שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  חטף, היכה והרג כלב. העונש? עבודות שירות
  גד דנה, בן 22 מקרית מוצקין, גנב כלב בוקסר בן ארבע מבעליו, התעלל והרג אותו במכות אך הוא לא ישב בכלא. בית משפט השלום בקריות גזר עליו שישה חודשי מאסר בפועל שהומרו בעבודות שירות, וקנס כספי. בעלי הכלב: "זה משדר מסר לא טוב לציבור. דמם של בע"ח לא אדום מספיק". עו"ד הנאשם: "שמח שביהמ"ש נקט בהליך שיקומי"

  גד דנה, צעיר בן 22 מקרית מוצקין חטף, התעלל וגרם למות הכלב של השכנים שלו. בית המשפט הרשיע אותו בעבירות של התעללות והריגת בעלי חיים, הסגת גבול וגניבה.

   

  אך דנה לא ישב בכלא. בית משפט השלום בקריות גזר עליו אמנם שישה חודשי מאסר בפועל אך המיר אותם בעבודות שירות אותן ירצה דנה באגודה לשיקום תעסוקתי בקרית ביאליק. דנה גם הוזהר על ידי בית המשפט שאם יבצע עבירה דומה בשלוש השנים הקרובות יישלח לעשרה חודשי מאסר. בנוסף גזר עליו בית המשפט 5,000 שקל פיצוי לבעלי הכלבים ועוד קנס של 3,000 שקל שישולם לטובת הקרן להגנה על בעלי חיים. 

   

  תחילת פרשת ההתעללות הקשה בתחילת 2009. דנה נעצר על ידי המשטרה בחשד כי תקף והרג כלב מגזע בוקסר השייך לאחד משכניו. הכלב, בלייד בן הארבע, נעלם מבית בעליו מקרית מוצקין מספר פעמים במהלך השנה שעברה למרות שהיה קשור בשרשרת בגינה סגורה בשער.

   


  בלייד עם בן המשפחה בגינה הביתית (צילום: שמואל שגב)

   

  על פי כתב האישום, נכנס הנאשם לחצר הסגורה, גרר את הכלב אל בית הספר סמוך שם התעלל בו. הוא בעט בבטנו, היכה אותו במקל בראשו וריסס אותו בתרסיס צבע.

   

  הכלב חזר לבית בעליו כשהוא פצוע קשה. למרות טיפול וטרינרי דחוף הוא גסס במשך כמה דקות ואז מת מפצעיו.

   

  עוד לפני האירוע הקטלני האחרון, בגלל הפעמים הרבות בהן נעלם הכלב מהחצר, הציב בעליו מצלמת אבטחה; כך הצליח לתעד את דנה בשעת מעשה ולספק לבית המשפט ראיה מרשיעה.

   

  בית המשפט התרשם מחומרת המעשה: "ממקרה ההתעללות בבעלי החיים שהיו לא ניתן למצוא מקרה העולה בחומרתו מהמקרה הנוכחי. די במקרא עובדות כתב האישום כדי לעמוד על מידת האכזריות וגודל הזוועה וההתעללות בכלב שבימים כתיקונים הינו ידידו הטוב של האדם, אך בימים של פורענות, הינו בעל חיים שנתון לחסדיו של המתעלל ואין ספק שביהמ"ש צריך להראות את הזעקה של בעלי החיים ולתת לה ביטוי", כתב סגן נשיא בית המשפט, ד"ר מרדכי ארגמן, בגזר הדין.

   

  אלא שבשעה שבא לגזור את עונשו של דנה, הסתפק בית המשפט בעונש קל למדי במסגרת הסדר טיעון עם הנאשם. בית המשפט קבע כי מנקודת המבט של האינטרס הציבורי, שירות המבחן רואה אפשרות שהנאשם יהיה בפיקוח ובטיפול כדי למנוע השנות מקרים דומים בעתיד. "ברור ששליחתו למאסר של שישה חודשים בפועל לא עולה בקנה אחד עם גישת הטיפול והפיקוח של שירות המבחן, למרות שעונש זה לכשעצמו הינו קל בשים לב לחומרת העבירות", כתב השופט.

    

  בעלי הכלב: "ההחלטה משדרת מסר לא טוב לציבור"

  בעליו של הכלב, שמואל שגב, הביע אכזבה מגזר הדין: "בית המשפט לא הפתיע אותנו. אם בהתחלה היתה בנו סוג של אופטימיות שאולי הגיע הזמן שבית המשפט ידון לחומרה מעשים מעין אלה, הרי שבית המשפט באופן בלתי מפתיע לחלוטין, החליט בקו הענישה המקל כפי עבירות מהסוג הזה".

   

  לדברי המשפחה, החלטת בית המשפט "משדרת מסר לא טוב לציבור. כנראה שדמם של בעלי חיים כנראה לא אדום מספיק. ציפיתי שהעונש יעמוד על שנת מאסר בפועל, אבל עם הימשכות התהליכים והבירוקרטיה, הציפיות הלכו והתמנתו. השופט ציין כי מדובר באחד המקרים הזעזעים של התעללות, אבל למרות זאת, מילים לחוד ומעשים לחוד". 

   

  עו"ד אודי גנון, שייצג את הנאשם, אמר בתגובה לפניית ynet כי הוא "שמח שבית המשפט, למרות חומרת העבירה, נקט בהליך שיקומי אל מול הנאשם שזוהי מעידתו הראשונה מול החוק, אשר ללא עבר פלילי כלל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים