שתף קטע נבחר

רמון ליועץ המשפטי: למנות בודק חיצוני לפרשה

שר המשפטים לשעבר מציע "למנות משפטן בכיר, מחוץ לפרקליטות", שיבחן את התנהלות חוקריו ב"תיק הנשיקה". הוא דורש גם לחקור את היועץ המשפטי לשעבר, מני מזוז

רשימת הדרישות של חיים רמון. כיממה לאחר פרסום הדו"ח הקשה של מבקר המדינה על התנהלות החוקרים ואנשי הפרקליטות ב"פרשת הנשיקה", השר לשעבר דורש מן היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, להתחיל לפעול בהקדם נגד מושאי הביקורת בפרשה ולמנות בודק חיצוני.

 

במכתב ששיגר רמון ליועץ המשפטי ושהגיע לידי ynet, הציע רמון למנות "משפטן בכיר, מחוץ למערכת התביעה והייעוץ, מומחה לעניינים פליליים, שימלא את מקומך בטיפול בנושא".

 

שר המשפטים לשעבר פירט את האפשרויות השונות וכתב "אפשר שיהיה זה שופט בכיר בדימוס, שפרש זה מכבר מכס השיפוט. יכול שיהיה זה פרקליט בכיר, ששירת בשירות המדינה, ושמצוי במרחק ניכר של זמן ונגיעה מהפרקליטות. ויכול שיהיה זה מומחה לעניינים פליליים בעל שיעור קומה מהמיגזר הפרטי או מהאקדמיה".

 

רמון כתב לוינשטיין כי "מאמצעי התקשורת למדתי שמהסדר ניגוד העניינים שערכת לפני כניסתך לתפקידך, עולה כי אתה מנוע לטפל בכל דבר ועניין הנוגעים ל'פרשת רמון'. ואכן, טוב שכך עשית, ולו כדי למנוע כל לזות שפתיים". בהמשך, הסביר מדוע לטענתו אנשי הפרקליטות מנועים מלבדוק את הפרשה: "כל הצמרת הבכירה של הפרקליטות נמצאת בניגוד עניינים מובהק - כל עיסוק בנושא קשור למעורבים בחוות הדעת, ובעיקר לשתי המעורבות, שההיכרות של אנשי הפרקליטות איתן היא אישית".

 

השר לשעבר טען עוד במכתבו כי גם פרקליט המדינה משה לדור נמצא בניגוד עניינים, וכך גם המשנה לפרקליט, ועל כן אינם יכולים לטפל בנושא. "פרקליט המדינה הביע את עמדתו הנחרצת בפרשה במשך חודשים רבים, ובייחוד הופיע בפני המבקר בניסיון להגן על הפרקליטות המעורבות", כתב רמון. "הפרקליט עצמו הוא, במידה ניכרת, נשוא הביקורת של המבקר". רמון דרש למנות בודק לפרשה בהקדם, ואף לערוך חקירה פלילית.

 

 פרט לכך, הוא דרש גם לחקור את היועץ המשפטי לממשלה הקודם, מני מזוז. "מזוז אף התנגד לקיום דיון בנושא בממשלה, דבר שנשיאת בית המשפט העליון קבעה, בקשר לעניין אחר, כי הוא מחוץ לסמכותו", כתב רמון במכתב לוינשטיין. "כמו כן, עוד במהלך המשפט מזוז הודיע לממשלה במהירות הבזק, מיד אחרי חשיפת הפרשה, כי בדק את התנהגות הפרקליטות, לא מצא בה דבר חמור וכי ישנם מקרים רבים וחמורים פי כמה מאשר האירועים המדוברים. התנהגות זאת ראויה אף היא לבדיקה חיצונית". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רמון. העלה אופציות
צילום: עופר עמרם
מזוז. "התנהגותו ראויה לבדיקה"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים