שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "המערכה על החינוך הטהור לא הושלמה"
  יו"ר החינוך העצמאי, הרב לייזרזון, סיכם בפורום המנהלים של "המודיע" את המערכה בעמנואל כניצחון גדול, אך התריע: "אורבים לנו עדיין רבים שעינם צרה בחינוך שלנו; התעצמותנו מטילה אימה על ראשי המדינה בכל הזרועות"
  בדרך להתנגשות נוספת? יו"ר מרכז החינוך העצמאי, הרב אברהם יוסף לייזרזון, אומר כי המערכה החרדית על החינוך הטהור "תמה אך לא נשלמה", זאת על אף סיומה של פרשת עמנואל. בנאום לוחמני וסוער למדי שנשא היום (ה') ב"פורום המנהלים" של עיתון המודיע, הוא הסביר כי "אורבים לנו עדיין רבים - מגורמי ממשלה ועד הרפורמים - שעינם צרה בחינוך שלנו". את הקרב המתוקשר האחרון סיכם לייזרזון כך: "ניצחנו בגדול. עשינו את מה שהקב"ה דרש מאיתנו".

    

  מדובר בנאום רב-משמעות של יו"ר החינוך העצמאי, בעיקר בזכות הבמה שבה הוא נישא – פורום שכבר זכה לכינוי "כנס קיסריה של החרדים". בין המשתתפים היו גם ח"כים, עסקנים, רבנים ואישי ציבור רבים הנמצאים במוקדי הכוח וההשפעה במגזר. דבריו הנחרצים, הנשמעים לראשונה מאז סיום הפרשה, נתפסים כהצהרת כוונות להמשך המאבק על עצמאות החינוך החרדי ועל עליונות התורה על החוק.

    

  לייזרזון מחה נגד מה שהוא תופס כ"הסתערות והתערבות פסולה ובלתי נסבלת בטריטוריה החינוכית הפנימית הטהורה והמקודשת שלנו, ברשות היחיד שלנו, בתוך בתינו, בנשמת החינוך שלנו". מטרת המערכה, לטעמו, היא "אכיפת סמכות התורה וההלכה לפני כל סמכות אחרת במדינת ישראל", עד שכולם יפנימו כי "רק לחכמי התורה אנו עבדים ולא לשום גורם חיצוני אחר, יהיה אשר יהיה".  

   

  הדובר שיבח את האדמו"ר מסלונים וכינה אותו "מנהיג נערץ ומצביא דגול". הוא הוסיף כי בזכותו "זקפנו את קומת יהדות התורה השומרת אמונים לאלוקי ישראל" וקבע כי על כך צריכה היהדות החרדית בעולם כולו להוקיר לו טובה.

    

  הוא הוסיף לתקוף את ראשי המדינה ואת בית המשפט העליון: "שאיש זר לא יתערב בקהלנו, ובמיוחד לא כאלה שמנותקים מכור מחצבתנו ולא מבינים בכלל מהו חינוך יהודי. מערכת החינוך החילונית ממיטה קלון וקללה על עם ישראל – הם יכתיבו לנו?! שילמדו מאיתנו איך להקים דורות של פרי הילולים במקום פרי הביאושים שלהם!".

    

  בהתייחס לאיום בשלילת תקציבים מהמוסדות החרדים טען יו"ר החינוך העצמאי כי הכסף "אינו שייך להם",
  משום שגם הציבור החרדי משלם מיסים ככלל האזרחים. הוא ציין כי מדינת ישראל כולה "מחזרת על הפתחים" בעולם כולו ומבקשת תרומות, ותהה: "אובמה שולח צ'ק לנתניהו רק לכופרים, למחללי שבת ולאוכלי השקצים? לאחרים זה לא רלוונטי?".  

   

  בבסיס העימות, להבנתו, נמצאת התעצמות החרדים, ש"מטילה אימה ופחד על ראשי המדינה בכל הזרועות, החשים שהם מאבדים את השילטון". לסיכום אמר לייזרזון: "המערכה חישלה וחיזקה את כולנו והרחיקה את אותם בודדים מאיתנו שבעבור כל מיני תקציבים מסכימים לפשרות. אני לא זוכר מערכה מוצלחת כל כך מאז המערכה נגד גיוס הבנות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרב לייזרזון
  צילום: נועם מושקוביץ
  בדרך לכלא. פרשת עמנואל
  צילום: רויטרס
  מומלצים