שתף קטע נבחר

וורן באפט וביל גייטס מרוצים: הקפיטליזם נהדר

שני האנשים העשירים בעולם הרצו בפני סטודנטים. באפט קרא "להשתמש ביותר מקלות" נגד ראשי חברות שחולצו על ידי המדינה. גייטס: "עקרונות היסוד שלנו המשיכו לפעול במשבר"

הקפיטליזם עדיין חי ובועט, כך אומרים שני האנשים העשירים ביותר בעולם, על אף המיתון העמוק ביותר מאז השפל הגדול. "הבהלה הכלכלית מאחורינו", הצהיר וורן באפט. "אל תוותרו על הצעה אטרקטיבית היום". באפט וביל גייטס דיברו בפני סטודנטים למנהל עסקים מאוניברסיטת קולומביה.

  

באפט אמר כי על ארצות הברית לדרוש מראשי החברות שחולצו הקרבות גדולות יותר. "דרוש פה שימוש ביותר מקלות", אמר יו"ר ברקשייר האת'אווי. "צריכים להיות יותר חסרונות לכך שראש מוסד כלשהו מגיע לקונגרס ומבקש חילוץ מסיבות הקשורות לרווחת החברה".  

 

באפט הגן על ברקשייר מפגעי המשבר בכך שצבר 44 מיליארד דולר במזומן ונמנע מהשקעות משכנתא מסוכנות."שוק גרוע או כלכלה גרועה הם חברים שלכם", ענה באפט על השאלה אם המניות עלו מהר מדי. "זו טעות גדולה להסתכל על מה שקורה היום בשוק ולהחליט האם לקנות או למכור מניות".  

 

"הוכחנו שאנחנו יכולים לטעות", הוסיף גייטס. "אך עקרונות היסוד של המערכת - השקעה בחינוך ובתשתיות לטווח הארוך, המשיכו לפעול". לדבריו, גם בשעתה הקשה ביותר של המדינה, העסקים האמריקאים המשיכו להמציא ולחדש.

 

שני המיליארדרים הועילו אף להעניק לסטודנטים עצות. "תתחתנו עם האדם הנכון", אמר באפט, ואילו גייטס דיבר על כך שההזדמנויות הגדולות טמונות באנרגיה ידידותי לסביבה וברפואה. "הקפיטליזם נהדר". הוא סיכם. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טעינו, אז מה? גייסט
צילום: AFP
הבהלה מאחורינו
צילום: רויטרס
מומלצים