שתף קטע נבחר

נתניהו דפק על השולחן: לא להגביל שכר הבכירים

בישיבת שרי הליכוד, ראש הממשלה זעם באופן מיוחד. "אתם צריכים לנהוג כמו סיעה שמובילה את המדינה ולא כמו סיעה של פופוליסטים", אמר לשר הליכוד, לקראת ההצבעה בוועדת השרים על הצעת החוק להגבלת שכר הבכירים בחברות ציבוריות

לא בכל יום הם רואים כך את ראש הממשלה. בנימין נתניהו דפק על השולחן בזעם הבוקר (יום א') בישיבת שרי הליכוד שקדמה לישיבת הממשלה. הנושא ששוב העלה את חמתו: העלאת הצעת החוק להגבלת שכר הבכירים, שיש מי מחבריו ששוקל לתמוך בו היום בוועדת השרים לענייני חקיקה.

 

"אתם חייבים להתנגד להצעת החוק של חיים כץ ושלי יחימוביץ'", הוא אמר בכעס לשרים. "אתם צריכים לנהוג כמו סיעה שמובילה את המדינה ולא כמו סיעה של פופוליסטים. לא לפעול רק לפי מה שפופולרי. החלטות שכאלה צריכות להתקבל רק סביב שולחן הממשלה והן מחייבות את כולן".


מחלוקת גם בתוך הליכוד (צילום: רויטרס)

 

שר שנכח בישיבה אמר ל-ynet שראש הממשלה נראה זועם במיוחד. "הדברים שלו היו חדים וברורים - הוא תבע התייצבות חד משמעית של כולם מאחורי עמדתו".

 

דבריו של ראש הממשלה נאמרו לאחר מחלוקת שחצתה גם את הקווים בתוך הליכוד. חלק משרי הליכוד צידדו בעמדתם של יחימוביץ' וכץ, ששרי מפלגת העבודה אמורים לתמוך בהם -

 ולהעביר בוועדת השרים את ההצעה הקובעת ששכר הבכירים בחברות ציבוריות לא יעלה על פי-50 מהשכר הכי נמוך של עובד בחברה.

 

שר המשפטים, יעקב נאמן, היושב בראש ועדת השרים, ביקש דחייה של דיון בנושא בכנסת עד למושב החורף בעוד שלושה חודשים. הוא נתמך על-ידי ראש הממשלה ושר האוצר, יובל שטייניץ, המבקשים שלא לקבל הכרעות בעניין שכר הבכירים בשבוע שבו מתחילים לדון בתקציב 2001-2012.

 

שטייניץ הבהיר בעבר כי קבלת חוק שכזה עלולה להוביל לפיטורים נרחבים של בעלי שכר נמוך באותן חברות. הוא הזהיר שהן יעבירו מוקדי שירות ועורף לוגיסטי ומשרדי למדינות מתפתחות, וכך תגדל האבטלה בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו, היום. לא לפופוליזם
צילום: רויטרס
מומלצים