שתף קטע נבחר

איראן: האם תסקל למוות, הילדים זועקים לעזרה

אזרחית הרפובליקה האיסלאמית, בת 40, הורשעה בקיום יחסי מין עם שני גברים שרצחו את בעלה. היא נשפטה לסקילה בגין ניאוף. ילדיה פנו לעולם בתשע שפות בבקשה נואשת להציל את אמם. הם כתבו גם בעברית. "לא להפוך הסיוט למציאות"

קוראים לעזרה: סקינה מוחמדי אשטיאני, אזרחית איראן בת 40, עומדת בפני עונש אכזרי של סקילה למוות, כיוון שקיימה יחסי מין עם שני גברים שרצחו את בעלה. היא נחקרה תחילה בחשד לרצח, אולם במהלכה הודתה בקיום יחסי מין עם צמד הרוצחים והורשעה בניאוף. בניסיון אחרון למנוע את הריגת אמם, פרסמו בסוף השבוע שני ילדיה של אשטיאני "קול קורא" לעולם בבקשה שיפעיל לחץ על השלטונות בטהרן לחזור בהם מהעונש.

 

לעיון במכתב שפרסמו הילדים - לחצו כאן

 

אשטיאני, תושבת העיר תבריז שבצפון-מערב המדינה, כלואה מזה חמש שנים בבית הסוהר. בתחילה היא נדונה ל-99 מלקות על קיום יחסי מין מחוץ לנישואין, אך לאחר מכן החמיר בית המשפט העליון את דינה לסקילה. זאת, בהתאם לחוקי השריעה הקובעים עונש מוות בתלייה או בסקילה על מעשי ניאוף.

 

מכתבם של הילדים הופץ באינטרנט ובו הם מביעים את תקוותם כי גלי מחאה בעולם, בעיקר מצד גולים איראנים, תוביל את האייתוללות לחזור בהם מהעונש האכזרי. "אל תתנו לסיוט שלנו להפוך למציאות - הביעו מחאה נגד הסקילה של אמנו. בבקשה עזרו לאמא לחזור הביתה, מילים לא יכולות להמחיש את הפחד שלנו", כתבו השניים, פסרידה וסג'אד אשטיאני במכתב שהופץ בתשע שפות, כולל עברית.

  

פרקליטה של האם, עו"ד מוחמד מוסטפאי, אמר כי גזר דין עומד בפני ביצוע בזמן הקרוב. לדבריו, הוא נפגש עם האם בימים האחרונים ושוחח עמה על העונש. "מצב רוחה לא טוב, באופן טבעי. כל מי שעומד בפני הוצאה להורג משתגע במצב כזה". מוסטפאי הביע תקווה כי הלחץ הבינלאומי והבקשות לחנינה יעזרו להציל את אשטיאני. "למרבה הצער, עד-כה שום דבר לא התקדם. אני מקווה שהמכתבים שנשלחו לרשות השופטת יעזרו והיא תקבל חנינה", אמר.

 

חוק העונשין באיראן קובע כי נשים הנידונות לסקילה נקברות עד לגובה החזה ונעשה שימוש באבנים קטנות כדי לגרום למותן. החוק אוסר על שימוש באבנים שפגיעתן עלולה לגרום למוות מיידי.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הילדים מבקשים עזרה. סקינה אשטיאני
מומלצים