שתף קטע נבחר

עיריית ת"א לסטלנים: לא להפגנה, זה לא ראוי

מארגני הפגנה למען לגליזציה של קנאביס הופתעו לקבל מכתב מעיריית תל-אביב, ובו נדחתה בקשתם: "עיריית תל-אביב אינה רואה במטרת האירוע המבוקש משום תכלית ציבורית ראויה"

חובבי הקנאביס סובלים כבר תקופה ארוכה ממחסור, ועכשיו נוספה להם עוד צרה. עיריית תל-אביב מערימה עליהם קשיים בארגון הפגנה למען לגליזציה של הסם. מארגנת ההפגנה, ליאורה גלבר, הופתעה לקבל היום (א') הודעה רשמית מסמנכ"ל התפעול של העירייה, רובי זלוף, ובה נכתב: "הנני להודיעכם על דחיית בקשתם לקיום הפגנה לגליזציה של קנאביס. עיריית תל-אביב אינה רואה במטרת האירוע המבוקש משום תכלית ציבורית ראויה". 

 

  • לצפייה בהודעה הלקונית של עיריית תל-אביב למפגינים - לחצו כאן

 

המארגנים פנו לעירייה בבקשה להפגין בכיכר רבין ב-15. גלבר ניסתה להסדיר הפגנה חוקית ומסודרת, חודש וחצי לאחר שהפגנה דומה שנערכה בכיכר רבין ללא רישיון נגמרה ב-14 עצורים בגין אי שמירה על הסדר הציבורי.

יוצאים לקרב
הסטלן מבקש הכרה / ענת שלו
לקושי בהשגת חשיש, בעיקר בגלל פעילות נמרצת של שכנינו המצרים, נוספו תלאות נוספות בדמות אכיפה לא אחידה של המשטרה. כשאלו פני הדברים, מתחדש הקרב על הלגליזציה
לכתבה המלאה

 

"במשטרה לא עשו לי בעיות, אבל בעירייה אמרו לי שמחירון השימוש בכיכר רבין לצורך ההפגנה בסדר הגודל שלנו מסתכם ב-16,600 שקלים. התחלנו לאסוף את הכסף מתרומות, ובמקביל אישרו אמנים שונים את השתתפותם באירוע. ההודעה שקיבלנו היום מאוד ממרמרת אותנו. בעירייה אפילו לא נתנו לנו את הסיבות למה הם מסרבים. אנחנו חיים במדינה דמוקרטית וזכותינו להפגין".

 

אחרי שעיריית תל-אביב השיבה בשלילה, שוקלת גלבר לקיים את ההפגנה בנתניה או בירושלים: "הציעו לנו במשטרה לעשות מצעד כחלופה, אבל נעדיף את ההפגנה". היא הדגישה כי כמו בהפגנה האחרונה, גם הפעם ייקראו המפגינים להגיע לאירוע ללא כלי עישון. אחת ההפגנות בעבר, שאינה קשורה למארגני ההפגנה הנוכחית, פוצצה לאחר שאחד המפגינים עישן.

 

לגופו של המאבק, הסבירה גלבר: "אנחנו אלפים ועשרות אלפים, ורבים מפחדים להגיע. רק בקבוצה בפייסבוק אנחנו 5,000 איש. היום, אחרי מחקרים רבים הגיעו למסקנה שהקנאביס לא ממכר, וזה גם לא פוגע בנהיגה אפילו. גם אם זה חוקי וגם אם לא, כולם קונים. כל הכסף הזה הולך ללבנון ולמצרים ומממן את הטרור. בין כה וכה אנחנו קונים, אז עדיף שזה ימכר כבר באופן מסודר וחוקי בחנויות, ועוד ישלמו על זה מס. היום ילד שרוצה לקנות הולך לסוחר סמים שיכול למכור גם אקסטזי וקוקאין. על זה המלחמה שלנו". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא בכיכר רבין. אילוסטרציה
צילום: index open
ההפגנה הקודמת בכיכר
צילום: דודו אזולאי
מריחואנה חשיש סמים קלים קנביס קנאביס גראס
צילום: gettyimages images
מומלצים