראש העיר מבהירה את העיקרון. בלשכה פועל יועץ מיוחד לענייני חרדים, כאשר ממילא מכהנים 12 חברי מועצת עיר חרדים בתפקידי מפתח, ונמנים עם הקואליציה העירונית וזוכים גם לתקציבים עירוניים. מה תפקידו של היועץ? לשמור על השמנת. האם ברקת לא חשב שדווקא במצב הנוכחי כדאי שיהיה יועץ לענייני חילונים?

 

האם בבני ברק יש לראש העיר יועץ לענייני חילונים? כמובן לא. אבל בירושלים העיר המתחרדת יש ראש עיר הטומן את ראשו בחול השחור והימני ומוביל אגב כך את העיר לכאוס אמיתי.

כמה שזה חבל שבירת ישראל מונהגת על ידי לאומן, השוכח כי ירושלים שייכת לכל עם ישראל ולא רק למשיחיסטים הימניים.

 

שמעון ביגלמן, עיתונאי

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברקת. פירומן סדרתי
צילום: גיל יוחנן
סילוואן. פארק? הצחקם אותי
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים