שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מהפך: רבנים מבטלים הפגנות - והמפירים יוסגרו
  לאחר הפגיעה בשני רוכבי אופנוע שנסעו באזור הפגנות החרדים בירושלים, החליטו רבני העדה החרדית להפסיק את המחאה. עוד הוחלט, באופן חריג למדי, כי משגיחים יאכפו את ההוראה ויוכלו אף למסור את שמות המפירים לידי המשטרה

  הרבנים נגד המפגינים: בעקבות איבוד השליטה על המפגינים והתאונה הקשה שאירעה בכביש מספר 1, החליטו הערב (יום ה') ראשי העדה החרדית לאסור על בני הקהילה להשתתף בהפגנות המחאה המתקיימות מדי ערב בירושלים נגד פינוי הקברים ממתחם אנדרומה ביפו. ההחלטה התקבלה בישיבת חירום שקיימו רבני הבד"ץ, לאחר פציעתם של שני רוכבי אופנוע שפגעו בפח אשפה שנדחף על-ידי חרדים אל הכביש.  

   

  החלטה נוספת, חריגה למדי, קובעת כי משגיחים ומפקחים מטעם העדה החרדית יאכפו את ההוראה החדשה וישקלו עונשים מגוונים - בהם גם מסירתם למשטרה של המפגינים. גורם בעדה אמר ל-ynet כי כל מקרה כזה יובא להכרעת הרבנים, וציין שורה ארוכה של סנקציות העומדות לרשותם - הרחקת בני משפחה ממוסדות החינוך של הקהילה, פרסום ברבים של שמותיהם כמי שאינם מצייתים לפסיקה ועוד.

   

  למען הסר ספק בנוגע לעמדתם העקרונית בנושא, הדגיש הגורם כי המחאה על חילול הקברים תימשך כרגיל באתר העבודות ביפו, וכך גם ההתקהלות הקבועה מדי שבת בצהריים נגד פתיחת חניון קרתא.

   

  ה"סיקריקים" – אנשי נטורי קרתא וקיצוני העדה החרדית – כבר הבהירו כי הם אינם רואים את עצמם מחויבים להחלטה. ההערכה היא כי בימים הקרובים הם יחריפו את המחאה כדי להתגרות ברבנים ולהציגם כפשרנים, ובכוונתם גם להפיץ פשקווילים בגנות עסקני העדה.

   

  "נפגעתי בראש ובכל הגוף, צרחתי מכאבים"

  יותר מ-200 חרדים התפרעו אמש ברחוב שבטי ישראל בירושלים, במחאה על העבודות המתבצעות ביפו. הם קראו קריאות נגד המשטרה ואף השליכו לעברם אבנים.

   

  בשיחה עם ynet סיפר אחד הפצועים, תאמר יגמור, בן 24 משכונת אבו-טור בירושלים, על שאירע: "נסענו על האופנוע, ומרחוק

  ראינו קבוצה של כ-150 חרדים. כשהתקרבתי אליהם, הם זרקו עלי פח זבל ופגעו בי. ניסיתי לעצור ולחצתי על הברקס, אבל לא הצלחתי לעצור". תאמר וחברו עפו מכלי הרכב ונחתו על הכביש. "נכנסתי ברצפה, נפגעתי בראש ובכל הגוף, צרחתי מכאבים. חמש דקות שכבתי שם, לא יכול לזוז, ואף אחד לא בא. הסתכלתי על החרדים והם צחקו".

   

  הפצוע סיפר כי כעבור כמה דקות הגיע גבר והגיש להם עזרה. "הוא לא היה דתי, והם צעקו עליו 'אל תתקשר לאמבולנס, אל תתערב'. הם איימו על חייו, והוא התקשר לאמבולנס וברח".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  התאונה בכביש מספר 1
  צילום: חדשות 24
  תאמר יגמור. "זרקו עליי פח זבל"
  צילום: נועם מושקוביץ
  מומלצים