שתף קטע נבחר

משפחת שליט במאהל: המשיכו לתמוך בנו

עד שגלעד חוזר: בני המשפחה נכנסו עם סיום הצעדה לאוהל מול בית ראש הממשלה, שהוקם עוד בתקופת אולמרט. פעילים משייח ג'ראח שהגיעו לעצרת עוכבו לחקירה: "מגב"ניקים התנפלו עלינו". השוטרים: זיהינו אנרכיסט ושני פלסטינים ליד בית נתניהו

12 ימי הצעדה הסתיימו, ועכשיו מתחילים את הספירה מחדש. בני משפחת שליט, שמחכים כבר 1,474 ימים לשחרורו של בנם החטוף, צעדו אמש (יום ה') מלווים בכמה עשרות מתומכיהם לבית ראש הממשלה הסמוך לגן העצמאות והגיעו למאהל המחאה מול בית ראש הממשלה, בו ישהו לדבריהם עד לשובו של גלעד.

 

 

לאחר העצרת בגן העצמאות בירושלים, ביקשו בני המשפחה ונציגי מטה שליט מהציבור הישראלי להגיע למאהל ולהמשיך ולחזק אותם. הם אמרו כי הם זקוקים לתמיכתו של הציבור על מנת להמשיך ולהיאבק על שחרורו של בנם. האוהל, שהוקם עוד בתקופת ראש הממשלה אהוד אולמרט, יהיה מאויש רק בשעות היום.

 

אמש אמר נועם שליט ל-ynet כי נתניהו אמנם ביקש לקבוע עמו פגישה, בשיחת טלפון שקיימו ביום הראשון לצעידה ממצפה הילה, אך עדיין לא נקבע מועד לפגישה זו. האב טען כי השמועות לפיהן ביקש שלא לקיים את הפגישה בעקבות נאום ראש הממשלה בשבוע שעבר אינן נכונות, אך הבהיר כי הוא מעוניין שלפגישה יהיה תוכן והיא לא תכלול אמירות בלבד. האם, אביבה שליט, פנתה לראש הממשלה באירוע המרכזי ואמרה: "4 שנים לגיהנום זה יותר מדי. נתניהו, אל תתעלם מאיתנו".


נועם שליט במאהל. רוצה פגישה עם תוכן (צילום: נועם מושקוביץ)

 

מחר צפוי לבקר באוהל המחאה האלוף במילואים אודי אדם, שעמד בראש פיקוד צפון בעת מלחמת לבנון השנייה. למאהל גם תגיע קבוצת אופנוענים, שבשבוע שעבר מסרה מכתב לשגרירים בשגרירויות אירופאיות ואחרות בתל אביב, ובו קריאה לשחרורו של גלעד ולשמירה על זכויותיו כשבוי.

 

פעילי שייח ג'ראח עוכבו: אמרו לי 'שונאים אנשים כמוך'

לעצרת בגן העצמאות רצו להגיע גם כמה מפעילי שייח ג'ראח, אך הם עוכבו לחקירה בידי המשטרה. כבר לפני יומיים הודיעו הפעילים כי ברצונם להצטרף לפעילות משפחת שליט ולהביע את הזדהותם במאבק ואמש נאסר ראווי, שפונה מביתו בשייח ג'ראח לטובת משפחה יהודית שנכנסה למקום בצו בית משפט, הגיע לעצרת ביחד עם יותם וולף, פעיל בשכונה.

 

"חשבנו שהעצרת מתקיימת ליד אוהל המחאה בבית ראש הממשלה, הגענו לשם ואז הבנו שזה בגן העצמאות", אמר וולף. "שאלנו את השומרים איזה כבישים פתוחים ואיך להגיע. הם אמרו לנו לעצור ואמרו 'תחנו בצד'". מאותו רגע טענו השניים כי עברו מסכת של השפלות מצד השוטרים.

 

"התנפלו עלינו מג"בניקים ואנשי ביטחון ועשו פעמיים חיפוש באוטו. השוטרים ניהלו חקירה ברחוב וערכו חיפוש גופני, בלי שום צנעת פרט", סיפר ראווי. "אנשים עברו ברחוב וראו אותנו עם ידיים על הקיר בעת חיפוש גופני". 

 

לטענת וולף, השוטר תפס את ידו בחוזקה וסובב אותה, ואחר דחף אותו: "הם אמרו שזו זכותם לחפש, לקחת את הפלאפון ולשאול שאלות. שאלתי: 'למה אתם עוצרים אותי?'. הם אמרו: 'אנחנו שונאים ערבים, אבל אנחנו עוד יותר שונאים אנשים כמוך'". 

 

ראווי אמר כי יגיע להביע את תמיכתו במשפחת שליט בהזדמנות אחרת. "הנושא של גלעד שליט הוא נושא הומאני, אבל אחרי שהתנפלו עלינו, היה יותר מדי לחץ נפשי והלכנו. נבוא בימים הקרובים לקבלת פנים במקום".

 

גורמים במשטרת ירושלים אמרו ל-ynet בתגובה לטענות הפעילים כי השוטרים שפטרלו באזור בית ראש הממשלה זיהו צעיר ישראלי המוכר כאנרכיסט, וכן שני פלסטינים שהסתובבו בצורה מחשידה סמוך לביתו של בנימין נתניהו. אחד מהם היה מוכר למשטרה בשל עברו שכלל עבירות ביטחוניות ובשל כך הוא נבדק. בסוף הבדיקה, הם שוחררו לדרכם.


פורסם לראשונה 08/07/2010 23:37

 

בהכנת הכתבה השתתף שמוליק גרוסמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המאהל, אמש בירושלים
צילום: נועם מושקוביץ
אביבה שליט: "נתניהו, אל תתעלם"
צילום: נועם מושקוביץ
הפגנת הנגד. אל תפריעו לגלעד לחזור
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים