שתף קטע נבחר

באפט: אבקש מאופרה ווינפרי לתרום מהונה

איש העסקים שאיחד כוחות עם ביל ומלינדה גייטס בניסיון לשכנע מיליארדרים לתרום מחצית מכספם לצדקה, אמר כי יתקשר בקרוב למנחת הטלוויזיה

לאחר שהשיג הכל בעולם העסקים, המשקיע המיליארדר וורן באפט ממשיך בניסיונותיו לתרום חזרה לחברה. "רק התחלנו עם זה", השיב המשקיע כשנשאל בראיון ליאהו ניוז ולהפינגטון פוסט על שיתוף הפעולה שלו עם ביל ומלינדה גייטס לשכנע עשירים מרחבי העולם לתרום עד מחצית מהונם לצדקה. "שוחחנו עם מספר אנשים ובחרנו אנשים שיש לנו סיבה לחשוב שיחשבו כמונו. הקבלה של זה היתה טובה ואני חושב שנצליח".

 

כשנשאל אם התקשר למנחת הטלוויזיה אופרה ווינפרי, אמר באפט כי טרם שוחח איתה, אך מיד הוסיף כי "יתקשרו אליה, כמו אל הרבה אנשים". לפני כשנה דווח בסוכנויות הידיעות כי באפט, הזוג גייטס ווינפרי ומיליארדרים נוספים קיימו פגישה חשאית בניו יורק במהלכה דנו בבעיות שונות בעולם.

 

"אני מקווה שהנורמה לגבי מה שאנשים עשירים עושים עם כספם בחייהם או במותם תשתנה יותר לכיוון של להשיב לחברה", אמר באפט. "אנו לא רוצים להגיד להם מה לעשות עם כספם. הרבה אנשים לא החליטו מה לעשות עם הונם ואנחנו חושבים שזו טעות גדולה לחכות עד שאתה בן 95 ואולי המוח שלך כבר לא מתפקד".

 

לדבריו, צריך לחשוב על זה מוקדם יותר. "תטפל במשפחה שלך ובעצמך, אך אם יש הרבה שאריות תחשוב על החברה", הציע. בנוסף, חשף איש העסקים צד רומנטי באישיותו. "אין כח על כדור הארץ כמו אהבה ללא תנאים", אמר הטייקון. "לדעת שאתה יכול תמיד לחזור, זה דבר ענק בחיים".

 

חולק על פרופ' קרוגמן: "אנו מצויים בכיוון הנכון"

באפט, אשר סיפר כי אביו לימד אותו כיצד לחיות, הוסיף וטען כי כל ההורים יכולים לחנך את ילדיהם להיות אנשים טובים יותר, אם יציעו להם אהבה ללא תנאים. "אני חושב שאם אתה מציע את זה לילדיך עשית כבר 90% מהדרך", אמר איש העסקים. "עלולים להיות ימים שלא תרגיש כך, זו לא אהבה ללא ביקורת, זו חיה אחרת".

 

כנשאל על סוגיות כלכלה בוערות יותר, אמר המשקיע האגדי כי הוא חולק על דעתו של חתן פרס נובל לכלכלה, פרופ' פול קרוגמן, שאמר כי העולם עומד בפני שפל כלכלי נוסף בעקבות הקיצוצים הנרחבים שמבצעות הממשלות ברחבי העולם.

 

"אנו בכיוון הנכון", אמר באפט שקרא לנשיא ארה"ב אובמה לדבר "בביטחון גדול" לגבי עתידה הכלכלי של ארה"ב. לדבריו, התמריצים עובדים וכי הכלכלה תשתפר בתוך שנתיים-שלוש. "אנו שוכרים עובדים", אמר כשהוא מתייחס להחברות הרבות שלו הנמנות על ברקשייר האתא'וויי, כסימן נוסף לכך שההתאוששות כבר כאן.


פורסם לראשונה 08/07/2010 18:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס, AFP
וורן באפט, יחפש את אופרה בספר הטלפונים?
צילום: רויטרס, AFP
מומלצים