שתף קטע נבחר

חולדאי ימנה עבריין לסגנו? "צפצוף וזלזול בציבור"

ראש עיריית תל אביב רוצה למנות מחדש את נתן וולוך, שהורשע בשלוש עבירות של הפרת אמונים,לאיש מספר 2 בעירייה, למרות שבית המשפט טרם פסק בערעור המדינה הדורשת להטיל עליו קלון

הורשע, וצפוי לחזור בקרוב לעירייה: ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, מתכוון להביא לאישור מועצת העיר ביום שני הקרוב את מינויו מחדש של נתן וולוך לתפקיד סגנו. רק לפני חודשיים הורשע וולוך בכמה סעיפי הפרת אמונים בפרשה שנגזרה מפרשת "מלך החניונים", אך לאחר שלא הוטל עליו קלון, המדינה ערערה לערכאה גבוהה יותר.

 

העובדה הזו לא הפריעה לחולדאי לקרוא לסגנו לשעבר לשוב לעבודה שעזב עם הגשת כתב האישום נגדו בגין שורת עבירות - בהן גם מרמה - בקיץ 2008.

כעת, מתכוון חולדאי למנות את וולוך לסגנו ולהעניק לו גם את תיק הרווחה. מעבר ליוקרה, תפקיד הסגנות יגרום לוולוך, ותיק חברי המועצה, לחזור ולכהן כמספר 2 בעיריית תל אביב, ולקבל שכר של כ-30 אלף שקל בחודש ורכב צמוד.

 

וולוך הורשע בכך שסייע לראובן גרוס ז"ל - האיש שזכה לכינוי "מלך החניונים" - להכניס לישראל בדרכים עקלקלות תושבת מולדובה לפני כעשור. וולוך עשה זאת באמצעות מכתבי המלצה רשמיים של העירייה, לאחר שטען כי האשה מגיעה להשתלמות במערכת החינוך בתל-אביב, למרות שכלל לא היו השתלמויות כאלה בעירייה.

 

"המינוי הוא בגדר צפצוף על מערכת התביעה בישראל"

אם לא תקרה תפנית דרמטית המינוי הבעייתי יאושר במועצה, שכן חברי המועצה מילאו פיהם מים לאורך הפרשה גם לאחר ההרשעה, ורובם צפויים לתמוך בו.

 

אולם יש גם מי שמותח ביקורת על המינוי ומתכוון להתנגד.חבר הקואליציה, עו"ד ראובן לדיאנסקי (לתת לחיות), אמר ל-ynetכי "מינויו של וולוך כעת הוא בגדר צפצוף על מערכת התביעה בישראל וזלזול באינטליגנציה של הציבור.

בשום אופן לא אתן את ידי לכך ובכוונתי להתנגד למינוי".

 

לדבריו, "נגד מר וולוך תלוי ועומד ערעור בבית המשפט המחוזי על החלטת בית משפט השלום שלא להטיל עליו קלון לאחר שהורשע בעבירות חמורות".

 

מהעירייה נמסר בתגובה: "בית המשפט פסק כי אין במעשיו של נתן וולוך קלון, ואין כל מניעה שיחזור לפעילות ציבורית וימשיך בעשייתו העירונית רבת השנים. מינויו מחדש של מר וולוך נעשה לאחר קבלת חוות דעת משפטית שקבעה כי אין בהגשת הערעור מניעה לכך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הורשע וישוב לעבוד. נתן וולוך (ארכיון)
צילום: יואב זיתון
להוט למנות. ראש העיר רון חולדאי
צילום: אורן אהרוני
צילום: רונן מחלב
מתנגד למינוי. ראובן לדיאנסקי
צילום: רונן מחלב
מומלצים