שתף קטע נבחר

כועס על הדיווח? מלך סעודיה דחה ביקור בפריז

המלך דחה את נסיעתו עד להודעה חדשה. הסיבה הרשמית לא נמסרה, אולם ההערכה היא שמדובר בתגובה לציטוטים בעיתון צרפתי, לפיהם אמר כי "לישראל ולאיראן אין זכות קיום"

המארחים יאלצו לחכות. רגע לפני ביקורו המתוכנן בצרפת, דחה מלך סעודיה עבדאללה את נסיעתו עד להודעה חדשה. כך דיווחה אחר הצהריים (שבת) סוכנות הידיעות הממלכתית של סעודיה. במסגרת ביקורו, עבדאללה אמור היה לחנוך תערוכת עתיקות במוזיאון הלובר בפריז.

 

הסיבה הרשמית לדחייה לא נמסרה, אולם ייתכן כי ההחלטה נבעה מהמתיחות שנוצרה בעקבות הפרסום בעיתון הצרפתי "לה-פיגרו", לפיו המלך הסעודי אמר כי "לישראל ולאיראן אין זכות קיום". בית המלוכה של סעודיה הכחיש את הדברים מכל וכל. נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, נמצא אף הוא בתקופה לא קלה, בעקבות הפרסומים על קבלת שוחד בבחירות.

 

בדיווח שהסעיר את הרוחות נטען כי עבדאללה אמר לשר ההגנה

הצרפתי כי "ישנן שתי מדינות באזור שלא מגיע להן להיות קיימות - ישראל ואיראן". גורם רשמי בסעודיה מסר לסוכנות הידיעות הרשמית במדינה כי "הדיווח לגמרי לא נכון" והביע תמיהה על כך שהעיתון הצרפתי פירסם את המידע בלי לאמת את הפרטים. הוא הוסיף כי עמדותיה של סעודיה "ברורות".

 

לפי הדיווח ב"לה פיגארו", המלך עבדאללה אמר את הדברים ב-5 ביוני במהלך פגישה עם השר הצרפתי ארווה מורין. הדברים נאמרו ימים ספורים אחרי ההשתלטות הקטלנית על המשט לעזה, שעוררה סערה ברחבי העולם. העיתון הדגיש כי "גורמים צבאיים ודיפלומטיים" אישרו כי המלך אכן אמר את הדברים.

 

Read thie article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עבדאללה. לא יחנוך את התערוכה
צילום: AFP
מומלצים