שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  העולים לטיס: 20% מבוגרי קורס טיס נולדו בחו"ל
  בוגרי קורס הטיס שמסתיים השבוע שברו שיא חדש, כאשר חמישית מהם לא נולדו בישראל. מחצית מהבוגרים היו חברים בתנועות נוער ומתגוררים בעיר. ומה עם בנות? הפעם אין

  שיא חדש לבוגרי קורס טיס שלא נולדו בישראל. במסדר הכנפיים הקרוב, שייערך ביום חמישי, אחד מכל חמישה מסיימים לא נולד בישראל. כך עולה מנתונים שפרסם היום (א') צה"ל לקראת סיום קורס טיס 160.

   

  מדובר בנתון גבוה לאין שיעור מסיום קורסי טיס קודמים, שכן לרוב היקף הטייסים החדשים שלא נולדו בארץ נע בין שניים לשבעה אחוזים. בין הטייסים החדשים שאינם ילידי הארץ, כמה עלו ממדינות חבר העמים, ואילו האחרים הם בנים למשפחות ישראליות ששהו בחו"ל בנסיבות שונות.

   

  כשליש מהבוגרים דוברים שפה זרה ברמת שפת אם. 15% דוברי אנגלית, 12.5% דוברי רוסית, 2.5% דוברי צרפתית, ו-2.5% דוברי דנית.

   

  חברים בתנועות נוער

  מהנתונים עולה עוד כי מרבית מבוגרי הקורס שנמשך שלוש שנים הם עירוניים (42%), שליש מתגוררים ביישובים קהילתיים, 12% מושבניקים, ו-10% קיבוצניקים.

   

  גם הפעם מתברר כי תנועות הנוער הן כר פורה לייצור אנשי צוות אוויר, כאשר מחצית מבוגרי הקורס היו חברים בתנועה כזאת או אחרת. 12.5% היו בצופים ו-10% בבני עקיבא.

   

  נתון חריג נוסף בקורס זה הוא כי 12.5% ממסיימי הקורס התנדבו לשנת שירות לפני גיוסם, 12.5% נוספים החלו את הקורס בעבר וסיימו אותו כעת.

   

  רבע מהאבות מהנדסים

  ואיך נראית המשפחה של טייס? גם בקורס הנוכחי בולט הנתון בנוגע לאמהות, כאשר 17% מהן מורות, ואילו רבע מהאבות מהנדסים. עוד עולה כי 35% מבוגרי הטיס הם אחים בכורים במשפחתם ו-35% אחרים הם אחים צעירים במשפחתם. בקורס הנוכחי לא מסיימות טייסות ורק טייס אחד הוא נשוי ואב לילד.

   

  גם בקורס הנוכחי למדו הבוגרים תואר ראשון, כאשר התחום הפופולרי ביותר היה לימודי פוליטיקה וממשל (37.5%),

  ואילו 32.5% העדיפו ללמוד כלכלה וניהול, רבע מהבוגרים למדו ניהול מערכות מידע, ורק 2.5% למדו מדעי המחשב.

   

  בנושא הלימודים ניתן לראות כי 75% מבוגרי קורס טיס למדו בתיכון מקצועות ריאליים וניגשו לבגרות ברמת חמש יחידות למקצועות אלה.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רובם עירוניים, בוגרי תנועות נוער
  צילום: מאיר אזולאי
  מומלצים